لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید. 
امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آبگرمکن خورشیدی پلار
2018-01-16, 11:30 AM,
ارسال : #1
آبگرمکن خورشیدی پلار
به طور کلی یکی از بهترین راه کارهای تامین آب گرم مصرفی در ساختمان های اداری و تجاری که نیاز چندانی به استفاده از آب گرم پرحجم و طولانی مدت (مانند دوش آب گرم) ندارند، بهره گیری از سیستم های همیشگی و پایدار آبگرمکن های خورشیدی می باشد.

از مزایای به کارگیری آبگرم های خورشیدی می توان به موارد ذیل اشاره نمود.

دارا بودن منبع انرژی بی پایان
امن و بی خطر
پاک و سازگاری با محیط زیست
رایگان و در دسترس بودن
جایگزین مناسب جهت کاهش مصرف سوخت فسیلی
از مشهورترین آبگرمکن های خورشیدی باید آبگرمکن های خورشیدی سولار پلار را نام برد. در واقع، این آبگرمکن های خورشیدی دارای انواع، ویژگی ها و مزایای خاص خود بوده که هر خریداری می بایست با توجه به نیاز و نوع کاربرد خود آن ها را انتخاب کند.

آبگرمکن های خورشیدی پلار از لحاظ نوع کلکتور به دو نوع صفحه تخت (Flat Plate) و لوله شیشه ای خلاء (Vacuum Tube) تولید و عرضه می گردد. وجه نامگذاری هر کدام از انواع آبگرمکن های خورشیدی پلار به نوع کلکتور یا گردآورنده انرژی به کار برده شده در آن ها باز می گردد.

آبگرمکن های خورشیدی پلار از نظر دسته بندی به دو نوع سیستم های ترموسیفون و گردش اجباری-پمپی تقسیم بندی می گردند. در بخش زیر به اختصار این دو نوع سیستم را تفسیر می نماییم.

سیستم های ترموسیفون
این نوع از آبگرمکن های خورشیدی پلار برای حالتی ساخته شده است که نیاز خانوار به آب گرم مصرفی کم بوده و به طور روزانه کمتر از 200 لیتر مصرف کنند. و همچنین برای کسانی که جمعیت خانوار آن ها 3 و یا 4 نفر باشد، کافی به نظر می رسد. طریقه مصرف آبگرمکن های خورشیدی دارای سیستم های ترموسیفون به صورتی است که با استفاده از اختلاف چگالی بین آب گرم و آب سرد عمل می کند. کلکتورهای این آبگرمکن در پایین قرار دارد و آب پایینی مخزن را گرم می کند. سپس زمانی که این آب گرم شد، اختلاف چگالی با آب سرد پیدا می کند. به سمت بالا حرکت کرده و آب سرد پایین می آید. این گردش آنقدر تکرار می شود تا آب درون مخزن کاملا گرم شد و مورد مصرف خانواده گردد.

سیستم های گردش اجباری-پمپی
از دیگر انواع آبگرمکن خورشیدی پلار باید به سیستم های گردش اجباری-پمپی اشاره نمود. این نوع از آبگرمکن های نام برده شده برای مصارف بالا به کار برده می شود. همچنین دارای پمپ هوشمند بوده و از همین رو، دارای کارایی بسیار بالایی می باشند. از سیستم اختلاف چگالی آب گرم و آب سرد در آبگرمکن های خورشیدی پلار دارای سیستم گردش اجباری-پمپی استفاده نمی گردد.

قیمت آبگرمکن خورشیدی پلار نسبت به انواع آن ها و آب گرم مصرفی ما از یک میلیون تا سه میلیون متغیر می باشد. قیمت این نوع محصولات نسبت به دیگر محصولات موجود در بازار کمتر بوده و دارای عمر طولانی تری می باشند. و مصرف انرژی کمتر آن ها موجب انتخاب اکثر افراد می شود.
[عکس : 250xNxarticle_136_5a59e63357ad0.jpg.page...ehsdf.webp]
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ


رفتن به انجمن :


کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان