لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IRC Channel for the Tux
2005-04-16, 10:13 PM,
ارسال : #1
IRC Channel for the Tux
سلام
به دلیل احساس شدن نیاز برای ارتباط سریع بین افراد بخصوص در هنگام بروز مشکلات جدی و نیاز به کمک فوری تصمیم گرفته شد که یه کانال IRC برای سایت ایجاد بشه. بسیاری از دوستان نگران بی استفاده موندن چنین کانالی بودن ولی امیدواریم که به مرور زمان این کانال دارای رونق روزافزونی بشه. خوشحال میشیم نظر همه رو به منظور بهتر شدن این کانال و کل خدمات سایت بدونیم. برای کسانی که با IRC آشنا نیستن باید بگم که Internet Relay Chat یه روش ارتباطی بسیار زیبا و جالب برای افراد حرفه ای است که علاقه چندانی به Chat معمولی ندارند. در این روش همه افراد به یک IRC Server متصل میشن و ارتباط از این طریق ایجاد میشه. برای متصل شدن به یک IRC Serer شما نیاز به یک برنامه به اصطلاح IRC Client دارین که از بهترین اونها در Linux میشه از Gaim و Kopete نام برد ولی با توجه به کاربرد گسترده FireFox شاید یکی از بهترین گزینه ها استفاده از یک Extension با نام Chatzilla است که جدا کارآیی بالایی دارد. پس از نصب این برنامه شما میتوانید در این آدرس به ما ملحق شوید. منتظر همه دوستان هستیم.
[ltr]
<!-- m --><a class="postlink" href="irc://irc.ircbear.com/technotux">irc://irc.ircbear.com/technotux</a><!-- m -->
[/ltr]

این قسمت به منظور راهنمایی دوستان برای اتصال به IRC نوشته شده است. در اینجا ما اتصال با استفاده از FireFox و Extension محبوب Chatzilla رو آموزش میدیم. برای اینکار شما باید یک نسخه از FireFox رو به صورت نصب شده داشته باشین. بعد باید Chatzilla رو از این آدرس دریافت کنید. بعد از نصب اون و اجرای مجدد FireFox کافیه روی لینک ذکر شده در بالا کلیک کنید تا به صورت خودکار وارد محیط بشین و متصل بشین. تا جایی که میدونم بعضی از ISP ها پورتهای لازم برای IRC رو بستن بنابراین در صورتی که نتونستید وصل بشین احتمال این موضوع رو در نظر داشته باشین. ایشالا در آینده نزدیک آموزش برای Gaim و XChat هم تهیه خواهند شد.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-04-16, 10:33 PM,
ارسال : #2

سلام

برای دانلود Exteonsion فایرفاکس به لینک زیر مراجعه کنید با تشکر از نویدجون برای راه اندازی IRC

<!-- m --><a class="postlink" href="https://addons.update.mozilla.org/extensions/moreinfo.php?id=16">https://addons.update.mozilla.org/exten ... .php?id=16</a><!-- m -->
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-04-17, 12:13 AM,
ارسال : #3

سلام
امشب ساعت 1 نصفه شب افتخاری دست داد تا این کانال رو با یکی از بهترین و فعالترین دوستان افتتاح کنیم. البته جای همه رو هم خالی کردیم. ایشالا که هر روز این کانال پررونق تر و مفیدتر از قبل باشه. منتظر همه دوستان هستیم. پس از این به بعد دوستان اگه وارد سایت شدن میتونن همزمان وارد کانال هم بشن. ایشالا ناظرها هم سعی میکنن که در کانالها حضور داشته باشن برای کمک به مشکلات احتمالی دوستان. سعی میکنیم در اولین فرصت یه مقاله در مورد آداب و روشهای IRC هم بذاریم گرچه از راهنمای خود سایت ارائه دهنده کانال هم میشه استفاده کرد. این هم تصویر اولین نشست کانال IRC ما.
[عکس : untitled-2.jpg]
2005-04-17, 07:40 AM,
ارسال : #4

من فکر می‌کنم یه راهنما برای چگونگی استفاده از این سرویس برای کاربران تهیه بشه خوبه. می‌تونید توی همین تاپیک بنویسید تا بعد بگذاریمش جای دیگه‌ای. برای برنامه‌هایی مثل gaim یا xchat. راستی اگه می‌شه اون عکس بالایی رو هم یه کم کوچیکتر کنید تا صفحه به هم نریزه! Smile

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
2005-04-17, 08:48 AM,
ارسال : #5

بابا کار درستا
عالیه
دوستان ولی یه آموزش برای IRC ضروریه ها
هر چه زودتر بهتر
2005-04-17, 08:58 AM,
ارسال : #6

اره اموزش واقعا مهمه من خودم چند بار ور رفتم تا تونستم بیام irc راستی انشالله که روز به روز پیشرفت کنه
2005-04-17, 09:00 AM,
ارسال : #7

سلام.
چرا من نمیتونم به هیچ کانال irc ای وصل شم. یعنی مثلا وقتی در chatzilla دستور
/attach <!-- m --><a class="postlink" href="irc://irc.ircbear.com/technotux">irc://irc.ircbear.com/technotux</a><!-- m -->
یا هر آدرس معتبر دیگه ای که میزنم هیچ اتفاقی نمیفته.
[INFO] Connecting to <!-- m --><a class="postlink" href="irc://irc.ircbear.com/">irc://irc.ircbear.com/</a><!-- m --> (<!-- m --><a class="postlink" href="irc://irc.ircbear.com/">irc://irc.ircbear.com/</a><!-- m -->), attempt 1 of 5...
[ERROR] Connection to <!-- m --><a class="postlink" href="irc://irc.ircbear.com/">irc://irc.ircbear.com/</a><!-- m --> (<!-- m --><a class="postlink" href="irc://irc.ircbear.com/">irc://irc.ircbear.com/</a><!-- m -->) timed out.
[INFO] Connecting to <!-- m --><a class="postlink" href="irc://irc.ircbear.com/">irc://irc.ircbear.com/</a><!-- m --> (<!-- m --><a class="postlink" href="irc://irc.ircbear.com/">irc://irc.ircbear.com/</a><!-- m -->), attempt 2 of 5...
و .... تا تموم بشه.

با xchat و gaim و ... که وصل میشم دقیقا به همین صورت هست.--قبلا اینطور نبود--.شما راه حلی ندارید؟

Saber
2005-04-17, 09:07 AM,
ارسال : #8

Navid joon
دستت درد نکنه موفق باشی کار خوبی کردی
امیدوارم که مشتاقان زیاد بشند

LinuX and FreeBSD are LovE and LifE
we must chooose best love when we want best life
So FreeBSD is great
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mfaridi.com">http://www.mfaridi.com</a><!-- m -->
2005-04-17, 10:33 AM,
ارسال : #9

مهمان عزیز اول chatzilla رو فعال کن
بعدش روی لینکی که در همین تاپیک هستش <!-- m --><a class="postlink" href="irc://irc.ircbear.com/technotux">irc://irc.ircbear.com/technotux</a><!-- m --> کلیک می کنی
خوب به خود وصل می شی
2005-04-17, 11:07 AM,
ارسال : #10

نه نه من فکر کنم ایراد از isp شما باشه مهمان جان من بعضی مواقع کارت اینترنتمو که عوض میکنم بعضی isp ها اصلا اجازه وارد شدن به irc رو نمیدن شاید ایرادت از اون باشه وگرنه من با اون چند برنامه ای که گفتی امتحان کردم درضمن هر کدوم یه دستور برای وارد شدن داره xchat باید اولش /server رو بنویسی بعد ادرس irc رو تیاپ کنی chatzilla رو هم که به همینطریقی که دوستان گفتند
2005-04-17, 01:05 PM,
ارسال : #11

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mirc.co.uk/translations/persian.html">http://www.mirc.co.uk/translations/persian.html</a><!-- m --> دوستان اینجا هم یه اطلاعات مختصری به زبان فارسی دربازه irc آورده اینجا رو هم ببینید بد نیست
2005-04-17, 01:05 PM,
ارسال : #12

يک رهنما در رابطه با Xchat در انجمن سايت توسط Navid جان نوشته شده...بگرديد پيدا ميکنديد..
ناگفته نماند که قبلا هم يک کانال IRC توسط Nimbus جان ايجاد شده بود که متاسفانه استقبالي از آن نشد..

لطفا قبل از اينکه سؤالات خود را در انجمن مطرح کنيد،‌حتما قوانين انجمن‌ها را مطالعه فرماييد.
2005-04-17, 01:54 PM,
ارسال : #13

سلام

عزیزانیکه از مرورگر اپرا نسخه 7/5 به بالا استفاده میکنن احتیاج به نصب برنامه نیست فقط مسیر زیر طی کنن

chat/new account/real name (. . . )/e-mail address ( . . . )/ nick name ( . . . )/

choose IRC network or type in server name(<!-- m --><a class="postlink" href="irc://irc.ircbear.com/technotux">irc://irc.ircbear.com/technotux</a><!-- m -->)

موفق باشید
:lol: :lol: :lol:
2005-04-17, 03:52 PM,
ارسال : #14

من فکر میکنم دلیل اینکه قبلی شکست خورد این بود ما تازه کاران سایت هنوز زوق و شوق الان رو نداشتیم خیلی هامون تازه با لینوکس اشنا شده بودیم مثل خود بنده و هنوز با نرم افزارهای باز نمیتونستند کار کنند و اینکه مدیران محترم اونجا نبودند که به کسایی که میان اونجا و مشکلشون رو به طور زنده میگن کمک کنند و هر کسی که میومد یعنی اکثرا بی اطلاع بودن و هنوز نمیتونستند باirc کار کنند حتی خیلی ها نمیدونند irc چی هست کارش چیه به غیر از چتهای یاهو و digichat های جاوا جای دیگه ای چت نکردند شاید به خاطر اینکه واقعا irc به اونها شناخته نشده که بدونند چقدر کارایی خوبی داره.
2005-04-17, 05:25 PM,
ارسال : #15

طرح بسیار خوبی است و مطئنا با استقبال دوستان همراه میشود.
اگر آقای باغومیان لینک <!-- m --><a class="postlink" href="irc://irc.ircbear.com/technotux">irc://irc.ircbear.com/technotux</a><!-- m --> را در صفحه اصلی قرار دهند سریعتر میشه پیداش کرد تا توی این فروم.

Linux is not Alternative, Linux is the First ّChoice
2005-04-17, 10:36 PM,
ارسال : #16

سلام
با هماهنگی های انجام شده قرار شده که هر شب از ساعت ده و نیم تا یازده شب ناظرهای سایت برای پاسخگویی در کانال حاضر باشن بنابراین دوستان میتونن در اون ساعت برای کارهاشون به ما ملحق بشن. البته این کار به صورت آزمایشی انجام میشه و ادامه اش بستگی داره به استقبال دوستان. خوشحال میشیم از زیارت همگی.
موفق باشین

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
2005-04-17, 11:37 PM,
ارسال : #17

خوب بالاخره این قضیه‌ی چت رو یکی آورد توی کار .... امیدوارم که کارش بگیره .

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2005-04-17, 11:59 PM,
ارسال : #18

سلام.
نقل قول :ه نه من فکر کنم ایراد از isp شما باشه مهمان جان من بعضی مواقع کارت اینترنتمو که عوض میکنم بعضی isp ها اصلا اجازه وارد شدن به irc رو نمیدن شاید ایرادت از اون باشه وگرنه من با اون چند برنامه ای که گفتی امتحان کردم

آره من هم همین فکر رو میکنم احتمال زیاد باید کارت اینترنتمو عوض کنم.
؛ Saber
2005-04-18, 12:11 AM,
ارسال : #19

سلام
کار قشنگ بوده، بارک الله! فکر می کنم همونطور که enigme گفت لینک را بزارید صفحه اول هر کس که سایت را باز کنه اونجا هم میره. الان من اونجام ولی فقط Marvin با منه! راستی نویدجون نمیشه اسم این آقا روباته را یک چیزی فارسی گذاشت؟ مثلا حسنی؟!

وقتی میبینم اکثر کد نویسیم به ریختن دیتا تو دیتابیس میگذره، احساس میکنم که یک فرغون بیشتر نیستم.
2005-04-18, 08:45 AM,
ارسال : #20

سلام
چاکر آقا بیژن گل. امرتون انجام شد. در مورد اسم هم فکر نکنم ولی اگه بشه حتما.

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 2 مهمان