لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نصب پکیج های دبیان در توزیع های دیگر
2005-06-14, 04:11 PM,
ارسال : #1
نصب پکیج های دبیان در توزیع های د
سلام
آیا اینکار ممکنه؟ مثلا بسته های دبیان را در زوزه نصب کرد؟
اگر ممکن باشه که با تهیه ی یک نسخه از دبیان میشه همه ی احتیاجاتم رو برای دانلود پکیج ها یکدفعه رفع کنم.
لطفا اگر اینکار ممکنه توضیحاتتون تا حد امکان ساده و سلیس باشه.
متشکرم
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-06-14, 05:43 PM,
ارسال : #2

با اینکه توزیعهای لینوکس شبیه به هم هستند ولی به این معنی نیست که برنامه دبیان رو تو سوزه نصب کنی.من حتی خواستم برنامه های FC1 رو تو FC3 نصب کنم نشد چه رسه به دو توزیع مختلف.البته شاید اشتباه از من باشه.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-06-14, 10:09 PM,
ارسال : #3

فکر نکنم توی زوزه اینطوری باشه بخاطر اینکه یک برنامه Dj بود Terminator X که توی زوزه ۹.۱ هست ولی توی زوزه ۹.۳ نبود RPM اون بدون هیچ مشکلی نصب شد

موفق باشید
2005-06-14, 10:25 PM,
ارسال : #4

خوب چرا از خود دبیان استفاده نمیکنید دبیان که خیلی خوبه برنامه هاش راحت نصب میشه فقط با زدن یه دستور گرافیکش خوبه برنامه های زیادی داره در مورد زیبایی هم باید بگم که خدا رو شکر از سایتی مثل <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.kde-look.org">www.kde-look.org</a><!-- w --> میتونی یه theme براش بگیری اونوقت مثل تمام لینوکسهای زیبا قشنگ میشه
2005-06-14, 10:28 PM,
ارسال : #5

نهایتا ممکن هست یا خیر؟

روزبه و پیروز باشيد - کولي
2005-06-15, 07:03 AM,
ارسال : #6

آقای کولی جان من که نظم رو دادم .آقای majrix هم نظرشون رو گفتند.اگه تصمیم گیری سخته بهتره خودت امتحان کنی یا به پیشنهاد shetakhteh عمل کنی.
2005-06-15, 08:04 AM,
ارسال : #7

به راحتی امکان پذیر نیست مگر با برنامه ها من هم دنبال چنین کاری بودم البته تبدیل rpm به deb چند تا برنامه هم گیر آوردم ولی خوب جواب ندادند در سایت اشاره ای به این شده است ممکن است با دستور این کا ر را انجام دهید ولی ممکن است جواب خوبی نگیرید

در راه لینوکس موفق باشید
فریدی

LinuX and FreeBSD are LovE and LifE
we must chooose best love when we want best life
So FreeBSD is great
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mfaridi.com">http://www.mfaridi.com</a><!-- m -->
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-06-15, 09:07 AM,
ارسال : #8

متشکرم آقای فریدی.
Diba
2005-06-15, 09:58 AM,
ارسال : #9

mehrsoft عزیز
"نظم دادن"؟!؟

سوال برای من هم جذاب است و چون مبتدیم؛ پس طبیعی است که بدنبال پاسخ های صریح و مستقیم باشم.
majrix عزیزٰ احتمال داد که چنین کاری ممکن نباشد. شما نیز تجربیاتتان را نوشتید و احتمال عدم امکان آنرا دادید و حتی در آخر در آنهم شک کردید...
بهر حال بهتر است به نوعی توضیح دهید که هم مشکل مبتدیان حل شود و هم کارآزمودگان از توضیحاتتان سود ببرند...
من نیز پاسخ هایی از آن دست که آقای فریدی دادند را می پسندم. چرا که از یک طرف تکلیف من مبتدی را روشن می کند و از طرفی کاربر مجرب را به کنجکاوی و شاید برای یافتن راه حلی، وامی دارد.

و راه حل بهتر آنکه با درج یک عنوان professional user بر سردر سایت، خودتان را از شر ما مبتدیان راحت فرمایید.
چه زیباست که در هرحالی سرچشمه ی امیدواری باشیم! نه مایه ی نامیدی...
خواهی بخشید دوست من

روزبه و پیروز باشيد - کولي
2005-06-15, 10:25 AM,
ارسال : #10

با سلام
به نظر شما مشکل جواب اول من چی بود؟ حالا اگه شما جوابتو نگرفتی حتما من که مقصر نیستم.در مورد جواب دومم اگه منظورتون اشتباه در نوشتنه که این طبیعیه.خود شما تا حالا
کلمه ای رو اشتباه ننوشتی ؟
اما در مورد professional user
من به عنوان یک کاربر معمولی هیچ وقت چنین بی احترامی به خودم نمی کنم.
2005-06-15, 10:43 AM,
ارسال : #11

نصب میشه همه حتی دبیان تو فدورا ۳ هم نصب میشه . یه ابزاری هست به نام Alien که Deb به RPm تبدیل میکنه ؟‌ فقط یه مشکل میمونه اونم اینه که محل قرار گیری پکیج‌های و نام پکیج‌ها با هم تو توزیع‌های مختلف با هم فرق میکنه ؟‌ همین .
2005-06-15, 11:48 AM,
ارسال : #12

همینطور که دوست عزیزمون مولا گفت توسط ابزاری بنام Alien میتونین پکیج ها را به هم تبدیل کنید . این هم دستوری برای تبدیل deb به rpm :
alien --to-rpm someprogram-1.2.3-4_i386.deb
موفق باشید
2005-06-16, 01:38 PM,
ارسال : #13

در KDE و KPackage دیدم که از فرمت *.deb هم پشتیبانی میکنه.(در File Type هست). آیا این پشتیبانی واسه ی توزیع های مبتنی بر دبیان سارژ قرار داده شده و یا به معنای اونه که میشه در باقی توزیع های غیر دبیان (مثلا زوزه) هم از این پکیج ها استفاده کرد؟
متشکرم
diba
2005-06-16, 03:17 PM,
ارسال : #14

مولا نویسنده :نصب میشه همه حتی دبیان تو فدورا ۳ هم نصب میشه . یه ابزاری هست به نام Alien که Deb به RPm تبدیل میکنه ؟‌ فقط یه مشکل میمونه اونم اینه که محل قرار گیری پکیج‌های و نام پکیج‌ها با هم تو توزیع‌های مختلف با هم فرق میکنه ؟‌ همین .

مولا جان همیشه هم این کار شدنی نیست نزدیک به ۸۰٪ مواقع فایلها خراب میشه البته من اینو از خودم نمیگم توی یکی از تاپیکها اقا الن نوشته بودند در ضمن اگه میخواید برنامه خاصی نصب کنبد توی فدورا tar بهترینه در ضمن اگه یه کمی بگردید اکثر برنامه های مهم رو توی اینترنت با فرمت rpm پیدا میکنید هر چی باشه rpm زود تر از deb درست شده .

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان