لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هفته لینوکس
2005-09-12, 11:48 AM,
ارسال : #41

سلام.
ببخشید شاید من نباید اینجا نظر بدم (بدلیل تازه کار بودن)! اما متأسفانه برای خیلی از ما ایرانیا دزدی نرم افزار یا crack یا warez شده عین آب خوردن. و هیچ زشتی از این کار نمی‌بینیم. مشکل تبلیغات نیست که شماها میگید میگیره یا نمی‌گیره. مسأله اینجاست که کمتر کسی در ایران ویندوز و نرم افزارهای جانبی اونو به قیمت واقعی میخره (بجز بعضی مؤسسات و شرکت‌ها) . باید برای مردم عادی که کاربر کامپیوتر هستند جا بیفته که زشتی کارشون برابر با دزدی است. و اگه بیان به سمت نرم افزارها و سیستم عامل‌هایی که لیسانس GPL دارن بهتر میتونن جوابگوی خودشون و خداشون باشن. این میتونه مهمترین دلیل برای تعویض رویه باشه تا بعد برسیم به تبلیغات و آموزش.

شادترین افراد لزوما بهترین چیزها رو ندارن. اونا فقط از اونچه تو راهشون هست بهترین استفاده رو میبرن.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-09-12, 11:57 AM,
ارسال : #42

خدا وکیلی اگر یکی یا همه ی مراجع تقلید اعلام میکردند که این عمل حرام است چی میشد.
2005-09-12, 01:56 PM,
ارسال : #43

تو حرام بودنش که نباید شک کرد اما چون مثل بهره شده یه چیز عمومی دیگه کسی بهش فکر نمیکنه! اما وقتی دم از مسلمان بودن و با خدا بودن میزنیم باید مواظب همه کارامون باشیم. من خودم که دیگه همه کارامو دارم به لینوکس انجام می دم.
در ضمن بد نیست به جای اینکه تقویم رسمی کشور رو قانع کنیم بریم مراجع تقلید رو قانع کنیم که به مردم بگن بیان سمت لینوکس!!
باور کنید جواب میده.

شادترین افراد لزوما بهترین چیزها رو ندارن. اونا فقط از اونچه تو راهشون هست بهترین استفاده رو میبرن.
2005-09-26, 05:27 PM,
ارسال : #44

سلام،
آقا مي خواستم عرض كنم چند وقت پيش يه خبر تو سايت ايسنا خوندم كه از چند تا از مراجع تقليد در مورد كپي غير قانوني نرم افزار استفتاء شده بود. تقريبا متفق القول اينكار رو برابر دزدي و حرام دونسته بودن. ايراني و خارجي رو هم مطرح نكرده بودن. واسه همه نرم افزارها گفته بودن. اما مسئله اينه كه مگه چند نفر ايسنا رو مي خونن؟ تازه فرض كنين صدا سيما هم تو يك يا دو بخش خبري، خبر اين استفتاء رو پخش كنه. اين كه فايده نداره. بايد يه سري برنامه درازمدت و در پربيننده ترين ساعات روز در اين مورد پخش بشه كه به دو علت عمده من فكر مي كنم هرگز نمي شه:
1. در ساعات پربيينده هميشه يا اين آقاهه كه اسمش هست پيام بازرگاني(!) پخش مي شه، يا فيلم سينمايي و فوتبال.
2. نمي دونم تا حالا با صدا و سيما كار كردين يا نه. من باهاشون كار كردم. مي دونين چند تا كامپيوتر تو كل صدا و سيماي تهران و مراكز استانها هست؟ مي دونين از كل اين كامپيوترا الان شايد يه تعداد انگشت شماري (تاكيد مي كنم كه واقعا انگشت شمار) لينوكسي باشن و بقيه همه ويندوزي هست. حالا مي گيم شايد واسه بعضي از كاراي خاص صدا و سيما نرم افزار لينوكسي وجود نداشته باشه. اما واسه كاراي دفتري و اداري كه هست. حالا شما فكر مي كنين چند تا از اين ويندوز ها رو صدا و سيما به صورت قانوني خريده باشه. من كه فكر مي كنم تعداد بسيار زيادي در حدود صفر تا! پس آيا سازماني كه تقريبا همه نرم افزارهاش (نه فقط ويندوزهاش) غير قانونيه، آيا مياد بر عليه كپي غير قانوني نرم افزار تبليغات كنه؟
بنابراين به همين سادگي پرمخاطب ترين رسانه كشور از گردونه تبليغات براي رعايت كپي رايت و گرايش به سمت اپن سورس خارج مي شه.
روزنامه ها هم كه بيشتر ترجيح مي دن به زد و خوردهاي سياسيشون بپردازن تا به اين جور مسائل (از ديد اونها) لوكس و دست چندم. تازه فرض كنين يه روزنامه به صورت پيگير تو بخش اقتصاديش مقالاتي درباره مزاياي ميان مدت و درازمدت رعايت كپي رايت و استفاده از نرم افزارهاي اپن سورس بنويسه. فكر مي كنين چند نفر چنين مقالاتي رو كه معمولا سرشار از آمار و ارقام و مقايسه و اينجور چيزا هستن، مي خونن؟
البته شايد اين بحث رسانه ها يه كمي بي ربط به مسئله اين تاپيك به نظر بياد. فقط چون صحبت از فتواي مراجع تقليد شد، اينارو نوشتم.
ببخشيد كه پرحرفي كردم.
2005-10-23, 07:07 PM,
ارسال : #45

دوستان توجه کردید اول همه مخالف بودن و میگفتن نمیشه و بدرد نمیخوره . ولی حالا میبینیم که کم کم داره شروع میشه ...

توجه کنید ...

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technotux.org/html/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=41784#41784">http://www.technotux.org/html/index.php ... 1784#41784</a><!-- m -->

جستجوگر

[عکس : gmail.png]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان