لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هفته لینوکس
2005-07-29, 06:28 PM,
ارسال : #21

ایده‌های خوب همیشه ارزش وقت گذاشتن دارن.

۱. اینکه کدوم کار کم‌دردسرتره بدون مشخص شدن روند ثبت یک هفته با نامی خاص در تقویم رسمی کشور معلوم نخواهد شد. لطفاً به عبارت ثبت هفته در تقویم رسمی دقت کنید. با تکرار نامگذاری یک هفته به نام لینوکس مسیر ثبت اون در تقویم رسمی کشور ساده نمیشه. به عنوان قدم اول ما IranTux رو داریم که امیدوارم یه روزی - نه خیلی دور- چاپی بشه تا به دست آدمهای بیشتری برسه. کسایی هم که تو تلوزیون، چه صدا و سیمای ایران و چه شبکه‌های ماهواره‌ای ایرانی اگه به این موضوع نمی‌پردازن از بی اطلاعی یا کم‌اهمیت دونستن موضوعه که در این صورت به نظر من بهتره اصلاً به در این مورد برنامه درست نکن. اطلاعات غلط دادن از بی‌اطلاع گذاشت مردم هم بدتره.
۲. گمون نکنم تو آلمان و اتریش همه هکر باشن. حدس من اینه که - و این فقط یه حدسه - چون توسعه لینوکس در اروپا شروع شده اروپاییها در مقابل آمریکایی‌ها یه جورایی افتخار می‌کنن و از اینکه اسم لینوکس بیشتر تکرار بشه لذت می‌برن. اما اگه از من بپرسی می‌خوایم یه هفته داشته باشیم درباره ترویج استفاده از نرم‌افزارهای آزاد و بازمتن بین مردم و چند تا گزینه برای اسم این هفته وجود داشته باشه که هفته لینوکس، هفته نرم‌افزار آزاد و هفته نرم‌افزار بازمتن در بین اونها باشه، من هفته نرم‌افزار آزاد رو به دو گزینه دیگه ترجیح میدم. چون فکر می‌کنم به مفهومی که در اون هفته قراره ترویج بشه بیشتر می‌خوره. به هر حال کسی ممکنه از لینوکس استفاده کنه ولی تعداد زیادی هم نرم‌افزار اختصاصی و سورس بسته داشته باشه.
۳. من از این جمله چنان برداشتی کردم:
آرش نویسنده :اما اگر شما دوستان ترجیح میدید که تو خونه بشینید و هی بگید وای چرا از متن باز استفاده نمیشه که هیچی همیشه همین داستان هست و 30 سال دیگه من میام توی این سایت و میبینم که بازم همین حرفا داره تکرار میشه
شاید برداشت من اشتباه بوده.
۴. به فرض که ثبت یک هفته به نام لینوکس یا به ترجیح من به نام نرم‌افزار آزاد کم هزینه‌تر از برنامه‌سازی و مقاله نویسی باشه. اگه ما محتوایی برای ارائه تو این یک هفته نداشته باشیم چطور می‌خوایم براش ۷x۲۴ ساعت تبلیغ و اطلاع‌رسانی کنیم. حالا سوال؛ آیا ما همین الان به اندازه‌ای که یک هفته رو پوشش بده محتوای فارسی برای مطلع کردن مردم از مفهوم و مزایای لینوکس، نرم‌افزار آزاد و بازمتن داریم؟
۵. جواب رو به ali88 واگذار می‌کنم.
۶. البته که دلیل نمیشه. اهمیت بخش بزرگی از دانش و خلاقیت بشری در زمان خودش روشن نبوده و سالها و قرنها بعد درک شده. نمی‌خوام بگم لینوکس و نرم‌افزار آزاد هم از این دسته‌ان. منظورم اینه که popular نشدن چیزی نه به معنای توقف پیشرفتشه و نه به معنای فنا شدنش.
۷. من معتقدم زندگی با خوش‌بینی راحت‌تر می‌گذره. این ممکنه احمقانه به نظر بیاد یا ابلهانه باشه. ولی هر کسی می‌تونه انتخاب کنه که ابله و خوشبخت باشه یا آگاه و بیچاره. راه دیگه اینه که مثل من دوشخصیتی باشین و در مواقع لازم سويیچ کنین. :wink:
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-07-29, 07:32 PM,
ارسال : #22

سلام
آقا باز هم شرمنده که من میپرم وسط معرکه ها. دلیلش این بود که حدس میزدم این پست تبدیل به یه جنگ بشه و از طرف دیگه دلم نمی‌خواست که پستها رو ویرایش کنم. خب ، من تا حدی حق رو به ali88 میدم چون با وضع فعلی ایران و دولت و حتی روزنامه‌ها که گاه با گاه مقاله‌ای چاپ می‌کنن ( که گاهی آرزو می‌کنم کاشکی همین لطف رو هم نمی‌کردن ) نمیشه امید چندانی داشت که کارها سریع پیش بره. میخوای Novell Desktop رو بخری Novell اجازه نمیده چون تو ایرانی ، میخوای JRE بگیری باز نمی‌تونی چون Sun هم فیلترت کرده ، مثل من بدبخت با register.com یه domain دوساله ثبت می کنی میفهمه ایرانی هستی هم domain رو پاک می کنه و هم ۲۰ دلار ناقابل دود میشه میره هوا. برای دو تا کتاب SNV و UML باید حدود ۶۰ هزار تومان مایه بری ، سرعت اینترنت عالیه و اصلا هم قطع نمیشه و سایتهای مختلف مثل GIMP و ... هم اصلا فیلتر نشدن. خب ، تو این شرایط جدا آدم میمونه که به چی دل خوش کنه ؟ بگذریم ، غرض از این بحث و حرف طولانی این بود که همه می‌دونیم وضع چه جوریه ولی خب نمیشه بی کار نشست پس بیاین فکرهامون رو بذاریم روی هم و سعی کنیم راه حل بدیم. نمی‌تونم رو که هر کسی می‌تونه بگه ، چیزی که سخته راه حل ارائه کردنه. از آرش و ali88 عزیز خواهش میکنم بحث رو از حالت انفرادی خارج کنن تا همه فکرها رو بریزیم روی هم. آرش جان شما تو ایران نیستی و زیاد با شرایط ارتباط نداری ولی این حرفت کاملا درسته که باید کاری کرد و ننشست.
موفق باشین

[ltr] Home: Arch Linux, AMD X2 4600, 2 GB, 250 GB, [/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-07-30, 04:57 AM,
ارسال : #23

سلام

نقل قول :منظور من رو اشتباه فهمیدید. من می گم کاربری که با ویندوز بازی می کنه و ایمیل چک می کنه وقتی بخواد با لینوکس کار کنه دچار دردسر میشه. اول برای بازی کردن، باید driver رو با اطلاعات بیشتری نسبت به سیستمی که داره استفاده می کنه نصب کنه و گاهی لازم میشه فایلهای تنظیمات رو هم دستکاری کنه. فرض کنیم با یه توزیع مثل SuSE نسخه تاریخ گذشته driver nvidia رو بدون این مشکلات نصب کرد. چند تا از بازیهای ویندوز رو داخل لینوکس گیر میاره؟ چندتاشون در بازار ایران پیدا میشن؟ می رسیم به Cedega. اینم فرض می کنیم که بدون نگرانی از پرداخت پول برنامه اون رو گرفت و نصب کرد. از چند بازی پشتیبانی می کنه؟ همونهایی که رسما پشتیبانی می کنه چندتاشون صددرصد بدون مشکل اجرا میشن؟ من خودم همیشه از کار Cedega تعریف کردم. اگر در انجمنها بگردی می بینی قبلا باهاش Call of Duty رو نصب کردم و خیلی راضی بودم. فقط با یه مشکل کوچیک که موقع خارج شدن از بازی هنگ می کرد روی بازی که اونم میشد تحمل کرد. اما از یه طرفدار بازی خرفه ای انتظار نداشته باشید اینهارو تحمل کنه. برای اتصال به اینترنت هم اگر winmodem رو نادیده بگیریم باز هم کارش خیلی آسون نخواهد بود. حالا تمام اینها رو تحمل کنه که بیاد بازی کنه و ایمیل چک کنه؟ چه دلیلی برای اون فرد بیارم که این شرایط رو تحمل کنه؟
اما گسترش بازمتن و نرم افزار آزاد. من به اون کاربر ویندوز میگم بیا از Thunderbird و OOo و... استفاده کن و شاید همین باعث شد آمادگی بیشتری برای انتقال احتمالی به لینوکس پیدا کنه.

خلاصه بگم هر آنکس که دندان دهد نان دهد .. وقتی که مردم شروع کنن به استفاده و حتی شرکتها و وقتی در جامعه نیاز باشه ( شما که باید ایران رو بهتر بشناسی ) مشکلاتی مثل مودم و امسال اینها خیلی زود حل میشه . تا مثل خیلی از ما ها که هم ویندوز رو داریم و یه نسخه از انواع لینوکسها ( دبیان ، زوزه ، فدورا و ... ) اونا هم میتونن این کار رو بکنن . این حداقلش هست ولی مردم به چیزه دیگری هم کار میکنن و متوجه میشن که تنها ویندوز نیست ....

نقل قول :من سنگ جلوی پای شما نمیندازم، فقط میگم هفته و روز لینوکس کار ساده ای نیست و شاید حتی عملی هم نیست.

من هم نگفتم شما سنگ جلوی پای من میندازی چون اگر من قرار باشه کاری رو انجام بدم خوب انجام میدم ولی از اول هم گفتم که کار ساده ای نیست و اگر اومدم اینجا و اینو مطرح کردم اول میخواستم شاید دیگر دوستان نظرهای بهتری داشته باشن که مکمل این نظر من باشه و یا حتی جای اونو پر کنه در ثانی ببینم چند نفر خواهان پیشرفت و ترویج این مسائل هستن . افرادی که شاید 1 یا 2 سال مرتب به این سایت و سایتهای نظر اینجا میرن و شاید هم مطالبی در نشریه الکترونیکی دارن .. نظراشونو بدونم و ببینم آیا تا بحال حرکت مثبت و کوچکی در ایران در این مورد صورت گرفته یا نه که متوجه شدم بیشترش در حد اینترنت بوده ….

نقل قول :امیدوارم از این حرفم ناراحت نشید. اما به نظرم یه تصور اشتباهی برای برخی ایرانیهای خارج از کشور وجود داره که اصولا تلفن نقش مهمی در وضع مملکت داره. یاد پیشنهاد حسین درخشان افتادم که چندوقت پیش میگفت هی زنگ بزنید ISP ها تا کلافه بشن فیلتر رو بردارن و یا موردی مشابه این. ما در بهترین حالت با افرادی که گوشی رو برمیدارن طرفیم و اون فرد هیچکاره ای نیست و اگر کلافه اش کنیم لج می کنه و دیگه جواب نمی ده. اگر انتظار دارید شماره مسئولان مملکت رو بتونیم گیر بیاریم بدیم خدمتتون دیگه خیلی خوشبین هستید.

ببین علی جان من شاید اینجا زندگی کنم ولی برای کارم سالی 1 بار اونم 2 تا 3 ماه رو 100% ایران هستم . من از کسی تقاضا نکردم شماره مسئولان رو به من بده چون اگر لازم باشه پیداش میکنم خودم ولی اصلا لازم نیست با مسئولان مستقیم صحبت بشه . غیر مستقیم از جاهای کوچکتر آدم شروع میکنه تا به بالا برسه و به ثبت چیزی حتی غیر ممکن دست پیدا کنه … در ضمن ما قصد نداریم مثلا اگر به فلان ارگان زنگ زدیم موی دماغ اون سازمان بشیم منتظر جواب میمونیم اگر نشد مستقیما مراجعه میکنیم .. میدونم اینیو که من میگم راحت نیست و الان که شما دوستان میخونید میگید بابا این آرش واقعا از پشت کوه اومده انگاری  .

نقل قول :این بود که تلاشهامون رو برای تلویزیون،روزنامه ها و... به کار ببریم خیلی عملیتره.(لازمه اینو اضافه کنم که برداشت من اینه) البته به نظرم بدنیست روی خبرگزاریها بیشتر کار کنیم چون اکثر مطالب کامپیوتری روزنامه ها از اونهاست.
اما مردم با هفته لینوکس می پرسن لینوکس چیه؟ اون آدمی که آب سالم نداره برق نداره گاز نداره بپرسه لینوکس چیه کسی هم باشه براش توضیح بده چه فرقی به حالش می کنه؟ اون کسی هم که دسترسی به کامپیوتر داشته باشه از طریق روزنامه و تلویزیون آرمانی مورد نظر ما با لینوکس آشنا خواهد شد.

من هم از عنوان کردن نظرم در این بخش عمدتا قصد دارم راهکارهارو برسی کنم تا به یه نتیجه مطلوب برسیم و حرکتی سازماندهی شده رو انجام بدیم.

نقل قول :پس در اون کشورها هم اونقدر که باید تاثیر نداشته چه برسه به ایران. دلیلی که آوردم برای اذیت نکردن خودمون و مردم هم لازم نیست دوباره تکرار کنم.

تاثیر گذار بودن این مسئله برای نسل مثل بابای من 100% کمه . اینا دارن روی نسل جوان کار میکنن ولی مردم رو هم اذیت نمیکنن . اطلاعات میدن و بعد ازادشون میزارن تا خودشون انتخاب کنن و در ضمن هفته لینوکس تنها این نیست که مثلا برن خفت مردم رو بگیرن و هی براشون حرف بزنن .. اولا یک مکانی رو انتخاب کردن مثل نمایشگاه خودمون ولی خیلی کوچیکتر . اونجا جمع میشن و در مورد آخرین کارها که کردن و نقاط ضعف و قدرت این سیستم بحث میکنن و کنفرانس های مختلف میزارن .. نا سلامتی فردا میخواد یک پروژه ملی که الان مدتی هست شروع شده به ثمر برسه . بعدش حتما اون موقع این سیستم فقط همون عده و همون شرکتی که مثلا روش کار کرده میخواد ادامه بده و دیگران نیمخوان سهمی در پیشرفتش داشته باشن ؟؟ یا نیمتونن داشته باشن ؟ ( که دیگه اون موقع ...... ) . من بازم تکرار میکنم و همونطور که خودتم گفتی ما مردم را اگاه میکنیم و اطلاعات بهشون میدیم ولی مجبور به کاری نمیکنیم ....

نقل قول :به نظرم تمام راه حلهای مطرح شده عملیتر از هفته و روز لینوکس هست. ضمنا اگر نتونسته باشیم روزنامه ها و تلویزیون رو قانع کنیم و باهاشون همکاری کنیم احتمال داره در اون هفته یا روز به تخریب این ایده بپردازن که دیگه بدتر!

من هم با رادیو و تلویزیون موافقم . توجه شما رو به این نکته جلب میکنم که اونا حتی در اون هفته هم چون اطلاعات کمی دارن و در ضمن ما در ایران تا به این لحظه برنامه های برای رایانه در تلویزیون و رادیو داریم مطمئنا دست به تخریب نمیتونن بزنن ....

نقل قول :من حتی ۱۰درصد هم این احتمال رو نمیدم.

اونجا که گفتم مثبت اندیش باشیم اینه دیگه ...... Big Grin

نقل قول :به هرحال من به عنوان یکی از اون افرادی که این تصور رو دربارشون دارید جواب دادم.
نظر شما هم قابل قبول هست و حرفی توش نیست ...

نقل قول :اول اینو بگم که من به فردی که بخواد تو ایران بازی بکنه یا توصیه می کنم یه دستگاه بازی هم همزمان با مکینتاش بگیره یا اصلا ولش کنه. چون فقط بازیهای معروف ویندوز با چند ماه تاخیر روی مکینتاش منتقل میشن و در بازار ایران شاید نشه ۵ تاشونو پیدا کرد. اما درمورد آمیگا اصلا موافق نیستم نسخه فعلی Mac OS هرچی داره از NeXTSTEP و Copland داره و به آمیگا ربطی نداره و از خیلی جنبه ها باهاش متفاوته. اگر قرار بود مشابه اون باشه بعد از این همه سال AmigaOS 4 نمی تونست این همه توجه آمیگا کارهارو به خودش جلب کنه. اما درمورد تک قطبی بودن کاملا از نوشته blix واضحه که تک قطبی نیستم و افرادی هم که منو می شناسن به خوبی اینو می دونن، شاید شما هم بعدا منو بیشتر بشناسید تصورتون عوض بشه.

در مورد آمیگا بگم .. که تمام زنگدی اپل و پایش از آمیگا بوده و فکرش و طرحش ... و در مورد تک قطبی بودن هم شاید من زیاده روی کردم معذرت میخوام ......

شاد باشید

جستجوگر

[عکس : gmail.png]
2005-07-30, 05:28 AM,
ارسال : #24

Blix جان سلام

آقا چون من پست نویدجون رو کمی دیر خوندم و برای علی عزی همه را نوشتم اجازه بده که من در مورد پست شما کلی صحبت کنم و فقط به چند نکته خیلی سریع اشاره کنم ...

blix نویسنده :1. اینکه کدوم کار کم‌دردسرتره بدون مشخص شدن روند ثبت یک هفته با نامی خاص در تقویم رسمی کشور معلوم نخواهد شد. لطفاً به عبارت ثبت هفته در تقویم رسمی دقت کنید. با تکرار نامگذاری یک هفته به نام لینوکس مسیر ثبت اون در تقویم رسمی کشور ساده نمیشه. به عنوان قدم اول ما IranTux رو داریم که امیدوارم یه روزی - نه خیلی دور- چاپی بشه تا به دست آدمهای بیشتری برسه. کسایی هم که تو تلوزیون، چه صدا و سیمای ایران و چه شبکه‌های ماهواره‌ای ایرانی اگه به این موضوع نمی‌پردازن از بی اطلاعی یا کم‌اهمیت دونستن موضوعه که در این صورت به نظر من بهتره اصلاً به در این مورد برنامه درست نکن. اطلاعات غلط دادن از بی‌اطلاع گذاشت مردم هم بدتره.

اول بگم منم آروزی قلبیم هستش و از خدا میخواهم که هر چه زودتر IranTux چاپی بشه و در ضمن اگر من میگم بجای اینکه رادیو و تلویزیون این کار رو بکنن از افرادی که در این زمینه بیشتر اطلاع دارن در یک هفته خاص برن صحبت کنن دلیلش همینه ...

blix نویسنده :اما اگه از من بپرسی می‌خوایم یه هفته داشته باشیم درباره ترویج استفاده از نرم‌افزارهای آزاد و بازمتن بین مردم و چند تا گزینه برای اسم این هفته وجود داشته باشه که هفته لینوکس، هفته نرم‌افزار آزاد و هفته نرم‌افزار بازمتن در بین اونها باشه، من هفته نرم‌افزار آزاد رو به دو گزینه دیگه ترجیح میدم

دوست من اگر من هم در پست اول گفتم هفته لینوکس ، بیشتر منظورم این بود که دوستان دیگه بیان نظرشون رو بگن تا به یه نقطه نظر مشترک برسیم . از اول هم گفتم من بیسوادم و فقط بازی میکنم با رایانه ... شما بیاید ایده من رو کامل کنید و از هیچ ، چیزی بسازیم که خودمون لذتش رو ببریم ....

blix نویسنده :۳. من از این جمله چنان برداشتی کردم:

منظور من این بود که حرکت رو گروهی کنیم . بقول علی میگه من تا جایی که از دستم بر میاد انجام میدم . شما هم میگی من هم آگاهی میدم ولی عزیزان با یک گل بهار نمیشه باید گروهی باشه . قصد من از عنوان هفته لینوکس این بود که در اون هفته همه افرادی که در این ضمینه کار میکنن به هر شکلی آگاهی میدن و هم از همه جا در این مورد میشنون .. اولش شاید سخت باشه چند سال اول، ولی در دراز مدت جوابگو هستش .....

blix نویسنده :۴. به فرض که ثبت یک هفته به نام لینوکس یا به ترجیح من به نام نرم‌افزار آزاد کم هزینه‌تر از برنامه‌سازی و مقاله نویسی باشه. اگه ما محتوایی برای ارائه تو این یک هفته نداشته باشیم چطور می‌خوایم براش ۷x۲۴ ساعت تبلیغ و اطلاع‌رسانی کنیم. حالا سوال؛ آیا ما همین الان به اندازه‌ای که یک هفته رو پوشش بده محتوای فارسی برای مطلع کردن مردم از مفهوم و مزایای لینوکس، نرم‌افزار آزاد و بازمتن داریم؟

زمانش که برسه و شروع به کار بکنیم میبینی برای آگاهی مردم ابزار لازم رو داریم .... به قول خودتون مردم همه مگه هکر میخوان بشن ؟؟ در هد یه بولتن خبری که در اون مدت بطور رایگان در اختیار عموم قرار میگیره فکر میکنم برای شروع بد نباشه ...

blix نویسنده :منظورم اینه که popular نشدن چیزی نه به معنای توقف پیشرفتشه و نه به معنای فنا شدنش

فنا که نمیشه ولی خوب کمرنگ چرا .... و کمرنگی دست کمی از فنا شدن نداره Sad

blix نویسنده :۷. من معتقدم زندگی با خوش‌بینی راحت‌تر می‌گذره. این ممکنه احمقانه به نظر بیاد یا ابلهانه باشه. ولی هر کسی می‌تونه انتخاب کنه که ابله و خوشبخت باشه یا آگاه و بیچاره. راه دیگه اینه که مثل من دوشخصیتی باشین و در مواقع لازم سويیچ کنین

من ترجیح میدم 2 شخصیتی نباشم ولی آگاه و خوشبخت زندگی کنم ......

شاد باشید.

جستجوگر

2005-07-30, 05:32 AM,
ارسال : #25

navidjoon نویسنده :سلام
آقا باز هم شرمنده که من میپرم وسط معرکه ها. دلیلش این بود که حدس میزدم این پست تبدیل به یه جنگ بشه و از طرف دیگه دلم نمی‌خواست که پستها رو ویرایش کنم. خب ، من تا حدی حق رو به ali88 میدم چون با وضع فعلی ایران و دولت و حتی روزنامه‌ها که گاه با گاه مقاله‌ای چاپ می‌کنن ( که گاهی آرزو می‌کنم کاشکی همین لطف رو هم نمی‌کردن ) نمیشه امید چندانی داشت که کارها سریع پیش بره. میخوای Novell Desktop رو بخری Novell اجازه نمیده چون تو ایرانی ، میخوای JRE بگیری باز نمی‌تونی چون Sun هم فیلترت کرده ، مثل من بدبخت با register.com یه domain دوساله ثبت می کنی میفهمه ایرانی هستی هم domain رو پاک می کنه و هم ۲۰ دلار ناقابل دود میشه میره هوا. برای دو تا کتاب SNV و UML باید حدود ۶۰ هزار تومان مایه بری ، سرعت اینترنت عالیه و اصلا هم قطع نمیشه و سایتهای مختلف مثل GIMP و ... هم اصلا فیلتر نشدن. خب ، تو این شرایط جدا آدم میمونه که به چی دل خوش کنه ؟ بگذریم ، غرض از این بحث و حرف طولانی این بود که همه می‌دونیم وضع چه جوریه ولی خب نمیشه بی کار نشست پس بیاین فکرهامون رو بذاریم روی هم و سعی کنیم راه حل بدیم. نمی‌تونم رو که هر کسی می‌تونه بگه ، چیزی که سخته راه حل ارائه کردنه. از آرش و ali88 عزیز خواهش میکنم بحث رو از حالت انفرادی خارج کنن تا همه فکرها رو بریزیم روی هم. آرش جان شما تو ایران نیستی و زیاد با شرایط ارتباط نداری ولی این حرفت کاملا درسته که باید کاری کرد و ننشست.
موفق باشین

نوید جون سلام

البته ما کارمون به جنگ نخواهد کشید. صحبت بود برای رسیدن به هدف اصلی ، اما خوشحال میشم تمام دوستان از اونی که امروز ثبت نام کرده تا مدیران محترم سایت بیان و نظر بدن تا به یک نقطه مشترک برسیم و کار کنیم کارستون .... من نمیگم در ایران کارها راحت هستش ولی به هر کاری که حمت بسته گردد اگر خاری بود گلدسته گردد ....

جستجوگر

2005-07-30, 06:19 AM,
ارسال : #26

دوباره سلام .

من از فردا اینترنتم به مدت 4 روز قطع میشه ولی بعد از 4 روز به امید خا برمیگردم . نگید این اومد یه چیزی نوشت و رفت ها .. فقط گفتم که اگر جواب ندادم علت را بدانید ..

در ضمن با داشتن طرحی برای هفته ای با هر اسمی افراد و یا گروه هاییی که در این زمینه کار میکنن مثل پارسیکس ، فارلیکس و غیره میتونن خودشونو معرفی کنن تا از این مشکلات پیض نیاد مثل لینک زیر

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technotux.org/html/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=25134#25134">http://www.technotux.org/html/index.php ... 5134#25134</a><!-- m -->

شاد باشید

جستجوگر

2005-07-30, 10:07 AM,
ارسال : #27

همون که نوید جون نوشت و کس گوش نکرد. مبدل به مشاجره شد این عنوان
2005-07-30, 10:44 AM,
ارسال : #28

آرش جان ۴ روز دیگه که برگشتی یه پیغام برات می فرستم درمورد AMIGA که بحث از موضوع اصلیش خارج نشه Wink
مهمان نویسنده :همون که نوید جون نوشت و کس گوش نکرد. مبدل به مشاجره شد این عنوان
نه هنوز مشاجره نشده اگر هم بشه در پیغام خصوصی میشه به هر حال اگر تقصیر از من بوده شرمنده.
موفق باشید

[ltr]Actually, unix is a very user-friendly system. It’s just that it is particular about which users it chooses to be friendly with.[/ltr]
2005-07-30, 11:33 AM,
ارسال : #29

Anonymous نویسنده :همون که نوید جون نوشت و کس گوش نکرد. مبدل به مشاجره شد این عنوان

مهمان عزیز سلام مطمئن باش اینطور هرگز نخواهد شد ....

علی جان ممنون میشم مرسی ..

شاد باشید ...

جستجوگر

2005-08-10, 09:44 PM,
ارسال : #30

دوستان سلام

مدتی رو نتونستم بیام ...

برگشتم که حداقل این بحث رو به یه جا برسونیم که دیدم اصلا کسی اینجا چیزی ننوشته پس معلومه زیاد مایل نیستید به ادامه بحث ....

البته حقیقت هم اینجاست که ، ما که در خارج از ایران زندگی میکنیم نباید زیاد دل به ایران ببندیم و با سیستم اینجا زندگی میکنیم و با شرایط اینجا مسیر را ئنبال میکنیم و خوب شاید روزی در ایران هم مثل اینجا بعضی چیزا بشه ... در هر صورت من فقط خواستم در این ضمینه چیزی رو عنوان کنم که شاید با همفکری به جایی برسه خوب شما که خودتان در ایران هستید و زیاد مایل به این داستان نیستید . من هم زیاد پافشاری نمیکنم ..... ولی اینو بگم قدرت دافعه در ما ایرانیان بیشتر از جاذبه هست :wink: ....

شاد باشید

جستجوگر

2005-09-06, 05:27 AM,
ارسال : #31

سلام.

اول که این قضیه هفته لینوکس که برای من کلی خنده دار بود.اصلا دیگه هاهاها ... هرهرهر .... .... شوخی میکنید. حتی تو همون اروپاش هم برا من خنده داره.

خب در مورد راهکار باید عرض کنم که راهکار زیاده. مهم موثرترین راهکاره. من احساس شما رو کاملا( بله کاملا) درک میکنم. اما یکی از مشکلات خب مشکل ما ایرانیها عمل کردنه. یعنی موقع ایده و نظر دادن میشه که همه هر چی دارند میریزند بیرون ولی پای عمل که میرسه الفرار.

یه مسيله مهم دیگه این که همه ازش چشم پوشی کردند مرتبط بودن خیلی از مسايل به همه. مثلا میگید تلویزیون. خب من میشنیم پای تلویزیون میبینم که یارو داره در مورد لینوکس و یا freebsd و macosx یا ... داره حرف میزینه. خب خیلی تلویزیون شانس بیاره انقدر به برنامه رسیده که تصاویرش به حدی جذاب باشند که حال هوای کامپیوتر یا مثلا تبلیغاتی که در شبکه های خارجی مبینیم داشته باشند تا بتونه منو حداقل به خاطر تصاویرش هم که شده جذب کنه. خب حالا تازه من فهمیدم که لینوکس یک سیستم عامله و میشه توش نصف یا بیشتر کارهایی که تو ویندوز میشه کرد رو توش انجام داد. به عجب چیزی با این تعاریفی که این یارو تو تلویزیون یا تو مجله یا ... کرد.

خب حالا من تصمیم میگریم که این سیستم عامل رو تهیه کنم و نصب کنم.
مشکل اول اینه که از کجا تهیه کنم. این که اصلا تو مثلا شهر ما وجود نداره یا اگرهم داره که از ویندوز گرونتره. اسم سایت تکنوتاکس هم از همون برنامه تلویزیونی شنیدم میخوام اقدام کنم میبینم واویلا. باید پول بریزی حساب بعد براشون فکس کنی بعد پول پست هم روش و .......

خب حالا ما این سیدی رو داریم.حالا میخوایم نصب کنیم که با هزار تا مشکل بر میخوریم تا جایی که اصلا با سخت افزار ما سازگار نیست یا . بعد از اینکه با هزار مشقت نصب کردیم (توجه داشته باشید من یه کاربر معمولیم و کسی هم نیست که برام نصب کنه) میبینیم که ای داد بیداد که نه آهنگ میخونه نه هزار تا کار دیگه. میخوایم به اینترنت وصل بشیم میبینیم که وای مشکل همیشگی مودم. بعد از همه این کارا میگیم به به عجب سیستم عاملی. حالا میخوایم با آفیس کار کنیم که میبینیم که این که با آفیسی که من کار میکردم که فرق داره و البته تا حدی هم شبیه هست. چیکار کنیم میریم یه کتاب آفیس در لینوکس بخریم که اصلا میبینیم کتاب در مورد نرم افزارهای تو لینوکس وجود نداره. یه چند تا هم که هست در مورد نصب کردن و چیزای دیگه گفته.یه چیزی هم که تایپ کنیم یا بسازیم تا میخوایم بریم پرینتش بگیریم یا نمایشش بدیم که میبینیم همه ویندوز دارند و حتی اگه با فرمت ویندوز هم ذخیره کنی باز باید با آفیس ویندوز یه نگاه بهش بندازیو درستش کنی.میریم که یه چند تا بازی یزنیم که ای بابا این بازیهایی که تو خودش هست که به درد نمیخوره. تو بازار هم که نیست هیچ تو دنیا هم نیست. یه چیزی مثل مثلا need for speed یا .... بعد از اینکه یه بازی حداقل سه بعدی پیدا کریم میبینم که ای بابا درایور کارت گرافیک مشکل داره. میریم که نصب کنیم که ای بابا چه دردسری داره. تو ویندوز که همه چی با ۲ کلیک تموم میشد. میایم تو انجمنا که میگن شما بهتره فلان توزیعو بگیری که باز یه دردسر دیگه و ..... حالا من بدبخت هم که هرچی میخوام باید از اینترنت بگیرم چون که سی دیش تو بازار نیست. سرعت اینترنت هم که توپه. و خلاصه هزار تا مشکل دیگه که من تو ویندوز که بودم که نه تحملشو داشتم و نه اصلا بهشون بر میخوردم. تازه من یک کاربر معمولی هستم. تکلیف کاربرانی که مثلا کارای تخصصی مثل گرافکی نقشه کشی چمیدونم معماری ریاضی و .... مکنن چیه.

خب حالا من چطوری قانع بشم که از ویندوز دوست داشتنی که همه چی توش مثل آب خوردنه حتی نصب نرم افزار (چونکه توش مثل لینوکس مشکل وابستگی و .... نداره) و همچی با ۲ کلیک به سرانجام میرسه دست بکشم و بیام با تمام مشکلاتی که با لینوکس دارم بسازم.

حالا شما میگی بیای هقته لینوکس را بندازیم هه هه هه. خب عزیز دل برادر ویندوز که میبینی آماده پذیرش هر نوع کاربری رو از بسیار بسیار مبتدی تا حرفه ای داره. چون که یک شرکت واحد روش کار میکنه و تمام برنامه ها توش هماهنگند. هفته لینوکس راه بندازیم که چی. یعنی مردم تا اسم لینوکس بشنوند بدو بدو میان نصب میکنن و استفاده میکنند. من به خیلی خیلی از دوستام این سیستم عامل رو معرفی کردم و بهشون سی دی شو دادم ولی حتی یک نفرشون هم حاضر نیست به اندازه ۱ درصد از وقتی که با ویندوز کار میکنه با لینوکس کار کنه. برا اینکه اصلا به دردشون نمیخوره. مهم اینکه نرم افزار به درد ما بخوره نه ما بدرد اون. و هزار تا دلیله دیگه.

و البته مطمئنا شما (دوستانی که در ایرانند و حتی همون خارجیها) مشکلات بی شمار دیگری هم رو میدونید.
بیایید اول مشکلات رو خوب بشناسیم بعد اگر بتونیم براشون راهکار ارائه بدیم.

لینوکس هنوز راه زیادی رو برا پیمودن داره تا به سطح ویندوز از لحاظ آسانی در استفاده و جذب غولهای بزرگ نرم افزاری و سخت افزاری برسه. این حرف رو کسی که مدت زیادیه که فقط با لینوکس کار میکنه میزنه.
2005-09-06, 10:45 AM,
ارسال : #32

مهمان عزیز مثل اینکه تو پول ویندوزت بیشتر از 2000 تومان نبوده؟! در ضمن آرش خان و همه میتوانیم 19 شهریور یک مراسم کوچولو حتی اگر اینترنتی شده انجام دهیم . در ضمن اگر مراسمی تصویب شد تهرانی نباشه ایرانی باشه.
هزینه تبلیغات هم میتوانه بین داوطلبان تقسیم بشه و اعضا کنس بازی را بزارن کنار.
نام کاربری = mohsen2006
2005-09-06, 10:45 AM,
ارسال : #33

مهمان عزیز مثل اینکه تو پول ویندوزت بیشتر از 2000 تومان نبوده؟! در ضمن آرش خان و همه میتوانیم 19 شهریور یک مراسم کوچولو حتی اگر اینترنتی شده انجام دهیم . در ضمن اگر مراسمی تصویب شد تهرانی نباشه ایرانی باشه.
هزینه تبلیغات هم میتوانه بین داوطلبان تقسیم بشه و اعضا کنس بازی را بزارن کنار. یا علی را بگیم همه با هم
نام کاربری = mohsen2006
2005-09-06, 10:57 AM,
ارسال : #34

مهمان منم :wink:
در ضمن ما را از یاد نبرید
2005-09-06, 11:51 AM,
ارسال : #35

Anonymous نویسنده :سلام.

اول که این قضیه هفته لینوکس که برای من کلی خنده دار بود.اصلا دیگه هاهاها ... هرهرهر .... .... شوخی میکنید. حتی تو همون اروپاش هم برا من خنده داره.

خب حالا من تصمیم میگریم که این سیستم عامل رو تهیه کنم و نصب کنم.
مشکل اول اینه که از کجا تهیه کنم. این که اصلا تو مثلا شهر ما وجود نداره یا اگرهم داره که از ویندوز گرونتره. اسم سایت تکنوتاکس هم از همون برنامه تلویزیونی شنیدم میخوام اقدام کنم میبینم واویلا. باید پول بریزی حساب بعد براشون فکس کنی بعد پول پست هم روش و .......

دوست مهمان که خودشون رو معرفی نکردن سلام

اول اینکه خنده بر هر درده بی درمان دواست .. بخند عزیز دل برادر تا دنیا بهت بخنده ....

در ثانی همچین در مورد ارسال پول صحبت کردی که گفتم الان میخوای از شهر خودتون پای پیاده بری تهران پول سی دی رو بدی ....

در ثانی کسی که نمیدونه کامپیوتر چیه ، ویندوز یا لینوکس نداره با همش مشکل داره .... تازه وقتی ببینه قیمتش ارزون تره حتما اینو میخره ...

mohsen2006 نویسنده :در ضمن آرش خان و همه میتوانیم 19 شهریور یک مراسم کوچولو حتی اگر اینترنتی شده انجام دهیم . در ضمن اگر مراسمی تصویب شد تهرانی نباشه ایرانی باشه.
هزینه تبلیغات هم میتوانه بین داوطلبان تقسیم بشه و اعضا کنس بازی را بزارن کنار

دوست عزیز اولا من که ایران نیستم شما در ایران باید یه روز رو انتخاب کنید . حیف نمیشه زیاد اینجا صحبت کرد در مورد خیلی چیزا ولی به هر حال من هر کاری از دستم بر بیاد انجام میدم

..

در پایان چون من تصمیم داشتم دیگه در این مورد چیزی ننویسم و اینو همینجا به فراموشی بسپارم ولی دیدم مهمان عزیز خیلی لذت بردن و گفتم چند نکته خدمتشون عرض کنم و همینطور جواب دوست عزیز محسن را بدم ..

شاد باشید ایرانی باشید و ایرانی بمانید.....

جستجوگر

2005-09-06, 12:28 PM,
ارسال : #36

نقل قول :مهمان عزیز مثل اینکه تو پول ویندوزت بیشتر از 2000 تومان نبوده؟!

یعنی تو کرمان قانون کپی رایت رعایت میشه و همه پول لایسنس ویندوز رو میدن.
2005-09-06, 12:40 PM,
ارسال : #37

بچه مسلمان رعایت میکنه و مال دزدی نمی خره!
2005-09-12, 10:08 AM,
ارسال : #38

سلام.

من مقداري از پست ها رو خوندم و ديگه خسته شدم و فقط خواستم اين رو اضافه كنم كه به نظر من در حال حاضر نيازي به ثبت هفته لينوكس در تقويم نداريم. شما باور ميكنيد كه رئيس گروه كامپيوتر يك دانشگاهي، چيزي از لينوكس نشنيده باشه؟!!!! (اين رو يكي از دوستان تعريف ميكرد). دانشجو ها هم كه جاي خود! حالا با اين وضع فكر نميكنم كه اصراري باشه كه مردم عادي فعلاً وارد ماجرا بشن و از راديد و تلويزيون راجع به هفته لينوكس بشنوند.

شروع بايد از توي دانشگاهها و بعد دبيرستانها باشه و بعد از مدتي كم كم به سطح جامعه بياد. سالن لينوكسي ها هم مثلاً در نمايشگاههاي كامپيوتر اگر تعريف بشه كمك خوبي است براي معرفي!

(با يكي از دوستانم كه اهل گيتاره، به همراه سازش سوار يك تاكسي شديم. در بين راه راننده پرسيد كه "اين چيه؟ ويلونه؟" و بعد من و دوستم هم برايش توضيح داديم كه اين ساز گيتاره و ... . بعد از كلي توضيح دادن، آقاي راننده برگشته ميگه: "پس اين گيتار عجب ويلونه باحاليه"!!! Smile - حالا شما دوست دارين اين آدم از راديو و تلويزيون راجع به هفته لينوكس بشنوه و از اون به بعد بره تو كار استفاده از لينوكس؟)

من معتقدم كه آب، راه خودش رو پيدا ميكنه و نيازي نيست كه چيزي رو به زور به كسي معرفي كنيم! مطمئن باشيد كسي كه علاقه مند باشه، اگر در مورد لينوكس هم نشنيده باشه، ولي ميفته دنبالش كه ببينه به غير از ويندوز چه سيستم عاملي در دنيا براي استفاده اش هست و خلاصه ميرسه به لينوكس.
يا مثلاً وقتي كپي رايت در ايران اجباري شد و cd هاي 2000 توماني جمع شد و مجبور به پرداخت 300-200 دلار براي هر ويندوز شدند ملت، خود به خود لينوكسي ميشن و راهشون رو به اين سمت پيدا ميكنند.

خوب، اين هم نظرات من. انشاالله دوستان در تمامي اهدافشون موفق باشند.

با آرزوي شادي و سلامتي، خدانگهدار...
2005-09-12, 11:11 AM,
ارسال : #39

سلام.

من هم با شما موافقم.
2005-09-12, 11:45 AM,
ارسال : #40

پس اینطوری فکری به حال تاپیک زیر کنید:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technotux.org/html/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=4316">http://www.technotux.org/html/index.php ... pic&t=4316</a><!-- m -->

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان