لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MULTI-TASKING
2005-08-18, 10:38 PM,
ارسال : #1
MULTI-TASKING
اقا لطف کنین به منابعی برای برنامه نویسی multitasking به زبان سی در لیتوکس معرفی کنید .
و یه چیز دیگه اچگونه می توان از دستورات سی در اسمبلی استفاده کرد (MIXING NASM & GCC)
بسار متشکرم
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-08-19, 02:08 AM,
ارسال : #2

۱ پیشنهاد خیلی خیلی خوب دارم ! به جای این که C رو تو اسمبلی بنویسی، اسمبلی رو تو C بنویس !!!
چرا ؟ چون برعکس اون امکان پذیر نیست :lol:
کافیه دستورات رو شبیه به این بنویسی :
کد :
[ltr]asm("mov ax,1\");[/ltr]
برای رفتن به خط بعد هم کافیه شبیه این عمل کنی :
کد :
[ltr]asm("mov ax,1\n\tmov bx,2");[/ltr]
و یه چیز دیگه اینکه باید کدهای اسمبلی رو با AT&T Syntax بنویسید نه با Intel Syntex !
برای منبع هم منظورتون رو از Multitasking متوجه نمیشم !
اگه منظورتون اینه که چند تا کار رو باهم انجام بدید که توی کتاب های معمولی C میشه یه چیزایی پیدا کرد.
ولی اول اکثر کتاب های Parallel Processing در مورد این صحبت کرده که فکر کنم براتون مفیدتر باشه (البته بقیش عموما دیگه میره سر چیزایی که احتمالا به دردتون نمیخوره

اکنون در ubuntu.ir با نام کاربری nixoeen فعال هستم.
وب‌سایت شخصی من
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-08-19, 07:19 AM,
ارسال : #3

فکر نکنم مولتی تسکینگ به زبان برنامه نویسی مربوط باشه.در واقع مولتی تسکینگ در حالت کلی یک نوع الگوریتم که در اون روشهایی برای زمانبندی و اجرای چندین برنامه است.
در واقع مولتی تسکینگ یکی از قابلیتهای سیستم عامل است و در اون نهفته می باشد.و سیستم با استفاده از این الگوریتمها و اختصاص دادن زمان و درصد خاصی از سی پی یو برنامه را اجرا می کند.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-08-19, 09:25 PM,
ارسال : #4

MASoft, جان شما بگو اگه بخوام یه بوت لودر طراحی کنم اون هم با توسعه bin ایا بازم تو سی میشه این کار رو کرد ومنظورم از ملتی تسکینگ همان است که mehrsoft جان گفت ! چون من اوگوریتم اون رو از چند تا کتاب دراوردم و شما فکرکنین من یه بوت سکتور ساختم و یه هسته رو دارم فرامیخونم حالا سورسی برای یه هسته ملتی تسکینگ دارین !
متشکر م [سیا]
2005-08-20, 08:37 AM,
ارسال : #5

برای دیدن روش کار یک بوت لودر بهتری یک سری به دایرکتوری بوت لینوکس بزنی چند تا فایل خوب مثل bootsector.S (اگه درست نوشته باشم) وجود داره که می تونه خیلی بهت کمک کنه.در مورد هسته مولتی ... دقیقا منظورت رو متوجه نشدم.یه کم بیشتر توضیح بده!!!
2005-08-20, 03:58 PM,
ارسال : #6

اگه منظور من رو متوجه نمیشن یه نگاهی به کتاب (اصول طراحیسیستم های عامل) اثر Silberchatz بندازین
2005-08-20, 09:10 PM,
ارسال : #7

من خودم زیاد تو این زمینه وارد نشدم ولی تا جایی که اطلاعات من جواب میده :
یک Bootloader دو قسمت اصلی داره عموما که قسمت اول با Assembly نوشته میشه و قسمت دوم با C یا Assembly.
و نیازی هم به Multitasking توش ندارید.
قسمت اول کارش بسیار ساده هستش، که در BootSector قرار میگیره و تنها به قسمت دوم اشاره میکنه.
در قسمت دوم شما کرنل سیستم رو توی حافظه قرار میدید و Parameter هایی هم که میخواید براش میفرستید و بعد به اون محل حافظه اشاره میکنید و بقیه کار هم به عهده کرنل هستش. (که تقریبا شبیه کاری هستش که initrd میکنه)

اکنون در ubuntu.ir با نام کاربری nixoeen فعال هستم.
وب‌سایت شخصی من
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-08-20, 09:18 PM,
ارسال : #8

متأسفانه من یکی که این کتاب رو ندارم.کتابهای دیگه ای در این زمینه (اصول طراحیسیستم های عامل) وجود دارند از اونها استفاده کنید.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان