لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BSD چیست؟
2005-12-09, 10:57 AM,
ارسال : #1
BSD چیست؟
سلام دوستان.
من با لینوکس کار میکنم.اما آنقدر که تعداد توزیعهای لینوکس زیاد است و سیستمهای دیگری مانند Mac OS X و انواع Windows وجود دارد که کمی گیج کننده است.
لطفا توضیح دهید BSD چیست؟ آیا نوعی سیستم عامل است؟ توزیعی از لینوکس است؟ از سیستم عامل های IBM مانند OS/2 است؟ یا از سیستم عاملهای Apple مانند Mac Os X است؟
روی چه نوع سخت افزاری پیاده میشود؟ پیشنهاد میکنم یک مقاله جامع در رابطه با BSD و انواع آن و خلاصه هرچه بطور معمول درباره BSD سؤال میشود را در این مقاله توسط حرفه ای های آن جمع آوری شود و در سایت قرار داده شود.
ضمنا یک پیشنهاد دیگر نیز دارم: برای کمتر شدن هزینه اینترنت، مقالات جامعی دررابطه با لینوکس-یونیکس-BSD-سخت افزار-سرور و... بصورت فایل PDF در سایت قرار داده شود و یا بصورت کتاب به بازار ارائه شود، تا اینکه سایت، محل رفع اشکال و آموزش تکنیکها باشد نه آموزش اصول اولیه؟(قابل توجه آقای باغومیان)
متشکرم.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2005-12-09, 01:13 PM,
ارسال : #2

دوست عزیز
BSD مخفف (‌Berkely Software Distribution) هست.
اگر به خود BSD نگاه کنیم که از اول دهه ۸۰ بوده و TCP/IP رو اونها خلق کردند.
یه خانواده سیستم عامل هم دارند.مانند FreeBSD ,OpenBSD ,NetBSD ,MacOS و IOS
این سه تا که با کلمه BSD تموم میشن خیلی به هم شبیه هستن و از ۱۹۹۳ اولین اونها شروع به انتشار کرد.این سه تا مشتق شده از UNIX AT&T هستند.ولی Free
MacOS رو هم حتما شنیده.سفارش شرکت apple بود.
IOS هم سیستم عامل روتر های CISCO هستش.
اون سه تا بالا یی خیلی قدرتمند هستند.(در زمینه سرور) تا این حد که OS یاهو FreeBSD هست.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2005-12-09, 02:10 PM,
ارسال : #3

توی انجمن یه نگاه بندازید٬ تو یک سوال مفصل در موردش بحث شده
2005-12-10, 05:21 PM,
ارسال : #4

برای اطلاعات بیشتر درباره Mac OS X و ارتباطش به BSD ها اینجا رو ببینید:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technotux.org/html/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=24213#24213">http://www.technotux.org/html/index.php ... 4213#24213</a><!-- m -->
نکته ای که علاوه بر اون پست باید اضافه کنم اینه که اپل به زودی به جای PowerPC از پردازنده های اینتل استفاده خواهد کرد اما Mac OS X همچنان منحصر به مکهای اینتلی خواهد بود.
موفق باشید

[ltr]Actually, unix is a very user-friendly system. It’s just that it is particular about which users it chooses to be friendly with.[/ltr]
2005-12-10, 10:28 PM,
ارسال : #5

محسن وقتشه یه مقاله بدون تعصب درباره‌ی BSDها و حقایق اون بنویسی ;-)

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان