لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
استراتژی
2004-08-20, 01:33 PM,
ارسال : #1
استراتژی
با سلام خدمت دوستان عزیز لینوکس کار
یه سوال داشتم لطف کنید استراتژی خودتونو بیان کنید.
.... یک مکان مهم تصمیم گرفتن یک نرم افزار بانک اطلاعاتی تهیه کنند برای خودشان طبیعتا با توجه به data زیاد وهمچنین حساس این نرم افزار باید فوق العاده امن باشد وهمچنین سریع وکارا این نرم افزار باید تو امور شبکه کم نیاورد و........
حالا به نظر شما:
---این نرم افزار با چه برنامه ای نوشته شود؟؟
---صلاح است این نرم افزار از همین ابتدا روی لینوکس سوار شود؟؟؟
---اگر نه؟؟ با چه برنامه ای نوشته شود تابعدا با حداقل زمان وصرف کمترین هزینه از ویندوز به لینوکس وارد شود.
البته بعضی قسمتهای این نرم افزار در اختیار مردم قرار میگیرد برای همین گفتم شاید فعلا صلاح نباشه با لینوکس شروع بشه چون مردم ما به آن چندان وارد نیستند.
و هر نکته ای که فکر میکنید مهمه وباید دانست
با سپاس
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2004-08-21, 08:41 AM,
ارسال : #2

سلام . من فکر میکنم با توجه به اون چیزهایی که گفتی اگه با اوراکل بنویسیش بهتر باشه . چون تو ویندوز میتونی اونو بنویسی بعد وقتی لازم شد نرم افزار رو به لینوکس منتقل کنی . ( یعنی از نسخه تحت لینوکس استفاده کنی )
2004-08-21, 09:19 AM,
ارسال : #3

این اشتباه رو نکنید. اوراکل یک بانک اطلاعاتی انحصاری است که اگر این نرم‌افزار رو برای یک شرکت دولتی می‌نویسید بعدا از نظر قانونی مشکل ساز خواهد شد. معمولا بهترین روش استفاده از یک بانک اطلاعاتی بازمتن به همراه رابط کاربر تحت وب یا جاوا می‌باشد.

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2004-08-21, 09:30 AM,
ارسال : #4

استاد آلن عزیز چه برنامه بانک اطلاعاتی باز متن است؟؟؟؟در مورد جاوا آیا به سرعت جاوا میتوان اطمینان کرد؟؟ممنون از راهنمایی شما
2004-08-21, 11:09 AM,
ارسال : #5

mysql، postgresql مناسب هستند. بله... الان خیلی از پروژه ها اینگونه کار می‌شوند... برای سمت وب آنهم می‌توانید از jsp استفاده کنید که باهم هماهنگ باشد. البته php هم خیلی خوب است...

[ltr]Life *free = new Life(const long OpenSource);[/ltr]
2004-08-21, 11:53 AM,
ارسال : #6

ممنون از راهنمایی شما ...... Smile
2004-08-22, 02:22 PM,
ارسال : #7

با تشکر از آقای آلن البته منظور منهم استفاده از اوراکل بدون لایسنس نبود .
نقل قول :.... یک مکان مهم تصمیم گرفتن یک نرم افزار بانک اطلاعاتی تهیه کنند برای خودشان طبیعتا با توجه به data زیاد وهمچنین حساس این نرم افزار باید فوق العاده امن باشد وهمچنین سریع وکارا این نرم افزار باید تو امور شبکه کم نیاورد و........
خب هر چیزی قیمتی دارد . به نظر من برای چنین شرایطی باید از یک نرم افزاری با قدرت و امنیت بالا استفاده کرد حتی اگر متن باز نباشد و بالطبع باید قیمتش را هم پرداخت . دوستان مطمئنا از من ایراد خواهند گرفت که MySQL و بقیه این گونه نرم افزارها هم امنیت خوبی دارند . البته این درست است ولی برای چنین شرایطی شخصا ترجیح میدهم ریسک نکنم . در هر حال از آقای باغومیان تشکر میکنم که نقیصه پست قبلی من را گوشزد نمودند.
2004-09-25, 03:38 PM,
ارسال : #8

من هم PHP رو ترجیح میدهم.به خاطر سرعتش که نسبت به ASP و CGi و ... بالاتره.دوم به خاطر باز متن بودنش.سوم به دلیل سادگیش.البته من نسبت به بقیه هیچم.
2004-09-25, 07:05 PM,
ارسال : #9

با سلام
اگر در مورد بانک های اطلاعاتی بخواهیم حرف بزنیم واقعا mysql موردی است که به آسانی از آن نمی توان گذشت.از هر نظر که فکرش را کنید.
اما در چند سایت اخیرا بین PHP , JSP,ASP مقایساتی انجام شده. بر این اساس ASP که برای کار های شلوغ ابداْ‌گزینه ی خوبی نیست.
اما در بین دو رقیب دیگر در برخی موارد PHP حتی با سرعت سه برابر JSP اجرا شده بود البته این بررسی ها بر گرفته از نمونه های عملی سایت های بزرگ بود.گر چه JSP نیز برای سایت های شلوغ خوب است اما گرانی سرور های جاوا و همچنین سهولت گسترش php باعث شده تا php پر طرفدار تر باشد.
به عنوان نمونه قسمت مالی سایت Yahoo از Mysql برای بانک اطلاعاتی خود بهره میگیرد. وکل سایت یاهو هم در نو ساری های خود از php استفاده میکند. با توجه به حجم انبوه بازدیدکنندگان یاهو وهمچنین امنیت مورد نیاز برای قسمت مالی این سایت خودتان تصمیم بگیرید.
اما در مورد MySql مستحضر هستید که از سیستم عامل مستقل است گر چه بالاترین کارایی را در لینوکس دارد.

« خرد پیک خداوند است »
2004-09-26, 01:53 AM,
ارسال : #10

اقا واقعا و بی تعصب بهترین پایگاه داده مال کی هست؟ یعنی برای کارهایی در سطح Goverment بهترین و سریع ترین دیتابیس چی هست؟ (البته مطمئنا من بیشتر از سطح smallHome کار بلد نیستم و همین طوری پرسیدم یوقت کسی ناراحت نشه...)

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2004-09-26, 05:48 PM,
ارسال : #11

سلام
البته بهترین را با توجه به کاربرد انتخاب میکنند یعنی در مورد بهترین مطلق سخنی نمیتوان گفت.
اما در کار هایی در سطحی که نوید جان میفرمایند اغلب از application server ها استفاده میشود که اوراکل شاید بهترین آنها باشد با توجه به محیط J2EE آن. اما پروژه ی باز متنی به نام ORION هم هست که از application server ها است.
البته اطلاع زیادی در این زمینه ندارم و از نقص عرایضم عذر میخواهم

« خرد پیک خداوند است »

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان