لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دوره CCNA شرکت CISCO
2006-06-17, 10:48 PM,
ارسال : #1
دوره CCNA شرکت CISCO
دوره CCNA شرکت CISCO مربوط به windows هست یا به صورت مفاهیم پایه هست که ربطی به پلیت فرم خاصی نداره ؟؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-06-17, 11:07 PM,
ارسال : #2

سلام !
CCNَA به شما دید های اولیه و ابتدایی در مورد شبکه های بر پایه تجهیزات سیسکو را می دهد.
به طور کلی خانواده های سوییچ ها و روتر های میان مصرف شرکت سیسکو برای آموزش انتخاب شده اند. همین طور تکنولوژهای روتینگ به جز حالات پیچیده مانند OSPF و IS-IS مطرح شده اند.
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-06-18, 12:58 AM,
ارسال : #3

CCNA مربوز به شرکت Cisco هست و دوره‌ی پایه‌ای این شرکت هست.
نه به پلتفرم که ربطی نداره، به سیستم عامل هم مربوطی نیست. یه چیز کاملا سخت افزاری هست.
البته CCNA همون طور که JarNil گفت خیلی پایه‌ای هست و کسی که CCNA داره خارج از ایران کار خاصی نمی ةونه بکنه، هرچند توی ایران همین ها توی سازمان‌های مختلف کار CCNP رو هم می‌کنند.
اما CCNA مثل دبیرستانه یه چیزهایی یاد می‌گیرید تابرید دانشگاه اما با اون چیزهایی که توی دبیرستان یاد گرفتید هیچ کاری نمی‌تونید بکنید.

تو این دوره کار کردن با Switch ها و مفاهیم LAN و WAN رو یاد میگیرید بعد می‌رید سراغ Routerها و مفاهیم Routing رو یاد می‌گیرید و با تکنولوژی‌ها و راه‌حل‌های سیسکو برای شبکه‌های متوسط آشنا می‌شید. (شبکه‌ی متوسط از دید سیسکو تا ۵۰۰۰ کلاینت هست)

البته دوره‌های دیگه‌ای هم هست مثل CCDA و ... که برای طراحی شبکه هست. اما CCNA پایه‌ای برای دورههای بالاتر مثل CCNP و CCVP وCCSP و .. هست.
برای این که با سلسله مراتب آموزشی این شرکت بهتر آشنا بشید می‌تونید به این سایت مراحعه کنید. (سایت رسیمس شرکت سیسکو)
این هم صفحه‌ی اصلی مرکز آموزش

البته الآن روتینگ و سوئیچینگ چیزی نیست که بخواهی براش سر کلاس بری مگر بعد از CCNP قبلش رو توی خونه هم می‌شه خوند چون بیشتر تئوری هست و عملی رو هم می‌شه روی یه شبیه ساز به راحتی انجام داد و خوب خود CNP هم آش دهن‌سوزی نیست و مدارک سیسکو که مربوط به VoIP و Security هستند الآن بیشتر روی بورس هستند مخصوصا VoIP و البته خارج از ایران.

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2006-06-18, 03:59 PM,
ارسال : #4

خیلی ممنون از راهنماییتون البته من با مفاهیم شبکه نا آشنا نیستم حتی socket programming هم تا حدی کار کردم و الان هم چند وقتی هست که رو perl دارم کار می کنم ولی خوب داشتن یکی از این مدرک ها خصوصا تو ایران فکر کنم لازم باشه خودتون که حتما بهتر می دونید چرا؟ بازم ممنون میشم اگه بیشتر راهنمایی کنید که کدام یک از مدرک ها ضروری تر هستش
2006-06-23, 05:24 PM,
ارسال : #5

نه چندان هم لازم نیست!
مثلا اگر شما یه برنامه نویس هستید نیازی به مدرک در شاخه‌ی مدیریت سیستم یا طراحی سیستم ندارید. CCNA یا CCDA مربوط به طراحی سیستم می‌شوند، اگر کارتون برنامه نویسی هست به نطرم وقتتون رو روی همون بگذارید بهتره،‌یعنی شاخه به شاخه نکنید، هدفتون رو مشخص و نیروتون رو روی اون هدف متمرکز کنید. یه هدف کوچکتر اما با قدرت بیشتر نتیجه‌ی مطلوب‌تری از چندین هدف بزرگ با قدرت کم می‌‌ده ;-)
2006-07-27, 01:07 AM,
ارسال : #6

Navid نویسنده :نه چندان هم لازم نیست!
مثلا اگر شما یه برنامه نویس هستید نیازی به مدرک در شاخه‌ی مدیریت سیستم یا طراحی سیستم ندارید. CCNA یا CCDA مربوط به طراحی سیستم می‌شوند، اگر کارتون برنامه نویسی هست به نطرم وقتتون رو روی همون بگذارید بهتره،‌یعنی شاخه به شاخه نکنید، هدفتون رو مشخص و نیروتون رو روی اون هدف متمرکز کنید. یه هدف کوچکتر اما با قدرت بیشتر نتیجه‌ی مطلوب‌تری از چندین هدف بزرگ با قدرت کم می‌‌ده ;-)
ممنون از شما نوید جان
البته من برنامه نویس نیستم ولی خوب عقیده دارم که اگر کسی قرار است در این رشته(مربوط به کامپیوتر) فعالیت کنه و به طور نسبی موفق هم باشه دونستن یک یا دو زبان برنامه‌نویسی لازمه ، هم دید حل مسئله میده هم اینکه بعضی مواقع نیاز به طراحی برنامه در حد نه چندان پیچیده رو برطرف میکنه البته از بعضی دوستان نظر به این موضوع داشتن که برای برنامه‌های تحت شبکه در بعضی موارد نیاز به دید نسبتا کاملی به طراحی شبکه و تا حدودی به اجزای سخت افزاری شبکه داره
ممنون میشم اگه بازم راهنمایی کنید
2006-07-27, 01:10 AM,
ارسال : #7

می بخشید بالایی من بودم
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-07-27, 01:40 AM,
ارسال : #8

البته برای برنامه نویسی تحت شبکه نیازی به این نیست که برین CCNA یا هر دوره‌ی دیگه‌ی سیسکو رو بگزرونید. کافیه Network+ رو بگذرونیدو بعد برین مستندات TCP/IP رو بخونید چون این که مثلا چطور یه فریم رو باید Relay کرد یا این که یه VLAN چطور توی یه سوئیچ کار می‌کنه یا این که یه VPN توی روتر سیسکو چزور راه می‌افته کمکی به برنامه نویسی نمی‌کنه برای این که این ها فقط در روتر سیسکو هست و اگر شما مثلا CCIE هم باشید و بهتون یه روتر یا سوئیچ Juniper بدهند کاری از دستتون برنمیاد چون این‌ها وابسته به مارک هستند! برای برنامه نویس خود پروتوکل‌ها و روش کارشون باید مهم باشه که بهتره از خوندن مجلات TCP/IP و مقالات و RFCها و ... کسب بشه ;-)

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان