لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کوکی های پرنده!
2006-08-26, 09:07 PM,
ارسال : #1
کوکی های پرنده!
سلام.
ببخشید، لطفا کوکی های احراز هویت خودکار سایت رو با طول عمر بالا تنظیم کنید (خیلی سایتها یکساله تنظیم میکنن).
گویا الان در حالت سشن هست، یعنی با بسته شدن مرورگر پاک میشن. من فکر نمیکنم اینقدر امنیت لازم باشه واقعا و مایه دردسر هست. پستی که میزنیم بعنوان مهمان ثبت میشه!! بعد دوباره تازه باید لاگین کنیم تا با آی دی خودمون پست های دیگه رو بزنیم.
با تشکر.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2006-08-26, 10:36 PM,
ارسال : #2

احتمال داره مشکل از تنظیمات مرورگرتان باشه . من که وقتی به صورت اوتوماتیک تعریف می کنم تا مدتها اعمال می شه ( هیچوقت زمان رو دقیقا اندازه نگرفتم)

Don't bother, we're using GNU/Linux everywhere, even there Big Grin
Linuxmotto
گروه کاربران لینوکس اصفهان
مشاهده تارنمای کاربر جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2006-08-27, 01:02 AM,
ارسال : #3

نخیر بنده هیچوقت قبل از تحقیق کافی ایراد نمیگیرم!
چطور سایتهای دیگه اینطور نیست؟
عبارت من همون مهمان بالایی هستم هم زیاد توی تاپیکهاتون دیده میشه ها!

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live
زندگی کن و بگذار زندگی کنند

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

2006-08-28, 07:22 PM,
ارسال : #4

اتفاقا من موافق امنیت بالاتر و طول عمر کوتاه هستم اما در یکی از سایت ها دیدم که امکان تعیین مدت اعتبار کوکی بود یعنی شما انتخاب میکردید که طول عمر کوکی چقدر باشد و اونوقت لاگ این میکرید در این حالت متد set cookie با پارامترهای درست صدا زده میشود .
2006-08-28, 08:29 PM,
ارسال : #5

بالارفتن طول عمر یعنی این که هر وقت کسی نشتس پشت کامپیوتر شما می‌ةونه وارد سایت بشه با همون یوزر نیم شما، این رو من که دوست ندارم اگر شما دوست دارید می‌ةونید در فایرفاکس Password Save رو فعال کنید.
یا می‌ةونید اون تیک پایین لاگین رو بزنید که مدت یکی دو هفته این‌زوری بیایید تو.

[ltr]
$Nəvid$
In a world without any fences or walls,
Who needs gates or windows ?
گنو ایران | لیست مقالات فارسی گنو ایران |
[/ltr]
2006-08-28, 08:52 PM,
ارسال : #6

با نوید موافقم .
2006-08-30, 01:19 AM,
ارسال : #7

نه برای من دو هفته نمیاد! با بستن مرورگر هویت ظاهرا پاک میشه!
از فایرفاکس استفاده میکنم. اون تیک رو هم زدم. تازه کار که نیستیم. خودم سیستم رجیستر و لاگین طراحی کردم با پی اچ پی. میدونم چی به چیه و چطور باید باشه و چطور نباید باشه.
باید تعادلی بین راحتی و امنیت برقرار بشه که معقول باشه!
معمولا در فرومها کودک نداشتن چک در چکباکس ریممبر به معنای سشن کوکی است و داشتن آن به معنای کوکی دایمی (اگر یک هفته هم واقعا باشه خوبه خب! ولی اینطور نیست ظاهرا!؟)
ضمنا گزینهء سیو پسورد که فرمودید فعلا مثل اینکه چاره ای نیست. ولی نمیدانم به چه علتی کلا سایت شما خیلی بکندی در مروگر بنده عمل میکند و زمان زیادی هر کاری طول میکشد.
2006-08-30, 01:29 AM,
ارسال : #8

harvard نویسنده :اتفاقا من موافق امنیت بالاتر و طول عمر کوتاه هستم اما در یکی از سایت ها دیدم که امکان تعیین مدت اعتبار کوکی بود یعنی شما انتخاب میکردید که طول عمر کوکی چقدر باشد و اونوقت لاگ این میکرید در این حالت متد set cookie با پارامترهای درست صدا زده میشود .
بنظر بنده شما بیشتر با پی اچ پی بی بی مشکل دارید!
درسته؟ راستشو بگید Big Grin
یه نگاه بکنید میبینید که امکاناتش بیش از حد کمه. خصوصا برای رشد کردن فروم.
ما که نه نوچهء بیلی هستیم (از خودتونیم) نه مرض داریم!
این پی اچ پی بی بی میگن بدرد نمیخوره (من نمیدونم ولی دوستم که وارد هست میگه). حالا سیستم فاروم آزاد دیگه ای نیست یعنی؟ کاری نداره. وب سرور آپاچی و دی بی ام اس مای اس کیو ال وقتی درست میکنن فروم که دیگه نشد نداره! مگر اینکه قضایای دیگه ای در کار باشه!!
دوستم روی مای بی بی کار میکنه که انصافا خیلی بهتر از پی اچ پی بی بیه، میگفت مجانیه ولی اینکه آزاد باشه یا نه نمیدونم راستش.
2006-08-30, 01:59 AM,
ارسال : #9

آره اونم آزاده، کلا فاروم ها زیاد هستند اما بهترینشون که به عنوان ماژول نیوک هست همینه...

[عکس : banner.png]
2007-02-06, 09:17 AM,
ارسال : #10

بنده هنوز کنجکاو بودم دربارهء این مشکل که ببینم دقیقا علتش از کجاست؛ و در مرحلهء بعد چطور است و چگونه میتوان آنرا حل کرد.
فعلا فقط یک احتمال را تست کردم. من با کانکرر لاگین کردم و الان بعد از یک روز که دوباره با آن داخل شدم میبینم که لاگین هستم.
اما فایرفاکس خیر! احتمالا سایت ایران پی چی پی هم همین مشکل را با فایرفاکس دارد که مدت زیادی لاگین نمیماند. گویی کوکیها با بسته شدن صفحات سایت پاک میشوند! شاید هم بعد از زمان معینی! نمیدانم. بهرحال مشکل ظاهرا فقط روی فایرفاکس است.
بنده از فدورا ۵ به همراه فایرفاکس 1.5.0.1 استفاده میکنم.
روی ویندوز و با اینترنت اکسپلورر هم لاگین کردم مخصوصا، و دفهء قبل که چک کردم لاگین بود هنوز! الان هم احتمالا پس از فرستادن این پست دوباره چک کنم و نتیجه اش را در تاپیک میگذارم انشاءالله.

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

2007-02-06, 09:31 AM,
ارسال : #11

بله! اینهم از ویندوز و اینترنت اکسپلوررش!
ظاهرا کوکیها سرجایشان هستند Big Grin
پس این مشکل با فایرفاکس 1.5 است تحت لینوکس! (خدای من! تحت ویندوز رو هم امتحان کنم؟!!)
نمیدانم باگ فایرفاکس است واقعا یا چیزی از کوکیهای سایت و ارسال آنها ممکن است استانداردش درست نباشد.

بهرحال از آنجا که این مشکل تنها با سایتهای معدودی وجود دارد (درحال حاضر تکنوتاکس و ایران پی اچ پی) باید اندیشید که پارامتری هست که میتوان تغییر داد تا احتمالا مشکل را برطرف کرد. یک چیزی توی مایه های هدرهای اچ تی تی پی - یا اولین موضوع مربوطی که باید چک بشود ساختار کوکی فرستاده شده توسط سایت میباشد. چه تفاوتی میان سایتهای دیگر هست؟
راستی ایران پی اچ پی هم اگر درست یادم باشد نرم افزارش یک چیز مشترکی با این سایت داشت! نمیدانم پی اچ پی نیوک است یا چیز دیگر وارد نیستم!

بهرحال از ما گفتن بود برای روشن شدن و ادای وظیفه. کسانی که روی اینطور مسایل کار میکنند میتوانند ردش را بگیرند که انشاالله در آینده اینطور مشکلات قابل حل برطرف شود.

با تشکر و عرض معذرت از ایجاد دردسر برای دوستان.
راستی اگر کس دیگری هم از فایرفاکس 1.5.0.1 استفاده میکند و این مشکل را دارد یا ندارد لطفا اطلاع بدهد.

Only God

I Wish I Was Buddha
کاش بودا بودم

Live And Let Live

Forgive And Be Forgiven
ببخش و بخشیده شو

2007-02-06, 11:27 AM,
ارسال : #12

سلام
من همیشه از اون تیک استفاده میکردم دیدم فایر فاکس نامردی نمیکنه و پسوردم را نشون همه میده!
2007-02-07, 05:48 AM,
ارسال : #13

بله؟ متوجه نشدم؟ پسوردتون رو کجا نشون میده؟
برای ما با تیک و بدون تیکش ظاهرا یکیه!!

Folaani
2007-05-26, 09:11 PM,
ارسال : #14

خیر مثل اینکه کوکیها پرنده نیستند؛ بلکه فاسد میشوند!!
یا بهتر بگوییم اشکال از جای دیگریست (ظاهرا، منطقا).
بطور مثال من همین یک ساعت پیش با تیک زدن چک باکس دایمی کردن لاگین، لاگین کردم و اکنون هم کوکی مربوط به اتولاگین در مرورگر بنده (فایرفاکس ۱.۵ روی فدورا ۵) موجود میباشد؛ اما سیستم بنده را بعنوان مهمان میشناسد.
اینهم مشخصات کوکی به روایت فایرفاکس!:

[ltr]
name: phpbb2mysql_data
content: ...%22autologinid%22...
host: <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.technotux.org">www.technotux.org</a><!-- w -->
expires: 05/24/2008 10:03:25 PM
[/ltr]

البته محتوی را بنا به احتیاطهای امنیتی ویرایش کردم و فقط عبارت مشخص autologinid را گذاشتم بماند. یک رشتهء طولانی بود در اطراف آن.

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان