لطفا وارد شوید یا ثبت‌نام کنید تا به انجمن‌ها دسترسی کامل داشته باشید.

امتياز موضوع :
  • 0 رأي - معدل امتيازات : 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مشکل در کپی کردن فایل های DAT در لینوکس بر روی هارد دیسک
2007-04-24, 07:41 PM,
ارسال : #21

جالب اینکه روی این سی دی من نوشته: long time data protection
برچسب و بقیهء مشخصاتش هم تمام قلابیه بنظرم.
واقعا این شارلاتانیسم در سرتاسر مملکت ما در خیلی چیزها هست.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
2007-04-24, 07:44 PM,
ارسال : #22

راستی دوست عزیز، قبل از نصب هر پکیجی اولا اطلاع حاصل کن که روی سیستمت نصب نباشه از قبل!! (مثلا وی سی دی ایمیجر در پارسیکس هست) و بعد هم سی دی یا سی دیهای توزیعت رو برای پکیج مورد نظر جستجو کن تا بیخودی اینترنت مصرف نکنی.
2007-05-03, 08:24 PM,
ارسال : #23

Anonymous نویسنده :
نقل قول :سلام آقا این قضیه short strategy و long strategy را کدوم برنامه تو لینوکس نشون میده و چجوری؟ راهنمایی بفرمایید.
اوه من از مفید بودن لذت میبرم (اگه پولم توش باشه که عالیه دیگه Big Grin)
این فرمان باید براتون کار کنه:
[ltr]
کد :
umount /dev/hdc; cdrdao disk-info --device /dev/hdc
[/ltr]
هرکدوم از این فرمانهای ظاهرا کوچک در لینوکس کلی کارایی و امکانات و قدرت دارن. کافیه منوال هرکدوم رو بخونید. یه پارامتر هلپ ساده هم در خط فرمان بهشون پاس کنید احتمالا میتونید دید کلی خلاصه شده ای نسبت به کاراییهاشون پیدا کنید.
البته این فرمان سی دی شما رو اول آنمانت میکنه چون برای من فقط اینطوری کار میکرد (سی دی رو لازم داشتی دوباره بازش کن ببند یا دستی مانت کن).

مثلا این قسمت مورد نظر از خروجی فرمان بالای برای من:
[ltr]
CD-R medium : Plasmon Data systems Ltd.
Short Strategy Type, e.g. Phthalocyanine
[/ltr]
اسم کمپانی هم توش هست که ممکنه هرگز در برچسب سی دی نتونی پیداش کنی!
نقل قول :دوست عزیز یه زحمتی بکش در مورد تک تک این مشکلات با اختصار بگو چطوری حلشون کردی دیگران نیز استفاده کنن
دوستان خواهشا یکی طریقه عمل را بگه مقداری هم شرح بده لطفا ممنون همگی
ببین شما یه سرچ با عنوان VCD در تکنوتاکس بکن، چندین تاپیک هست در اینمورد. منهم همین کار رو کردم اول. اونجا راهنمایی ها و لینک مقالات لازم هست. باید دید شما اول اونها رو مطالعه کردی یا نه و بعد وقت گذاشت. پس این کار رو بکن و اگر بازهم مشکل و سوالی داشتی مطرح کن.
البته من به اختصار برات یه چیزایی میگم، ولی لقمه جویده شده نیست اگر انتظارت هست. خب لینوکس کمی دردسر سازه یا شاید از کمی بیشتر برای کاربرهای تازه کار یا ضعیف. حداقل باید انگلیسیت بحد کافی قوی باشه و بتونی متون فنی رو بخونی و بفهمی.
شما بستهء vcdimager رو باید نصب کنی. با این بسته میتونی فایلهای ویدئو رو از روی سی دی اکستراکت کنی. من با yum اقدام کردم که نشد، بنابراین بستهء آر پی امش رو دستی دانلود کردم و بازم نشد!! اما یه پارامتر force بهش (به فرمان rpm) دادم تا کانفلیکتها رو نادیده بگیره و روی سیستم نصب بشه. نگید لینوکس سخت و اعصاب خورد کنه، و نگید آسونه و هر کاربری میتونه باهاش کار کنه. هیچکدوم از اینها نیست. لینوکس حرفه ایه و کارهایی رو برات خیلی راحتتر از ویندوز انجام میده و پیچیده هست چون مفصل و وسیع و باز هست با اختیارات کامل. من روی ویندوز هم گیر کردم و اونوقته که آدم بعضی وقتا دقیقا هیچ کاری ازش برنمیاد. ولی در لینوکس شما میتونی نصف سیستم عاملت رو عوض کنی یا حتی همش رو!! ولی البته ویندوز برای کاربرای خونگی که مثل این گربه های خونگی هستن که مدام روی کاناپه لم دادن اعتیاد آوره! بخور و بخوابه دیگه.
خب این وی سی دی ایمیجر چنتا ابزار داره که هرکدوم یه کاری انجام میدن. اونی که برای اکستراکت بکار میره vcdxrip هست. توضیحش در مقالهء تکنوتاکس هست و پیدا کن بخون. برای من بدون پارامتر C کار نکرد.
فرمانش رو ذهنی بهت میگم شاید اشتباه باشه:
[ltr]
vcdxrip --track 1 --nofiles -C /dev/hdc
[/ltr]
این فرمان تراک اول یا همون فایل ویدئوی اول (مثلا سی دی فیلم که یدونه تراک داره (اگر یه تراک تبلیغات جدا داشته باشه مثلا میشه تراک دوم)) رو اکستراکت میکنه در دایرکتوری جاری. اگر تراک بهش ندی باید همهء تراکها رو اکستراکت کنه.
بقیهء حالتها هم توی منوالش هست (مثلا چنتا تراک مشخص با یک فرمان).
/dev/hdc تنها درایو سیدی/رایتر من هست.

برای رایت وی سی دی به وی سی دی هم میتونی از کی تری بی با روشی که دوستمون در پست بالا گفت انجام بدی. البته من اول ایمیج گرفتم و بعد اون ایمیج رو رایت کردم. این دو مرحله سرهم میشه همون رایت سی دی به سی دی (on the fly فکر نمیکنم بشه؟!).
خب بنظرم باید وی سی دی ایمیجر رو داشته باشی تا کی تری بی اینکارها رو برات انجام بده. فکر میکنم اینو توی مقاله ها خوندم.

با زوج فرمان cdrdao هم که در مقاله ای از تکنوتاکس اومده باز میشه وی سی دی رو تکثیر کرد. اگر وی سی دی ارور داشته باشه و نتونه ایمیج بگیره باید با پارامتر ایگنور کردن ارورها این کار رو انجام بدی.
بهرحال با کی تری بی بنظرم خیلی راحتتر باشه.
مهمان, سی دی در سیدی رام می گذارم ولی میگه سیدی را وارد کنید؟
2007-05-03, 08:29 PM,
ارسال : #24

سی دی را داخل سیدی رام میگذارم ولی میگه سیدی را وارد کنید؟ :oops:
2016-11-30, 07:53 PM,
ارسال : #25
RE: مشکل در کپی کردن فایل های DAT در لینوکس بر روی هارد دیسک
سلام ، جهت کپی کردن فایل های AVSEQ بر روی هارد و همینطور کپی کردن فایل با پسوند DAT یه آموزش ساده و جالب دیدم در وب سایت درج آگهی تبلیغات دات نت که میتونید ازش استفاده کنید :
http://www.tablighat.net/pages/45/%DA%A9...fault.aspx
جستجوی تمامی ارسال های کاربر
2017-05-16, 09:44 AM,
ارسال : #26
RE: مشکل در کپی کردن فایل های DAT در لینوکس بر روی هارد دیسک
سلام دوست عزیز با k3bاز اون ایمیج iso بگیر بعد اونو به یه جا مونت کن
خود ایمیج یعنی کپی تو هارد اما اگه فایلهای اونو میخواهید بعد از مونت فایلهای دلخواه رو به جایی که میخواهید کپی کنید

طراحی سایت حرفه ای
شرکت برنامه نویسی
شرکت طراحی سایت
جستجوی تمامی ارسال های کاربر

رفتن به انجمن :

کاربران در حال مشاهده موضوع : 1 مهمان