انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: fdd in debian
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
دوستان سلام
کسی میدونه چطوری میشه فلاپی رو توی لیبرانت mount کنم؟
فکر کنم با سیستم های دیگر تفاوتی ندارد٬ البته من از فلاپی استفاده نمی کنم.
[ltr]
mount /dev/fd0 /mnt/yourpath
[/ltr]
راستش رو بخواين منم تا حالا با فلاپي توي لينوكس كار نكردم يعني اصلا فلاپي ندارم!
اگه از توی Terminal بخواهید این کار رو انجام بدید به این صورت هست.
mount /media/floppy
و اگه از توی محیط X این کار رو بخواهید انجام بدهید روی Desktop راست کلیک کرده و Creat new رو باز کرده و Device سپس Floppy Device رو انتخاب میکنید. بعد از تنظیمات دلخواه در لبه Device تایپ میکنید: /dev/fd0 یا به صورت پیش گزیده /media/floppy0 رو انتخاب میکنید.
و بعد از درست شدن Shortcut با کلیک کردن هم mount شده و هم باز میشود.
LinDot نویسنده :اگه از توی Terminal بخواهید این کار رو انجام بدید به این صورت هست.
mount /media/floppy
و اگه از توی محیط X این کار رو بخواهید انجام بدهید روی Desktop راست کلیک کرده و Creat new رو باز کرده و Device سپس Floppy Device رو انتخاب میکنید. بعد از تنظیمات دلخواه در لبه Device تایپ میکنید: /dev/fd0 یا به صورت پیش گزیده /media/floppy0 رو انتخاب میکنید.
البته در صورتی که تو fstab تعریف شده باشه ( و معمولا هم هست! ) اما در غیر این صورت باید همان طور که md گفت عمل کنید. درست میگم؟
جمیعا مرسی
البته media/floppy مربوط به دبیان سارژ هست... در لیبرانت همون floppy/ کار می‌کنه...
راستی بدون mount هم می شه از فلاپی استفاده کرد تا زه با دستورات شبیه داس!!! با mtools یه سری به man mtools بزنید خیلی واضحه اما اگر مشکلی بود هستیم !