انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: OOo Writer problem!
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
صفحات : 1 2
آقا من نمیدونم این OOo چرا وقتی فارسی مینویسم همه حروف رو با هم قاطی نشون میده! یا در بعضی font ها مثلا حرف ی رو نمی چسبونه به بقیه حروف!
ضمنا من تقریبا همه کارهایی که لازم بوده و در مقالات گفته شده بود انجام دادم.
اگه از SuSE استفاده می‌کنید، باید یه گزینه‌ای رو که بچه‌های SuSE کار می‌دونن تنظیم کنید! Smile
فکرکنم از منیو view گزینه online layout رو تیک بزنید کارتون راه بیفته.
البته این کار برای ساختن pdf اصلا جواب نمی ده...
mr_mohammad نوشته:
البته این کار برای ساختن pdf اصلا جواب نمی ده... " "

این نوشته قابل تحسین و تعیید است.
و پیشنهاد من(البته ما خیلی کوچیک تر از این حرف هاییم): چرا توزیعتان را به دبیان تغییر نداده و از تمامی مشکلات ریزی مانند این خلاصی نمی یابید؟
من slack دارم... یعنی این مشکل به خود OS برمیگرده؟
آقا محمد ممنون٬ به نظر میاد که درست شده.... ولی یه سری کاراکتر های اضافی میبینم که مال متن نیستن! مثلا:
می گردد رو اینجوری ==> می|گردد
یا فعالیت‌های ==> فعالیت|‌های
:!:
اون کارکتر | برای فاصله مجازی هستش. یعنی shift+space
فکر کنم! :wink:
LinDot نویسنده :mr_mohammad نوشته:
البته این کار برای ساختن pdf اصلا جواب نمی ده... " "

این نوشته قابل تحسین و تعیید است.
و پیشنهاد من(البته ما خیلی کوچیک تر از این حرف هاییم): چرا توزیعتان را به دبیان تغییر نداده و از تمامی مشکلات ریزی مانند این خلاصی نمی یابید؟
اقا ما طالب دبیانیم ولی هنوز این سارژ اصلی نیومده :cry: و من می خوام کار رو یه سر کنم و از نسخه ای استفاده کنم که دیگه مشکل امنیتی و این چیزا رو نداشته باشه...
البته فکر کنم الان هم مشکل امنیتی نداره ها!! Tongue شاید بشه گفت یه سری باگ کوچولو!
irix نویسنده :البته فکر کنم الان هم مشکل امنیتی نداره ها!! Tongue شاید بشه گفت یه سری باگ کوچولو!
خوب...
ولی نسخه اصلی خیلی بهتره؟؟!!

راستی یه مشکل دیگه کارت شبکه هستش که ....
البته وقتی تو زوزه و OOo اون قابلیت onlineLayout رو غیر فعال می کنید دیگه PDF هم نمی شه ازش گرفت یا پرینتش کرد چون همون طوری خراب و زشت پرینت می گیره.
البته دبیانم خوبه ولی به درد ما تازه کارها نمی خوره من خودم دوباره زوزه ریختم با زوزه کار می کنم!!
آقا راه حل برای ما چی شد؟ درسته با online layout نوشته ها رو درست میبینم ولی باز هم مشکلات خاص خودشو داره... مثلا بعضی وقتهاکلمات آخر سطر خارج از کادر میره ونشون داده نمیشه!
حالا من همیشه یعنی باید این online layout رو فعال کنم که بخواهم فارسی بنویسم؟! یعنی همه اینکار رو می کنند؟ راه دیگه نیست؟!
alan نویسنده :اگه از SuSE استفاده می‌کنید، باید یه گزینه‌ای رو که بچه‌های SuSE کار می‌دونن تنظیم کنید! Smile
Suse کارها لطفا بگید شاید به درد slack هم خورد. :roll:
این رو هم یه امتحان بکنید:
نقل قول :ابتدا به منوی
[ltr]Tools --> options --> language settings --> language[/ltr]
رفته و enable complex text layout را فعال کنید.
سپس باید از یک فونت که فارسی را پشتیبانی می کند استفاده کنید. برای این کار به
[ltr]Tools --> options --> text document --> Basic Fonts (CTL)[/ltr]
رفته و سپس فونت خود را عوض کنید بهتر است که از فونت tahoma استفاده کنید.
توجه داشته باشید این راهنمایی برای نسخه 1.1.1 است و برای قبل از آن کار نمی کند.
نه irix جان اینکارهاروبکنند تازه مشکل فارسی حل می شه اما اگر می خواهیدفونت هاتو هم نباشند تاسفانه این مشکل تو OOo هست و ظاهرا دبیانهم که درست نشون می ده به دلیل بهینه سازی های خودش هست یابعضی توزیع های دیگه ...
آخه اون نچسبیدن فونت ها ممکنه بخاطر فونت باشه! به خاطر همین این رو گفتم.
تو WM یه xfardic باز کن ٬ میبینی که فونت ها دقیقا میشن مثل این چیزی که شازده گفته بود!
والا تو. WindowMaker من فونت های فارسی یا دیده نمیشن یا اگر دیده بشن بهتر از محیط های دیگه اند مخصوصا Xfardici که از قدیم می گفتم دکمه هاش بی مشکل هستند !!
تو OOocalc باید چی کار کرد؟ موقعی کار روی دستگاه مشکل ندارن اما موقع پرینت گرفتن حروف رو تو هم رفته نشون میده.
سلام!
من بلاخره مشکلم حل شد! راستش یکی از دوستان خیلی کار درست Gentoo کار بهم گفت که همین مشکل رو تو Gentoo داشته و با تغییر xorg.conf و fonts.conf حل شده. من اینکار ها رو اونجور که اون گفت انجام دادم و مشکل هنوز پا برجا موند! ولی مشکل اضافه ای هم پیدا نکردم!
بعدش نسخه جدید OOo رو که 1.1.3 باشه گرفتم و نصبش کردم. الان دیگه EVERYTHING IS OK تقریبا! بجز نچسبیدن ي در بعضی font ها...
می خوام بدونم کساییکه slack دارند چنین مشکلی دارند یا نه؟ اگه دارند لطفا OOo 1.1.3 رو بگیرند و نصب کنند.اگه حل شد که خوب خیلی عالیه و نشون میده که OOo خودش حلش کرده. اگه مشکل پابرجا بود بگن اینجا راههای تصییح xorg و fonts رو بررسی کنیم . باید جالب بشه! Idea
hamed_b نویسنده :تو OOocalc باید چی کار کرد؟ موقعی کار روی دستگاه مشکل ندارن اما موقع پرینت گرفتن حروف رو تو هم رفته نشون میده.

شما موقع کار در محیط آفیس از Online Layout استفاده می کنید؟ یا نه؟!! Big Grin

مهمان

Download open office 1.1.3
صفحات : 1 2