انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: Photoshop on Linux (howto).html
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
صفحات : 1 2
دیدم جالبه گفتم بقیه هم ببینن
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.alexandern.com/Photoshop_on_Linux_(how_to">http://www.alexandern.com/Photoshop_on_Linux_(how_to</a><!-- m -->).html
چیز جالبی بود... نه؟
Smile
جالبیش بیشتر wine تا فتوشاپ....
تو زوز من کلی چیز با ورژن جدیدش نصب کردم...یه ریزه کاری داره !!!
اين Wine هم عجب برنامه اي هست!!
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.shabgard.org/bl2k/_files/SUSE9_1_PHOTOSHOP7ME.PNG">http://www.shabgard.org/bl2k/_files/SUS ... HOP7ME.PNG</a><!-- m -->

تقدیم به عزیزانی که میگن ویندوز خوش دسته....!!!!!!!
cross over هم چیز جالبیه ، برای نصب برنامه هایی مثل فوتوشاپ ، میکروسافتت آفیس ، فلش و یکی دوتا دیگه. البته اگر تجاری نباشه... (یعنی پولی)
Smile
من اصلا دوست ندارم برنامه‌های غیر آزاد رو، اونهم توی لینوکس استفاده کنم...
alan نویسنده :من اصلا دوست ندارم برنامه‌های غیر آزاد رو، اونهم توی لینوکس استفاده کنم...

به همچنين Smile (يک بار Winamp را نصب کرديم براي هفت پشتمان بس بود Big Grin ...هيچ چي جاي XMMS رو نميگيره Smile
حتما كه دليل نداره غير آزاد باشه. من همراه وسايلي كه خريدم مثل اسكنر و دوربين و سيدي رايتر، هر كدوم يكي دو تا سيدي دارند كه روي اونها چند تا نرم افزار براي كار با عكس و فيلم و ... هست كه اتفاقا خيلي هم به كارم ميان. نميدونم ميشه اونها رو با wine نصب كرد يا نه. اگه بشه كه خيلي عاليه. چون پدرم در اومد و نتونستم يك برنامه براي كپچر فيلم تو لينوكس گير بيارم و راش بندازم.

از كجا ميشه طرز كار با wine رو ياد گرفت؟
البته در بعضي از مواقع به نظر من استفاده از Wine لازم هست(در صورت نبود برنامه مورد نظر به صورت باز متن)!
....
اول خود سايت رسمي Winehq.org
يک سايت ديگر هم بود که اگر پيدا کردم ميذارم..
نقل: من اصلا دوست ندارم برنامه‌های غیر آزاد رو، اونهم توی لینوکس استفاده کنم.
خوب یه کاربر تازه کار مجبوره با نرم افزارهای قبلیش توی این محیط کار کنه تا به مرور زمان خودش رو با برنامه های جدید وفق بده.(عادت بده)
البته بی ادبی نباشه ها در محضر مدیر سایت... Smile
اين برنامه براي تازه كارها واقعا خيلي مفيد هست
براي كساي هم كه تو لينوكس نازه كار هستند مي تونه مفيد باشه كه ديگه براي اجراي يك برنامه خاص ديگه مجبور نشن برن تو ويندوز
Wine مي تونه باعث بشه كه بعضي از نواقص لينوكس در برابر ويندوز رو بپوشونه
والا wine هم بدک نیست ، گاهی مثلا اون اوایل که Xfardic نبود یه دیکشنری با اون نصب کرده بودم ، از قضا دیکشنری هم بازمتن بود!!
اما وقتی معادل نرم افزاری تو لینوکس هست دیگه چرا wine مثلا برای Yahoo! یا Winamp یا Photoshop!!!!
و چه کار عبثی که فتوشاپ کرک شده رو بیای تو لینوکس نصب کنی! خوب یه دفعه برو تو همون ویندوز کرک شده نصبش کن ،‌آدم یه چیزهایی می شنوه هــــــــا !
[عکس : icon_cyclops_ani.gif]
آخرش نوید یه چیزی بهت میگما.....!!!!

بیچاره اونایی که رو wine کار کردن به اینجا رسوندن کمتر از شما حالیشونه...!!!!

پس ناول بخودی داره Csharp رو رو لینوکس پیاده میکنه !!! بهتره بریم اونم تو ویندوط نصب کنیم؟

یه سوال برنامه جایگزینی مثل اتوکد که توانایی های انو داشته باشه و بتونه کاره اونایی که تو لینوکس منتظرن ببینن کی یه چیزی مثل این مینویسه...چیکار کنن ( نگید qcad....) نداریم...

شمام که همش شعار میدید !!!!!

بیخیال شین بزاین مردم به کارشون برسن....

مهمان

شعار نمیدن ....
این همه شعار آدم رو به کجا میرسونه ؟ میخوای بگین کارتون از بقیه خیلی درست تره ؟ یا میخواید ادا کنید ... و کسی جز شما حرف درست رو نمیزنه ؟

چرا وقتی بحث میشه شروع میکنید به موذه کردن ؟ میخواید بگید که کراک خیلی چیز بدی هست ؟
آرمانی فکر نکن . درست فکر کن ....
reza

-----------------------------------------------
توسط ناظران سایت ویرایش شد.
-----------------------------------------------

مهمان

بابا دیگه این حرفارو نداریم....

یکی از دوستان گرافیک کار میگفت یه ست کامل تشکیلات چاپ که باهاش سیستم مکینتاش با برنامه های مشهور گرافیکی مثل فتوشاپ.. کورل...فری هند قیمت تمام شدش شده ۲۰۰ میلیون...

بعد ایشون می گفت :
آیا لینوکس میتونه کاری مثل برنامه های بلا رو راه بندازه.. و بشه با یه برنامه مثل کلک یه چلیپا نستعلیق نوشت..لینوکس میتونه جواب بده؟

( دوستم تو یه شرکتیه که براش پول برنامه مهم نیست..میدن کاره با کیفقبت میخوان...فقط)

همش که نوع لینوکس نیست :
برنامه های جانبی خیلی مهمه...
هنوز زبانی مثل دلفی یا سی شارپ یا بیسیک....با اون همه امکانات و راحتی با اون همه پشتیبانی...

پروژه بزرگی که میشه با ASP net با اون همه برناه برای دیباگش.. نوشته شده..کار رو راحت انجام بده... هنوز لینوکس با پی اچ پی مونده....(منظورم بیشتر راحتی و سرعت عمله نوشتن یه برنامس و زیبایش..)

واقعیت ویندوز انکار ناپدیره...ولی شایستکی لینوکس با این همه امکانات.. قابل تحسین...

تا زمانی که حقوق ک‍پی رایت رو دولتمردان ما تصویبش نکنن....

این بحث ها نشه که قلانی تازه کاره./.. این خوبه..
اون لینوکس مسخرس...
یا ویندوز بده...
............................................

بجای گیر دادن الکی.. و شعار و.....

برنامه های مفید.. جایگزین .. در حد برنامه اصلی.. نه مشابهات ناقص...
و روشها و اصول کار...بحث بشه...

جناب آلن و بقیه دوستان حرفای که همیشه استفاده از مطالبشون میشه...
ولی بعضی اعضاء نخود هر اشی نشن...حرفی مطلبی هست بگین یاد بگیریم.. ندارین شعار ندین !!!

bl2k
اولین باره میشنوم که کار کردن با پی اچ پی جزو ضعف ها هست
و اولین بار هست میشنوم سی شارپ از همه زبان های برنامه نویسی بهتر هست
اما یک نکته هست اونم اینه بیشتر وابستگی کار بران ویندوزی به نرم افزار هایی هست که نویسنده اونها میکروسافت نیست
یادمون باشه که اثر اونها تجاری هستند و براشون درآمد مهم نه لینوکس یا ویندوز با توجه به این من انتظار دارم که تا چند سال آینده با زیادتر شدن استفاده کنندگان از لینوکس طمع شرکتهای تجاری به برنامه نویسی
crossplatform
بیشتر بشه و نرم افزار های تجاری بیشتری روی لینوکس ببینیم
نمونه اون بورلند هست اما خیلی محدود هست و خیلی ها اعتقاد دارن با توجه به پیشرفت خوب اما هنوز خیلی با دلفی فاصله داره.
آقای سایه...من منکر امکانات php نیستم...
در برنامه نویسی دیباگ همراه با کامپایل اولیه برای رد یابی مشکلات منطقی برنامه نویسی شرط اصلی و نقطه قوت یه زبانه....

کاش نسخه aspmatrix ویندوز رو بگیرید نیم نگاهی بهش بکنید...با این برنامه ویندوز برنامه نویسی aspnet رو اسان کرده.....
ممکنه برای php هم باشه من خبر ندارم...( 2و 3 تا برنامه دارم ولی به پای این نرسیدن...) ضعفی در کار نیست...بحث امکاناته...

سی شارپ به قول یکی از برنامه نویسان نابغه...یه Super Languge...چیزی فراتر از تصور....

بازم مخلص آقایون...هر چی شما بگید.. من بحثی ندارم دنبال انجام کاریم اونم به بهترین روش.. آسونترین روش.. سودآورترین روش...
حالا هر زبونی بخواد باشه..برا من مهم نیست...
من که خیلی وقته می خوام یه چیزی بهت بگم حرمت انجمن و کاربرای محترم رو نگه داشتم .
اون هایی که Wine رو نوشتند برای آدم های فهمیده ای نوشتند که میرن نرم افزار رو می خرند و پولش رومی دند و میان تو لینوکس نصب می کنند ،‌300 دلار پول بابتش دادن حالا می خوان توی لینوکس هم نصب کنند .

اولا Qcad برنامه ی جایگزین Autocad Lite هست نه خود Autocad ثانیا Linuxcad و Tomcad و QSCAD و Jcad و Giram و ... هستند که کار اتوکد رو می کنند ، حالا بگیم برای اتوکد هست امابرای فلان برنامه نیست خوب برو پولش روبده بیا توی لینوکس هم باهاش کار کن ....

مشکل همین جاست شما چشم و گوشتون رو بستین مثل فکرتون ! بابا این برنامهها رو یکی زحمت کشیده ،‌یکی براش کار کرده ، طرف یه حق و حقوقی داره آخه شماهم انسانید ، باید یه خورده از این چیز هابره تو مختون ...

" شما پول هر برنامه رو که خواستیدبدید و بعد ازش استفاده کنید ، ویندوز ،‌فتوشاپ یا هر چیز دیگه ای . "

مشکل من این جاست که شما اومدی از لینوکس استفاده کنی ولی بویی از فرهنگ لینوکس نبردی اصلا نمی دونی لینوکس برای چی هست .. اگر لینوکس نیاز های حرفه ای شمارو ارضانمی کنه خواهش می کنم برید , و با همون ویندوز کار کنید .

راستی reza اون موضع هست نه موذه و بعد هم کرک یعنی دزدی ، بهتونتوهین می شه یا نه برام فرقی نداره ،‌ کسی که از نرم افزار کرکی استفاده می کنه مثل مال خر هست که مال دزدی استفاده می کنه ... اگر دزدی خوبه پس کرک هم خوبه ...

من نمی گم درست فکر کن ، ارمانی فکر کن .. میگم یه خورده هم فکر کن ....
با عرض ادب
سلام

نقل قول :شعار نمیدن .... دیگه دارن زیادی حرف مفت میزنن .... حال آدم به هم میخوره ....
این همه شعار آدم رو به کجا میرسونه ؟ میخوای بگین کارتون از بقیه خیلی درست تره ؟ یا میخواید ادا کنید خدایید و کسی جز شما حرف درست رو نمیزنه ؟

هیچ کسی ادعای خدایی نداره کسی هم نمی خواد مدعی بشه حرف درست رو اون میزنه همه میاییم اینجا چیزی یاد بگیریم عزیز جان اگه فکر میکنی نوید یا هر کس دیگه اشتباه میکنه ( که به نظر من درست میگه ) با استدلال جوابش رو بده نه اینجوری .
نقل قول :بیا بورو جمع کن بابا کاسه کوزه رو ....
این جملات خیلی زیبا نیست . من منطقی تو جملات شما ندیدم ( با عرض معذرت ) . آرمانی فکر کردن نیست سعی در تمرین برخی اصول صحیحه .
نقل قول :چرا وقتی بحث میشه شروع میکنید به موذه کردن ؟

این که بحث کردن نیست هیچ کسی هم نمی خواد موعظه کنه . اینها رو ننوشتم که جوابتون رو داده باشم فقط برای این عرض کردم که لطفا حرمت دوستان دیگر رو رعایت کنید . هر روز تعداد زیادی به این سایت سر میزنند که بسیاری از اونها نوجوان هستند . توی یک سایت که داعیه فرهنگ سازی داره اینگونه صحبت کردن شایسته نیست .
در ضمن کرک کردن کار بدیه .
پیروز باشید
ارادتمند .....
جمال
صفحات : 1 2