انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: apt sources
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
من یک پوشه برای بسته های deb دارم ولی نمیدونم ادرس اون رو تو sources.list چطور باید بدم.
هر ادرسی رو که میدم پیغام میده که ادرس غلط.
چطور باید ویرایشش کنم؟
فقط فایل‌های deb که کافی نیست.. باید index هم داشته باشه...
این index چی کار میکنه؟ درضمن باید خودم درست کنم یا کار دیگری بکنم؟
یک مشکل دیگرهم اینکه apt-cdrom add یکی از سی دی های sarge update و همینطور Knoppix رو قبول نمیکنه ; دلیلش چیه؟
شاید دیسک شما دیسک دبیان نیست ،‌ وقتی قبول نمی کنه چه پیغامی میده؟
مشخصه که قبول نمی‌کنه! جون این CDها که apt enabled نیستند. Knoppix که اصلا حاوی بسته‌های deb نصب نشده نیست. برای فعال سازی دیسک Update هم از اسکریپت sargeupdate.sh موجود در آن استفاده نمایید.
اقا الن این اسکریپت که تو نیستش؟
در ضمن CD که من دارم برای20040805 هستش.
همون اول سیدی !! به محض ورورد به دیوایستون یه فایل sh. هست ،‌نیست؟!!
نه این فایل تو CD نیستش.تنها چیزی که هست پوشه main که توش هم یک سری فایل های .deb هست.
این اسکریپت رو خودم میتونم اضافه کنم به محتویاتش و یه CD جدید بسازم؟
کافیه که تمام فایل‌های موجود در var/cache/apt/archive داخل CD رو به مسیر var/cache/apt/archives/ کامپیوتر، و فایل‌های مسیر var/lib/apt/lists داخل CD رو به مسیر var/lib/apt/lists/ داخل کامپیوتر با استفاده از کاربر ریشه کپی کنید و سپس دستور apt-get upgrade رو اجرا کنید... Big Grin تون اون نسخه هنوز اسکریپت اضافه نشده بود...

حواسم نبود ببخشید دیسک شما از اون دیسک‌های اولیه است... همه فایل‌های deb رو توی مسیر var/cache/apt/archives/ کپی کنید و دستور شapt-get update و سپس apt-get upgrade رو اجرا نمایید. البته از اونجایی که این دیسک قدیمی شده، فکر کنم تمام بسته‌ها رو از اینترنت بگیره. برای همین توصیه می‌کنم آخرید دیسک موجود رو تهیه کنید...
اقا الن بهتره منتظر بمونم تا سارژ منتشر بشه .
فقط مشکل بسته های روی هاردم هنوز باقی ; چون یک سری از این بسته ها وابستگی هایی دارند که باید نصب بشن وخیلی دردسر دارن.