انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: فایرفاکس ۳ برروی بسیاری از توزیع های لینوکس مشکل دارد
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
صفحات : 1 2

مهمان

با سلام

فایر فاکس ۳ برروی بسیاری از توزیع های لینوکس کار نمی کند ولی برروی ویندوز بسیار عالی کار می کند

آیا کسانی که بنظر می رسد بیش از هزاران نفر در ایران هستند توانستند برروی لینوکس

با ان کار کنند.

به لینک زیر نگاهی بیاندازید

<!-- m --><a class="postlink" href="http://support.mozilla.com/tiki-view_forum_thread.php?locale=no&forumId=1&comments_parentId=73375">http://support.mozilla.com/tiki-view_fo ... ntId=73375</a><!-- m -->
من از فدورا ۹ استفاده میکنم و تا الان مشکل نداشتم!
شما چه مشکلی با اون دارین ؟؟؟
برای من و بعضی کسانی که با اونا در ارتباطم به خوبی کار می‌کنه !!!
اکثر کسانی که اینجا هستند هم از لینوکس استفاده می‌کنند و جدیدا فایرفاکس۳ را دانلود کردند و استفاده می‌کنند .

موفق باشید .
من از مندریوا و دبیان در کنار هم استفاده میکنم .
هیچ مشکلی باهاش ندارم .
نمیدونم مشکل شما چیه .
مشکلتون چیه ؟
اینکه نشد دلیل !!!
همین جا شما تعداد زیادی از دوستان را خواهید یافت که بدلیل یک اشتباه و یا عدم آگاهی لازم در نصب برخی از بسته ها دچار مشکل می شوند و این بدان معنا نیست که بسته نرم افزاری ای که دریافت کرده ایم مشکلی داشته و یا توزیعی که انتخاب نموده ایم دچار ضعف باشد
من توصیه می کنم خودتون یک بار دیگه پست ها ی افراد ناشناس را در همان لینکی که دادید مرور کنید بیشترشان حتی نتوانستند مشکل خود را بدرستی و به صورت تحلیلی مطرح کنند اینکه گفتند :
کار نکرد ، نصب نشد و یا من هم این مشکل را دارم و ... نمی تونه معیار مناسبی برای یک نتیجه گیری باشه
Smile موفق باشید
دوست عزیز هیچ مشکلی در نصب فایرفاکس بر روی توزیع‌های مختلف نیست!بنیاد موزیلا که کشکی نسخه نهایی رو منتشر نمی‌کنهSmile

تا چند ساعت دیگه تاپیک قفل و سپس پاک خواهد شد!

مهمان

با سلام و عرض ادب و احترام مجدد

تاپیک را پاک کنید و منتظر باشید تا ببینید که حتما وصله ای برای این مشکل خواهد آمد

با تشکر فراوان از دوستانی که پاسخ داده و امید به آنکه تعصبی در اینگونه زمینه ها نداشته و مطلق گرا نباشیم
منظور آقای کارگر این بود که این تاپیک هیچ محتوایی نداره و هیچ‌گونه مطلب خاصی در اون نیست ... پس دلیلی برای وجودش هم وجود نداره !!! تعصب گرایی نبود که عزیز من !!!
من همون ابتدا از شما و یا کسانی که در این زمینه مشکل داشتند پرسیدم که اگه شما در نصب و یا راه‌اندازی مشکلی دارید بفرمایید تا حل کنیم وگرنه مشکل خاصی در این زمینه مشاهده نشده و طبق گفته آقای کشاف اون لینکی که در ابتدا داده شده همشون گفتند که همون مشکل را دارند و اون چیزی که مشخص بوده تا الان نبودن بسته‌های مورد نیاز روی سیستم اونا بوده و نه مشکل از Firefox3 ...
به هر حال باز هم اگه شما مشکلی داشتین بگین تا راهنماییتون کنیم ...

موفق و پیروز باشید .
من دبیان اچ دارم و سر نصبش زیاد دردسر کشیدم مجبور شدم علاوه بر خود فایرفاکس که ۹ مگابایت بود
۱۲ مگابایت هم GTK 10.0 رو دانلود کنم که میشه ۲۱ مگابایت . اونم با اینترنت ذغالی دایل آپ !
ظاهرش هم اصلا قشنگ نیست . از کنترل های پیش فرض تم فعال استفاده نمیکنه و همه چی ظاهر زشتی داره
تمی هم وجود نداره که روی ۳ نصب بشه‌ !
از لحاظ سرعت هم چندان تفاوتی با فایرفاکس ۲ نمی بینیم . حتی به نظرم Iceweasel سریعتر بود .
البته باید چند روز بیشتر باهاش کار کنم تا بتونم درباره سرعتش دقیقتر نظر بدم.
اون افکتی هم که واسه حرکت روی تب ها گذاشتن اصلا جالب نیست !
در کل فایرفاکس ۳ اونظوری که انتظارش رو داشتم نبود .
میشه گفت نا امیدم کرد
واسه من رو هاردي نصبه .هيچ مشكلي كه نداشته به كنار، سرعتشم چند برابر شده Smile

مهمان

برای من سایتهای فارسی رو باز نکرد در صورتیکه تو swiftfox باز شد ؟؟؟
حالا نمیدونم مشکل از کجاست

مهمان

با سلام و عرض ادب

همانگونه که اعلام نمودم (به لینک مراجعه گردد) این نرم افزار بدلیل کمبود یک کتابخانه برروی بعضی از توزیع ها قابل اجرا نیست

دوستان !

بدون هیچ گونه تعصبی کمی فکر کنید......

چگونه سرعت یک نرم افزار نسبت به نسخه قبلی آن ۳ برابر شده است

آیا مثالی عملی دارید و چگونه به این معیار رسیدید(متعصب نباشید و علمی فکر کنید)

آیا سرعت اینگونه نرم افزارها تابعی از سرعت شبکه و سایر اجزای دیگر کامپیوتر نمی باشد ؟

تاریخ بخاطر دارد که پروژه میلیارددلاری شرکت آی بی ام پس از فروش محصولات و در عمل با شکست روبرو شد

اوراکل را که می شناسید و این شرکت ادعا کرد که اگر کسی نرم افزار او را هک کند ۲۴۰ هزاردلار جایزه می گیرد

و اینکار قبل از ۲۴ ساعت عملی شد

لازم به دکر است که فایرفاکس ۳ یکی از بهترین محصولات عرضه شده اپن سورس می باشد و حتما این مشکل پیش پا افتاده
که با نصب یک کتابخانه قابل برطرف شدن می باشد در وصله هایی که تولید خواهد شد از بین خواهد رفت

یاران عزیز و لینوکس کارهای گرامی،

اشکالی که من در این پست اعلام کرده و اگر به لینک مراجعه کنید مشخص می گردد که این محصول وابسته به

کتابخانه

libpangocairo-1.0.so.0

می باشد که هیچ جا در سایت موزیلا قید نشده و در بسیاری از توزیع ها وجودندارد و یا ممکن است توسط کاربر نصب نشده باشد

کسانی که به من اعلام نموده اند که اشکال کجاست... کمی به لینک داده شده دقت می کرده و کمی هم از تعصب دور می شدند

متوجه مشکل می گردیدند.

به امید آنکه بتوانیم منطقی تر و بدون حساسیت به مسایل نگاه کنیم و همه چیز را سیاه سیاه و یا سفید سفید نبینیم

من این سوال را عمدا با نام میهمان مطرح نموده تا بتوانم نقطه نظرات و تجزیه و تحلیل دوستان لینوکس کار را که افراد باارزشی

بوده و همواره در کنفرانس ها و جلسات از آنها به خوبی و نیکی یاد می نمایم اطلاع پیدا نمایم

به امید موفقیت همه عزیزانی که در این سایت همکاری ها ی همه جانبه را انجام داده و اینجانب همواره در سمینارها

و کلاس ها و جلسات توصیه می نمایم که به سایت بسیار موثر وفعال technotux.org که قدم بسیارمهمی را در اشاعه

سیستم عامل لینوکس و سایر محصولات اپن سورس می نماید مراجعه نمایند.

به منظور جلوگیری از بحث های بی نتیجه احتمالی، متمنی است این تاپیک را حذف نمایید

به امید موفقیت و پیروزی تک تک شما عزیزان و یاران
جلال حاجی غلامعلی
منم خیلی علاقمندم بدونم این افزایش سرعتی که بعضی ها میگن. بصورت علمی و آماری هم ثابت شده یا عزیزان فقط از روی مشاهدات نظری این حرف رو میزنن ؟َ
من تا دیروز روی اوبونتوی ۸.۰۴ از فایرفاکس ۲ استفاده می کردم و امروز با apt نسخه ۳ را نصب کردم. به نظر من هم سرعتش بصورت محسوس بیشتر شده.

البته این یک نظر فنی و حساب شده نیست ولی به هر حال چشمای آدم هم تا حدی قابل اطمینان هستند.
اینجور که پستهای قبلی گفتند من به این نتیجه رسیدم که مشکل از سیستم من یا از عقل خودمه!! چون با وجود اینکه iceweasel با سرعت خوبی کار میکنه ولی فایرفاکس ۳ روی سیستم من به کندی بین tabها سوییچ میکنه و داره اذیتم میکنه!
mostafa_cpp نویسنده :منم خیلی علاقمندم بدونم این افزایش سرعتی که بعضی ها میگن. بصورت علمی و آماری هم ثابت شده یا عزیزان فقط از روی مشاهدات نظری این حرف رو میزنن ؟َ

من از اوبونتو 5.10 تا حالا به هيچ OS ديگه اي سوييچ نكردم. يكي از مشكلاتي كه بعضي وقتا منو اذيت ميكرد، سرعت نه چندان بالاي فايرفاكس بود. اما ّّFF3 به شكل قابل توجهي سرعتش روي هاردي بيشتر شده. يادم هست در mailing list هم صحبتهايي در مورد بهبود مديريت حافظه FF3 واسه لينوكس بود....

مهمان

در جواب دوستمان که گفته firefox روی خیلی از لینوکسها جواب نمیده باید بگم این احتمال در مورد لینوکسهای قدیمی زیاده ممکنه بسته های مورد نیاز firefox قدیمی باشن یا اصلا نصب نشده باشن مثلا اگه شما بخواهید firefox را روی لینوکسی که سرور x روی ان نصب نشده اجرا کنید کار تقریبا محالی است (کاملا محال نیست)
نقل قول :اشکالی که من در این پست اعلام کرده و اگر به لینک مراجعه کنید مشخص می گردد که این محصول وابسته به

کتابخانه

libpangocairo-1.0.so.0

می باشد که هیچ جا در سایت موزیلا قید نشده و در بسیاری از توزیع ها وجودندارد و یا ممکن است توسط کاربر نصب نشده باشد
دوست من اول همه‌ی جوانب مسله رو نیگا کن بعد بگو مشکل داره... شما نسخه‌ی لینوکستون ۶۴ بیتی نیست؟ شما نسخه‌ی i686 رو دانلود نکردی؟ اگه دقیق مشکلتون رو بگین به جایه شلوغ کردن سریع مشکل خودتون حل میشه

مهمان

بزرگ گرامی جناب آقای آرش خان

با عرض سلام و ادب و احترام

بنده بیش از ۲۵ سال است که با یونیکس و لینوکس در اقصی نقاط جهان فعالیت نموده و در تیم های بزرگ بین المللی در زمینه سیستم عامل همکاری نموده و تا حدی سورس همه گونه های کرنل را از حفظ می باشم و بیش از ده سال سیستم عامل را در بالاترین سطح تدریس و پشتیبانی سنگین ترین سایت های لینوکسی را انجام می دهم

آنوقت جنابعالی به اینجانب می فرمایید به همه جوانب مساله نگاه کن !!!!!

آیا واقعا برای شما لذت بخش است که از لغاتی مانند شلوغ کردن استفاده می نمایید

آیا من مشکلی با فایر فاکس داشته ام ، خیلی دوست دارم شما عزیز گرامی را در جایی ببینم و با هم گپی داشته باشیم

و بشما توضیحات بیشتری بدهم

از شما صمیمانه خواهش می کنم که با من تماس بگیرید و جنابعالی را با فرهنگ نحوه همکاری در اینگونه گروه ها آموزش بدهم

اکثر دوستان تکنوتاکس شماره موبایل مرا دارند

البته در انتها آرزوی موفقیت و پیروزی را برای شما دارم.

تا روزی که به مسایل اینگونه نگاه کنیم و پاسخ هایی این چنین بدهیم امکان رشد ما در حد معقولی نخواهد بود

لطفا تاپیک بسته شود
حالا می‌فهمم چرا آقای کارگر می‌گفتند همون ابتدا باید این تاپیک قفل بشه ... !‌

موفق باشید .
arash.oio نویسنده :میخواستم اگه امکانش هست از این دوستمون عذر خواهی کنم به خاطر لحن بدم و سوء تفاهمی که بوجود آمده دلجویی کنم. و توضیح بدم نسخه‌ی باینری که موزیلا از فایرفاکس ۳ گذاشته مخصوص ۳۲ بیتی هست و دقیقا یکی از دوستام با دریافت ، همین مشکل رو با همین پیغام خطا داشت. متأسفانه نسخه‌ی x86_64 رو برای نسخه‌ی نهایی فایرفاکس نتونستم پیدا کنم و فقط mainefiled یا firefox 3 pre رو پیدا کردم...

اگه من اسم کاربری ایشون رو میدونستم خودم عذر خواهی میکردم ...
:wink:

تاپیک قفل و سپس در ۱۲ ساعت آینده پاک خواهد شد ... !!!
صفحات : 1 2