انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: چرا پارسیکس مبتنی بر لینوکس KANOTIX می باشد؟ چرا اوبنتا نه؟
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح

مهمان

سوال من اینه که چرا با وجود اینکه اوبنتا محبوبترین توزیع است، پارسیکس هنوز مبتنی بر لینوکس KANOTIX کار میکند. آیا تغییر این بنا و آوردن پارسیکس روی اوبنتا مشکل خاصی ایجاد میکند؟
به نظر شما اوبنتا بهتر از لینوکس KANOTIX نیست؟ چرا این مهاجرت صورت نمی گیرد؟ دلایل فنی و ... . ممنون
:!: :!: :!: :!: Confusedhock: Confusedhock:
در این شکی نیست که ubuntu یک توزیع خوب و دارای کامیونیتی بزرگ است اما اصلا در قد و قامتی نیست که بخواهیم بگوییم پارسیکس مبتنی بر آن باشد Smile
خوبه این لینک رو بخونید
دوست عزیز پارسیکس گنو/لینوکس شناسایی سخت‌افزارها را از Kanotix فراهم آورده و مبتنی بر دبیان است
همانطور که می دانید ubuntu نیز یک توزیع مبتنی بر دبیان است ضمنا پارسیکس برتری هایی به ubuntu داشته که امروز آن را به عنوان یک توزیع قدرتمند ، محبوب و مقبول دوستداران توزیع های مبتنی بر دبیان می بینیم

مهمان

تعجب نداره. وا ! مگه من چی گفتم که چشماتون گرد شد؟ خودتون نوشتید:
"پارسیکس یک دیسک زنده و قابل نصب برگرفته شده از لینوکس KANOTIX و مبتنی بر Debian است ."
Anonymous نویسنده :سوال من اینه که چرا با وجود اینکه اوبنتا محبوبترین توزیع است، پارسیکس هنوز مبتنی بر لینوکس KANOTIX کار میکند. آیا تغییر این بنا و آوردن پارسیکس روی اوبنتا مشکل خاصی ایجاد میکند؟
به نظر شما اوبنتا بهتر از لینوکس KANOTIX نیست؟ چرا این مهاجرت صورت نمی گیرد؟ دلایل فنی و ... . ممنون

خیلی ساده ، اون زمان که آلن شروع کرد Ubuntu وجود نداشت .

ps : As far as i can remember
پارسیکس از kanotix گرفته شد اما الآن فکر نکنم دیگه کاری به kanotix داشته باشه (تازه kanotix هم دیگه توسعه پیدا نمی‌کنه). الآن دیگه پارسیکس خودش رو ادامه میده و پکیج‌هاش هم از دبیان میاد. دیگه ربطی به kanotix نداره.
تازه اگه آقا آلن بخواد منتظر بیرون اومدن اوبونتو بشه دیگه وقت نمیکنه زیاد بهینه‌سازی روش انجام بده و پکیج‌های اوبونتو قدیمی میشن. بالأخره آقا آلن یه چیزی می‌دونسته که این کار رو نکرده دیگه.
پارسیکس چون از debian testing واسه بسته هاش استفاده می کنه خیلی به روز تره . من خودم یک کاربر پارسیکس هستم و بهش افتخار می کنم ولی اگه بخواد بشه مثل اوبونتو اصلا ازش استفاده نمی کنم البته منظورم استفاده از بسته های اوبونتو و در نتیجه .......
سرعت پارسیکس از اوبونتو خیلی بیشتره و مخازن قوی تری هم داره.

مهمان

arash-m نویسنده :سرعت پارسیکس از اوبونتو خیلی بیشتره و مخازن قوی تری هم داره.
ولی فکر کنم مخازن اوبونتو خیلی بهتر از مخازن پارسیکس هستن.این نظر من بودش. Big Grin

مهمان

دوستان شما رو انگار بد جوری این سندروم پارسیکس مبتلا کرده.
در این که پارسیکس توزیع بسیار خوبی است شکی نیست، ولی دیگه مبالغه هم چندان جالب نیست.
جناب dbkashaf، نظر شما در مورد پارسیکس و Ubuntu بسیار جالب بود، استفاده کردیم.
امیدوارم آلن عزیز در توسعه پارسیکس همیشه موفق و پیروز باشه.
من این را تو سایت kanotix دیدم.
Kernel 2.6.24 (Ubuntu Kernel with Modifikations and some patches)

واین را هم ببینید.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://reddevil62-techhead.blogspot.com/2008/06/symphony-for-viola-parsix-15r0-review.html">http://reddevil62-techhead.blogspot.com ... eview.html</a><!-- m -->
هر وقت تونستی گیمپ نسخه 2.5.1 رو بدون دردسر توی اوبونتو نصب کنی بیا این حرف رو بزن . نصب این گیمپ توی پارسیکس فقط به 30 مگ بسته جدید نیاز داره در حالی که توی اوبونتو باید کلی بسته رو به روز کنی تازه بتونی اون 30 مگ رو نصب کنی . البته بهتره بقول دوستان زیادی شورش نکنیم و بیشتر تخصصی باشه .
----------------

نقل قول :ولی فکر کنم مخازن اوبونتو خیلی بهتر از مخازن پارسیکس هستن.این نظر من بودش. Very Happy
کافی مخزن debian-multimedia رو به ubuntu-maltimedia مقایسه کنی . خیلی از بسته های دبیان مالتی مدیا هنوز که هنوزه توی اوبونتو مالتی مدیا نیست حالا مخازن رسمیش بماند. خیلی قبل تر از اینکه اوبونتو بخواد مخزن داشته باشه دبیان مخزن داشت و اوبونتو ازش استفاده می کرد . اصلا بحث ما سر این چیزا نیست سر این هست که چرا نباید از اوبونتو استفاده کنه ؟ به نظر من پارسیکس تا اینجا خیلی خوب داره جلو می ره فکر نکنم شکی در این باشه به غیر از اینکه محیطی مثل KDE نداره (سفارشی شده منظورم هست) و بصورت دی وی دی هم نیست .