انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: درایور ویندوزی
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
من شنیده بودم که میشه از درایور ویندوز با استفاده از wine استفاده کرد من اسکنر رو که درایورشو پیدا نکرده بودم مجبور شدم از نسخه ویندوزی استفاده کنم که به برنامه های زیادی نیاز دارد مثله دات نت ,...
یک سوالم اینکه چاره ای دارد یا نه
سوال دیگه اینکه از فایل های info , ... درایور نسخه ویندوز استفاده کرد یا نه
از کی شنیدید که میشه درایور ویندوزی سخت‌افزارها رو با wine نصب کرد؟؟؟!!!!Confusedhock: معرفی کنید تا روشش رو بپرسیم! آخه بعید می‌دونم همچین چیزی ممکن باشه! چون درایورهای سخت‌افزاری وابسته به کرنل سیستم‌عامل هستن. اگه اونطوری بود که به هیچ وجه مشکل درایور (مثلا برای win modem ها) توی لینوکس نداشتیم.
اتفاقا دوستی در لاگ گیلان میشناسم تا حالا چندین win modem رو به کرنل معرفی کرده!!!!

پس میشه!
کار نشد نداره!
نقل قول :اتفاقا دوستی در لاگ گیلان میشناسم تا حالا چندین win modem رو به کرنل معرفی کرده!!!!
با درایور ویندوزی یا درایور لینوکسی(مثلاً درایورهای ltmodem و linmodem)؟؟!!
اگه همون درایورهای ویندوزی رو میشه استفاده کرد، پس برنامه‌نویسای لینوکس چرا این همه به خودشون زحمت نوشتن درایور برای win modem ها رو میدن؟!
من کجا از راه انداز گفتم؟؟ جمله من رو بخون! با دقت!
راحت‌ترین و دردسترس‌ترین کار نصب درایور ویندوزی با استفاده از ndiswarpper است.
توی ابونتو برای نصب می‌زنید apt-get install ndsiwrapper

بعد می‌روید توی شاخه‌ای که درایور windowsی اسکنرتون اونجا هست، تایپ می‌کنید ndiswrapper -i filename.inf این فایل که پسوند inf داره را باید از توی سی‌دی درایور اسکنرتون پیدا کنید (البته میدونید که اسمش ممکنه فرق کنه). با اینکار یه سری از فایل‌ها کپی می‌شه توی etc/ndiswrapper/
بعد اگه دستور ndiswrapper را بزنید، می‌تونید ببینید که درایور را درست نصب کردین یا نه.