انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: مشکل با دیسک بوت...
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
من یه لینوکس اسلاکور داشتم رو سیستمم.....خوب؟
با lilo هم بوت میشد....حالا xp ریختم...مشکلی ندارم میتونم لیلو رو برگردونم اما نمیخوام اینکارو کنم
اگه بخوام یه دیسک بوت بسازم ..که همون لینوکسی که رو سیستمم نصب هست رو لود کنه چیکار کنم؟
فکر کنم اول باید لینوکستون موجود باشه و از توی اون دیسک بوت رو باتوجه به کرنل و ایمیج‌ هاتون بسازید ....
You can use /sbin/makebootdisk
ممنون از راهنماییهاتون....
من از /sbin/makebootdisk استفاده کردم...اما از فایل سیستم /proc ایراد میگیره به این مضمون که بعضی از فایلها نیست...
چطوری میتونم فایل /proc رو mount کنم

مهمان

فایل سیستم /proc موقع بوت سیستم خودش ساخته میشه. به عبارتی بدون اون فایل سیستم اصلا لینوکس بوت نمیشه.
irix
میدونم عزیز..البته راه mount کردنشو فهمیدم...به این صورت
مشکله منم حل شد ممنون

mount proc proc/ -t proc
ببخشید این موضوع یه کم برای من گنگه! چه جوری میشه لینوکس بوت شده باشه ولی proc ی مونت نشده باشه و بعد از بوت دستی مونت بشه! :oops:
کسی می تونه برام توضیح بده؟
خیلی ممنون

مهمان

غزیز جان نمیشه.....اما من با دیسک بوت بوت نمیکردم ....
در واقع من با دیسک اول لینوکسم سیستممو بوت میکردم بعد پلرتیشن لینوکسی که رو سیستمم بود رو mount میکردم و با دستور chroot خودمو به لینوکسم منتقل میکردم و اونموقع بود که proc ...mount نشده بود... و من با اون دستور اونو mount میکردم.....
ممنون٬ یه چیزهایی دستگیرم شد. اما یه سوال دیگه! شما وقتی با اون دیسک بوت هم سیستم رو بوت کنید٬ اون وقت باز هم proc/ باید ایجاد شده باشه دیگه؟ درست میگم؟ حالا اگر با chroot پارتیشن / رو هم عوض کنید اون فایل سیستم proc هست دیگه؟ یا از بین میره؟
ممکنه بیشتر توضیح بدید؟
ممنون
بله وقتی با cd بوت ميکنم..به صورت پيش فرض با نسخه کرنل خود cd دايرکتوری /proc هم mount ميشه..برای فهميدن موضوع ميتونيد امتحان کنيد.... يعنی يه بار بوت کنيد و سعي کنيد با دستوري که بالا گفتم /proc رو mount کنيد....ميبينيد که نميشه و ميگه که قبلا mount شده است...
در مورد سوال دوم مطمعا نيستم راستش......بذاريد ميپرسم ميگم