انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: کمک نسب لینوکس
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح

مهمان

من کامبیوتر دارم 2 پروسور دارد 64 بیت و رام 16 جیجابیت دارد می خواهم ار اینوکس استفاده
کنم از فدورا 2 استفاده کردم خوب خواب نداد من را راهنمایی کنید
:lol:
کارگر نویسنده :من کامبیوتر دارم 2 پروسور دارد 64 بیت و رام 16 جیجابیت دارد می خواهم ار اینوکس استفاده
کنم از فدورا 2 استفاده کردم خوب خواب نداد من را راهنمایی کنید
:lol:

ببینم تو با ۲ تا پروسسور ۶۴ بیت و ۱۶ گیگابایت رم چی کار میکنی ؟
منظورتون از خوب جواب نداد رو می‌شه یکمی باز کنید؟ کجاهاش ضعف داشته؟ شاید توزیع فدورا خوب نبوده !
يكبار قبلا هم گفتم...اين توزيع هاي 32 بيتي رو بچه مايه دارها مي رن رو سخت افزارهاي خفن 64 بيتي مي بندند مي گن مشكل داره..شما دوست عزيز بايد بري سراغ نسخه هاي 64 بيتي لينوكس...گرفتي ؟ اگه نه بيشتر توضيح بدم....
نسخه هاي 32bit لينوکس نبايد مشکلي با 64bit داشته باشند...
ببخشيد جناب كارگر عزيز...شما چطور مي خواهيد يك سيستم سخت افزاري با bus 64 بيتي رو به يك OS كه بيشتر از bus 32 بيتي رو نمي دونه چيه بشناسوني و باهاش كار كني...اگر اين طور بود Bill Gates گلوي خودش رو براي انتشار نسخه 64بيتي XP پاره نمي كرد....
جواب شما را طي چند روز آينده خواهم داد Smile(پس از آزمايش)

مهمان

با سلام

لطفا آقای S.Dawood در نوشتهای خودتان کمی بیشتر توجه کنید و فرهنگ لینوکسی و فرهنگ نوشتاری را با هم بکار ببرید.

یا تشکر از آقای باغومیان و دوستان دیگر که بسیار فروتن و بزرگواریند.
باشد تا دیگران نیز از این بزرگان بیاموزند.

آرش
والله تا اونجا که میدونم پردازنده های 64 بیتی جوری طراح شدند که هم بتونند برنامه های 32 بیتی رو اجرا کنند وهم خود 64 بیتی. البته خب شاید مشکلی هم پیش بیاد ولی چون 64 بیتی ها جدید هستند بخاطر همین هم برنامه های 64 کمه و بخاطر همین مهندسان پشتبیانی 32 رو هم بهشون اضافه کردند. (لا اقل در مورد AMD این جوری. معماری اون x86-64 هست)

مایکر$افت و توزیع های لینوکس آمدند و نسخه جدیدی برای معماری 64 بیتی طراحی کردند و از امکانات اون استفاده کردند.
درسته AMD 64 FX و مخصوصا x86_64 ها این طوری هستند و به صورت دوال هم می‌شه استفاده کرد...
AMD64 Athlon+AMD64 Athlon FX+AMD64 Opteron=قابليت نصب OS's 32bit بر روي اينها وجود دارد...
اين هم نوشته هاي موجود در AMD.Com:
[ltr]
You live at the forefront of technology, and you won’t settle for less from your favorite software. That’s why AMD is proud to bring you the AMD Athlon™ 64 processor, with AMD64 technology for dramatically higher performance and built-in support for future 64-bit applications — even 32- and 64-bit simultaneous computing .
[/ltr]
نقل قول :ببخشيد جناب كارگر عزيز...شما چطور مي خواهيد يك سيستم سخت افزاري با bus 64 بيتي رو به يك OS كه بيشتر از bus 32 بيتي رو نمي دونه چيه بشناسوني و باهاش كار كني...اگر اين طور بود Bill Gates گلوي خودش رو براي انتشار نسخه 64بيتي XP پاره نمي كرد....
خیلی ساده فقط از ۳۲ بیت اول استفاده می کند. Smile
مشکل آنجاست که بخواهند از یک فضای بیشتر استفاده کنند. زمانی که یک جای بزرگتر دارید نیازی به بزرگ تر شدن خودتان برای استفاده از آن ندارید.
مایکروسافت هم به دلیل اینکه در برنامه هایی که داشتند ٬ پیش بینی استفاده از جای بیشتر را نکرده بودند. مشکل پیدا کرده.
در واقع شاید به فکر متغیر بودن آن نبودند.
همون طور که دوستان گفتن استفاده همزمان از برنامه های 32 و 64 بیتی یکی از قابلیت های خوب AMD هستش آقا داوود!