انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: Internet
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
آخرش تونستم با SuSE 9.1 مودم جنيوس اكسترنالم رو نصب كنم و به دنياي وب وصل بشم خيلي خوشخالم
ولي هنوز نتونستم با LAN در زوزه به اينترنت وصل بشم اگه كمك كنيد اون هم درست بشه چي ميشه. Big Grin
مطمئنا وصل شدن به LAN آسون‌تر خواهد بود! مشکلتون چیه؟
1- Samba به راحتي فايل هاي Share شده ويندوز در شبكه محلي رو نشون ميده.(IP رو در هنگام نصب زوزه دادم).
2- سيم LAN از Switch به كارت شبكه كامپيوترم وصله.
3- آقا آلن من الان آماده هستم كه راهنمايهاي شما رو در محيط متني يا گرافيكيSuSE 9.1 اجرا كنم.
ببخشید جناب دهقانی شما می‌خواهید از طریق شبکه به اینترنت متصل بشید یا نه کلا در اتصال به شبکه‌ی شما مشکل دارید؟ چون از پست اولی من این‌طور متوجه شدم که می‌خواهید از طریق شبکه به اینترنت وصل بشید ، اما در پست آخر این طور متوجه شدم که با شبکه مشکل دارید ...

برای اتصال از طریق شبکه به اینترنت کامپیوتر دروازتون چه سیستم عاملی داره؟
يعني ميخوام بگم كه Samba كار ميكنه يعني به شبكه وصل هستم ولي شبكه به اينترنت وصل نميشه.
Navid,
برای اتصال از طریق شبکه به اینترنت کامپیوتر دروازتون چه سیستم عاملی داره؟

اگه منظورتون سروره اون Windows 2000 Advanced Server هست.
ولي اگه منظورتون كش سروره اون ردهت 7.2 هست.

لطفا در مورد " کامپیوتر دروازتون " توضيح بديد.( Thanks )
:wink:
آیا توی تنظیمات شبکه، شما Gateway رو بطور صحیح وارد کرده‌اید؟
اگر اشتباه نکنم یه سرور توی شبکه وقتی به اینترنت وصل می‌شه اغلب به عنوان Gateway عمل می‌کنه یعنی درخواست‌ها به اون دروازه میره و اون هست که این‌ها رو سروسامون می‌ده و به خارج از شبکه می فرسته ... خوب حالا تنظیمات default gateway و سایر تنظیمات شبکه درسته؟