انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: کار با نرم افزارهای علمی
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
سلام به همگی
مشکلی که دارم در رابطه با نصب و کار با یک بسته علمی یه که از اینترنت گرفتم و به عنوان پایان نامه ارشدم می خوام روش کار کنم . نرم افزار رو می شه به راحتی از آدرس زیر دانلود کرد. http://fisicavolta.unipv.it/dipartimento.../Index.htm
اسم برنامه gme-june06.tar.gz هست. من این برنامه را تحت root در دایرکتوری usr/local قرار دادم و خواستم که برنامه را اجرا کنم ولی پیام key is off دریافت کردم و هیچ نموداری برام رسم نکرد . دستورهای برنامه در فایل زیپ هست . من روی کمک دوستان این forum حساب می کنم .مرصی
سلام
اون سورس برنامه هست(به همراه مثال و آموزش). سورسش هم با فرترن هست. شما یا باید نسخهٔ باینری رو دانلود کنید، یا اینکه یه کامپایلر فرترن(مثل gfortran یا ifort) دانلود کنید و نصب کنید، بعد سورس اون نرم‌افزار(gme) رو خودتون کامپایل کنید. چون سورس رو نمیشه مستقیم اجرا کرد باید کامپایل بشه (به جز زبانهای اسکریپتی).
سلام
سیستم من gfortran داره و من می تونم برنامه را کامپایل کنم . فکر می کنم که مشکل برنامه در رسم داده ها باشه
کامپایل کردید و هیچ اروری نداد؟ موقع اجرا ارور داد؟ پس متن کامل ارورش رو اینجا کپی کنید تا شاید مشکل رو بفهمیم، وگرنه علم غیب که نداریم...!(شرمنده اینجوری حرف میزنم، ولی آخه از این سوال‌های تلگرافی خیلی می‌پرسن...!)
linux-80vw:/usr/local/gme/EX2 # gfortran -C -o gme.e gme.f ft2d.f sub.f
linux-80vw:/usr/local/gme/EX2 # gnuplot gme.gnu
"gme.gnu", line 47: warning: Skipping unreadable file "gme.out"

key is OFF