انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: مشکل در kdevelop and codeBlocks and eclips
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
دوستان بازهم سلام

من تازه اوبنتوم را نصب کردم و دارای مشکلات زیادی هستم چون می خواهم از ویندوز به لینوکس مهاجرت کنم باید نیازهام برطرف بشه.
یکی از مشکلات اساسی من در مورد برنامه نویسی است(++C) که در لینوکس نمی توانم کار کنم. قبلا هم با ویجوال سی پلاس پلاس 2005 کار کردم. خیلی سعی کردم . ولی هنوز موفق نشدم.

اولین حرکتم سعی در نصب کد بلاکس بود که پس از دانلود چند تا فایل بود که در بین آنها سرگردان شدم ولی پس از ممارست زیاد و دبل کلیک روی دو تا از فایلها اگه درست نصب کرده باشم بالاخره تونستم نصب کنم(بقیه فایلها نمی دونم مال چیه) ولی ازش سر در نمی آورم و نتونستم یه hello world بنویسم. پروجه نیو می کنم و در تب file گزینه c/++c sourse را می زنم که یه ویزاردی ظاهر می شه و یه کدهایی مثل چیزی که تو ویجوال می نوشتم می نویسم ولی تیرم به سنگ می خوره. Brick Wall Sad
و برخلاف آنچه که دوستان در انجمن در رابطه با کد بلاکس می گفتند برجسته نویسی و پیشنهاد نامها و متغیرها و ... را ندیدم Sad

دومین حرکتم سعی در نصب eclips بود بعد از دانلود کردن از سایت ایکلیپس اول که در extract کردن بهم ایراد میگرفت و خطا می داد بعد از 10000 بار استراکت کردن بالاخره شانسی شد و آی دی ای باز شد بعد هم که سعی کردم یه برنامه هلو ورد بنویسم کامپایل و اجرا کنم یه خطاهای عجیب غریبی می داد یه کم که تحقیق کردم به این گمان رسید که یه چیزی به نام toolchain می خواد. گشتم ولی پیدا نکردم . Brick Wall
و هم اکنون برای اکستراکت کردن دو باره اذیت می کنه و یه همچین پیغامی مده :

217.218.45.25:443 uses an invalid security certificate.

The certificate is not trusted because it is self signed.
The certificate is only valid for <a id="cert_domain_link" title="localhost">localhost[/url]
The certificate expired on 10/09/2007 03:48 PM.

(Error code: sec_error_expired_issuer_certificate)

سومین حرکتم نصب kdevelop بود. بعد از نصب و اضافه شدنش در زیر منوی پروگرامینگ اجراش کردم ولی اون هم مثل کد بلاکس ازش سر در نیاوردم و هنوز توفیق نوشتن و اجرا گرفتن hello world را پیدا نکردم Brick Wall

پس از ممارست فراوان بالاخره کدبلاک را راه انداختم ولی الان به g++ گیر کردم
فایلها را تو سی دی پیدا کردم تو pool->main است. ولی نمی دنم که چطوری باید نصب کنم پس از جستجو در فرومها هنوز موفق نشدم. فایلها را از رو سی دی رو هارد کپی نمی کنه و پیام خطا می ده. permission denied
فرمانی نیست که بتونیم اونا را از روی سی دی نصب کنیم مثل apt-get؟یا مثل add/remove program تو ویندوز؟
حالا از دوستان عزیز می خواهم هر که می تونه من را یاری کنه مرحله به مرحله من را راهنمایی کنه چون من خیلی ناشی هستم و یک ابهام کافیه که سر از ترکستان در بیارم. و ایراد کارم را در تمامی این آی دی ای ها گوش زد کنه.

موفق باشید با تشکر
تا اونجایی که میدونم توی ubuntu نرم افزار synaptic وجود داره اون رو اجرا کنید و در لیست برنامه هایی که در اختیارتون قرار میده نرم افزاری که میخواید رو انتخاب کنید (دبل کلیک) و بعد هم apply رو بزنید. به همین آسونی نصب میشه.
اگر لیست برنامه های توی سی دی به صورت خودکار به اون لیست اضافه نشده بود از منوی edit گزینه ی Add CD-ROM رو انتخاب کنید تا سی دی اضافه بشه.
شما اون برنامه ی hello world ی که نوشتید موقع کامپایل ارور داد؟ لطفا برنامه ای که نوشتید و اروری که داده رو بذارید اینجا تا بتونیم کمکتون کنیم. Smile
shahab_sh نویسنده :تا اونجایی که میدونم توی ubuntu نرم افزار synaptic وجود داره اون رو اجرا کنید و در لیست برنامه هایی که در اختیارتون قرار میده نرم افزاری که میخواید رو انتخاب کنید (دبل کلیک) و بعد هم apply رو بزنید. به همین آسونی نصب میشه.
اگر لیست برنامه های توی سی دی به صورت خودکار به اون لیست اضافه نشده بود از منوی edit گزینه ی Add CD-ROM رو انتخاب کنید تا سی دی اضافه بشه.
شما اون برنامه ی hello world ی که نوشتید موقع کامپایل ارور داد؟ لطفا برنامه ای که نوشتید و اروری که داده رو بذارید اینجا تا بتونیم کمکتون کنیم. Smile

دوست عزیز سلام
از لطفی که داشتی ممنون :oops:

بعد از اینکار اگه درست انجام داده باشم پیغام
Compiling: main.cpp
/bin/sh: g++: not found
را در کد بلاک می ده

یه سوال دیگه در کد بلاک در حین نیو کردن یک پروژه کدوم کامپایلر را باید انتخاب کرد عکسش را گذاشتم . من اولین گزینه را انتخاب می کنم. و عکس تغیرات اعمال شده در synaptic ببین درسته؟
با تشکر

[img]/home/sniper/Desktop/Screenshot-Console%20application.png[/img]
[img]/home/sniper/Desktop/Screenshot-Synaptic%20Package%20Manager%20.png[/img]

نمی دونم چرا عکسها ضمیمه نمی شند.؟
دوستان سلام

آقا یه سوال دیگه . من نت بینز(ورژن کاملش) را با موفقیت نصب کردم کسی می تونه برام شرح بده که چطوری یه پروژه ی سی پلاس پلاس می شود نیو کرد و یک hello world ساده نوشت. سعی کردم ولی نتونستم یعنی سر در نمی اورم .مراحلی که طی می کنم ایناست:
new project->categori c/c++->project c/c++application
یه سری پوشه خالی باز می شه که نمی دونم چیه و بعد که روی پروژه راست کلیک می کنم و یه main c++ file را نیو می کنم header file اون را ایراد می گیره و پیغام <can not find include <stdlib.h را میده. و بعد هم باید نوع کامپایلرc/c++ را مشخص کنم که نمی دونم چطوری؟

با تشکر