انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: java script
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
سلام
شروع کردم به برنامه نویسی با javascript البته من برنامه نویس خوبی نیستم و خوب اراده کردم و باید جواب بده !
یه برنامه ساده رو از توی یه کتابی دارم تمرین میکنم ولی ارور میده :
کد :
public class NewClass {
   public static void main (String[] args) throws Exception {
    int num ;
    System.out.print ("Enter Number:");
    num = readNumber.readInt();
    System.out.println("Your number is" + num);
   }
}

مشکل چیه ؟
این برنامه ای که شما نوشتی به زبان Java هستش نه Java Script.
برنامه زیر بدون مشکل اجرا میشه:
کد :
import java.util.Scanner;

public class NewClass {
   public static void main (String[] args) throws Exception {
    Scanner readNumber = new Scanner( System.in );
    int num ;
    System.out.print ("Enter Number:");
    num = readNumber.NextInt();
    System.out.println("Your number is" + num);
   }
}
جالب شد !
فرق java با javascript چیه ؟
اگه اون برنامه ای که من نوشتم تحت جاوا باشه مشکلش چیه ؟
فرقشنو خیلی هست جاوا یه زبان برنامه نویسی کامل هست که دیگه خیلی وقته که توی وب ازش استفاده نمیشه مگه توی پروژه های بزرگ و سازمانی برای اجرا هم به ماشین مجازی جاوا احتیاج داره اما جاوا اسکریپت یه زبان برنامه نویسی وب هست که ساخته شده که صفحات وب رو دینامیک تر کنه و الان کاربرداش بسیار گسترده شده جاوااسکریپت بر خلاف جاوا یه زبان اسکریپت هست که مفسرش هم همون مرورگر وب شماست و تا اونجایی که من میدونم فقط در نام شبیه هم هستند و بطور کلی از دو زبان متفاوت هستند
Dante نویسنده :فرقشنو خیلی هست جاوا یه زبان برنامه نویسی کامل هست که دیگه خیلی وقته که توی وب ازش استفاده نمیشه مگه توی پروژه های بزرگ و سازمانی برای اجرا هم به ماشین مجازی جاوا احتیاج داره اما جاوا اسکریپت یه زبان برنامه نویسی وب هست که ساخته شده که صفحات وب رو دینامیک تر کنه و الان کاربرداش بسیار گسترده شده جاوااسکریپت بر خلاف جاوا یه زبان اسکریپت هست که مفسرش هم همون مرورگر وب شماست و تا اونجایی که من میدونم فقط در نام شبیه هم هستند و بطور کلی از دو زبان متفاوت هستند
!!!!!!!!!!
دوست عزیر جاوا یک زبان قدرتمند هست که به نحوی هم خانواده ++C است و برای خود جا و مقامی دارد. اتفاقا روی وب کار جاوا تازه شروع شده و با این همه پیشرفت, تازه در حال تاتی تاتی است. راحت بگم که جاوا تنها زبانی است که آغاز و پایانی ندارد و مثل ++C همه روزه در حال پیشرفت و آینده نگریست و مثل خیلی زبانها مرگی برایش نمیتوان نوشت و به قول یکی از دوستان همانند سیمرغ است که از خاکستر خود هم میتواند متولد شود.
اگر در زمینه جاوا و ++C سوالی داشتید, در خدمتم.
موفق و پیروز باشید.
mah454 نویسنده :اگه اون برنامه ای که من نوشتم تحت جاوا باشه مشکلش چیه ؟
باز میگم این برنامه به زبان Java هستش و مشکلش هم اینه که شما از شی ای به نام readNumber استفاده کردی بدون اینکه جایی تعریفش کرده باشی
متوجه شدم مشکل کجا بود . ممنون !
میگم کتابخانه برنامه نویسی javascript همون j2ee هستش ؟
appletهای java که تحت وب اجرا میشن که j2se هستش !
دوست عزیز J2EE مربوط به جاوا تحت وب است و با جاوا اسکریپت ارتباطی ندارد. لطفا جاوا اسکریپت را فراموش کن.
اپلت های جاوا هم که برای وب هستند J2SE هستند.
mah454 نویسنده :میگم کتابخانه برنامه نویسی javascript همون j2ee هستش ؟
appletهای java که تحت وب اجرا میشن که j2se هستش !
به طور کلی Java به سه شاخه اصلی تقسیم میشه:
J2SE : نوشتن برنامه های Desktop
J2EE : نوشتن برنامه های Enterprise
J2ME : نوشتن برنامه های مخصوص دستگاه های قابل حمل

و همون طوری که iSam گفته Java هیچ ربطی به Java Script نداره

مهمان

من یکی دیگه ام Smile .
لطفا می کنید از مزایای js بگید ؟ یا اصلا js به چه درد ها می خوره ؟
ممنون.
نقل قول :دوست عزیر جاوا یک زبان قدرتمند هست که به نحوی هم خانواده ++C است
جایی توی مطلب من این مسئله رو نقض کرده بود ؟ در هر صورت چیزی که واضح و مشخص هست جاوا الان نسبت نه گذشته توی وب لااقل از نظر کمی استفاده بسیار کمتری پیدا کرده امیدوارم دوباره بحث منحرف نشه