انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: چگونگی اجرا وقطع برنامه همزمان با بالا آمدن سیستم
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
سلام

1 سری سیستم هستن که سیستم عامل لینوکس روشون نصب هست و مخصوص بازی هستن طوری تنظیمش کردن که تا بالا میاد سری وارد بازی میشه مثل اینکه فایل اجرایی بازی داخل startup گذاشتن برای اینکه جلوی این کار بگیریم و وارد بازی مستقیم نشه چکاری باید انجام داد؟

یا اینکه وقتی سیستم بالا میاد و مستقیم وارد بازی میشه چطور میشه فهمید الان در کدام runlevel هست؟

1 سوال دیگه هم داشتم مثلا ازمیخواهیم 1 shortcut از empthyclient روی desktop بسازیم ازکجا باید بفهمیم که فایل اصلی (اجرایی)دز کدام مسیرقرارداردکه بخواهیم از دستور link -s استفاده کنیم ؟
منظورت کنسول‌های بازی هستش؟ اگه خوب پروگرم شده باشن نمی‌شه فهمید چون هیچ جور از یوزر اینپوت نمی‌گیرن. چند شرتکات رو امتحان کن شاید بشه. ازش یک کامندی بگیری. یک راه دیگه هم که کرکر‌ها استفاده می‌کنن: bufferoverflow هست که باعث می‌شه برنامه کیل بشه. ولی من همینقدر می‌دونم که چهین روشی وجود داره.

در مورد دوم
ls -l بزن
نشون می‌ده که به کجا اشاره می‌کنه.
البته نیازی به اون هم نیست. می‌تونه از همون شرتکات یک شرتکات دیگه بسازی
مممنون اما متاسفانه هیچکدوم ازراهنماییهاتون مفید و کامل نبودن اگرکسی بتونه راهنمایی کنه ممنون میشم .

خیر کنسول بازی نیستن همون pc هستن

مهمان

خیلی جاها ممکنه این AutoStartUP گذاشته شده باشه .
ممکنه در قالب یه اسکریپت اجرایی به صورت یک سرویس در etc/init.d/ باشه . یا در etc/rc.local/ هم ممکنه گذاشته باشن.
همینطور ممکنه در مسیر خانگی کاربر متناسب با محیط گرافیکی که نصب هست فایل autorun داشته باشه . باید هنگام load شدن سیستم ببنید در چه مرحله ای بازی اجرا میشه ! آیا به صورت سرویس اجرا میشه یا بعد از سرویسها اجرا میشه !

موفق باشید.
ممنون الان من اگر بخوام بفهمم در چه runlevel هست چکار باید بکنم ؟
فکر کنم منظورت رو فهمیدم :wink:
از سیستم بپرس که کجاست:
کد :
mo@ubuntu-mo:~$ whereis emptyclient

startup چندجا هست توی لینوکس
باید اول ببینی که کجا و توی کدام مرحله بازی داره اجرا می‌شه.
آیا خروجی چیزی می‌بینی؟ آیا واسط گرافیکی اجرا می‌شه؟ اسم برنامه چیه؟
سوالت رو خوب روشن نکردی تا بفهمیم چه دسترسی‌هایی به سیستم داری. مثلا می‌تونی با یک دیسک بوتش کنی؟ چجور اینپوت‌هایی ازت قبول می‌کنه؟
منطقا اگر نتونی کامند runlevel رو اجرا کنی یا فایل /var/run/utmp رو بخونی، نمی‌تونی بفهمی چه رانلولی هست.
سیستم تا بالا میاد وارد بازی میشه یعنی اجازه هیچ کاری نمیده اما از live cd میتونم استفاده کنم آیا باید با live cd وارد این مسیر بشم ؟

etc/init.d/ باشه . یا در etc/rc.local و ببینم چی اول اجرا میشه؟
آره بوت کن. مونت کن فیل‌سیستم رو. این‌جوری می‌تونی پیداش کنی.
من الان روی سیستمم اوبونتو دارم و توی اوبونتو
توی /etc/rc$N.d
که ان شماره‌ی ران‌لول هستش و توش لیست چیزهایی که اجرا می‌شن در اون ران‌لول هست.
فکر می‌کنم که توی سیستم‌های دیگه کمی فرق می‌کنه.
اگه هم تغییر و گشتن ران‌لول‌ها برات سخته می‌تونی فایل اجرایی برنامه رو برداری و به جاش یه اسکریپت بزاری که شل برات اجرا کنه.