انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: مشکل در نصب suse 11.3
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح

مهمان

سلام دوستان من به تازگی سوزه 11.3 رو دارم نصب می کنم اما وقتی در همان اوایل نصب و هنگام پیکربندی دی قسمن bootloader این پیغام را می دهد و بوتلودر نصب نمی شود.

the boot loader is instaled on a partition that does not lie entirely blew 128 GB. the system might not boot.

حالا با این وصف حکم چیه ؟
http://forums.opensuse.org/english/get-h...mit-2.html
تو این لینک هم یکی عین مشکل شما رو داره. احتمالا این باید یه مشکل تو grub این ورژن از openSuse باشه.
منم همینو دیدم. اما نصب کردم و اجرا هم شد. چند گیگا بایت قبل از پارتیشن سوزه دارید؟

مهمان

من 240 تا واسه ویندوز گزاشتم و 20 تا واسا لینوکس.
اگه پارتیشن لینوکست بعد این ۲۴۰ تاست باید یه جوری اونو بکشی پشت ویندوزت.اما کار خیلی سختیه اگه بخوای پارتیشن جا به جا کنی چون ممکنه یه روز تموم وقتت رو بگیره.
بوت فلگ روی کدوم پارتیشنته؟

مهمان

روی پارتیشن c: اگه اینجوری حل میشه مشکلی نیست با partition magic این کار امکان داره
بوت فلگت رو بزار روی پارتیشن اوپن سوزه.احتمالا مشکلت حل میشه. بعد از این که بوت فلگ رو تغییر دادی با دیسک اوپن سوزه دوباره گراب رو نصب کن و گزینه های mbr و root partition رو تیک بزن.

مهمان

چرا بعد از نیم ساعت کار کردن با سوسه قاط میزنه شکل آیکون ها سیاه میشه بعد کل صفحه سیاه میشه