انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: مشکل با اینترنت ADSL مخابرات
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
سلام

من رفتم مخابرات و ADSL ثبت نام کردم و امروز زنگ زدن و گفتن اینترنت شما وصله و استفاده کنید.

من هم مودم قبلیم رو وصل کردم و حالا هر کاری میکنم وصل نمیشه که نمیشه.

نوع مودم : symphony adsl router sy800c

این مودم رو خود پارس آنلاین قدیما به من داد.

در ویندوز هم که اصلا هیچ. یک تنظیم هایی دادن برای VPI و VCI و پروتوکل و DHCP من موندم این ها رو در ویندوز در کجا وارد کنم!

زنگ زدم بهشون گفتن باید آی پی مودمتون رو بهمون بگید. آی پی مودم دیگه چیه؟ دوستان اینها رو من بلد نیستم. مگه همون 192.168.1.1 نیست؟ آی پی هر مودم با مودم دیگه فرق میکنه؟

مودم های جدید با مودم های قدیمی فرق دارن؟ هر مودم آی پی خودش رو داره؟ کجاش نوشته؟

روی خود مودم نوشته چه آی پی داره؟

باید مودم جدید و تازه ای بخرم؟

پیشاپیش از راهنماییتون سپاسگذارم.
مودم رو وصل کن و توی مرورگر IP 192.168.1.1 رو وارد کن .
از شما Username و Password می خواهد . که هردوش Admin هست .
اون تنظیمات VPI و VCI رو هم باید توی همین کنترل پنل مودم ست کرد . (البته من نمیدونم توی مودم شما چجوریه !‌)

مهمان

mah454 نویسنده :مودم رو وصل کن و توی مرورگر IP 192.168.1.1 رو وارد کن .
اون تنظیمات VPI و VCI رو هم باید توی همین کنترل پنل مودم ست کرد . (البته من نمیدونم توی مودم شما چجوریه !‌)

اولا که تا این IP مودم رو توی تنظیمات کارت شبکه ست نکنه 100 بار هم بزنه 192.168.1.1 چیزی نمیاد!

دوما یوزر و پسوورد admin هست نه Admin!

VPI و VCI هم یا همون اول جلو چشمن یا تو تنظیمات WAN توی قسمت Advanced هستن.
دوستان این آی پی مودم کجاش نوشته شده؟ روی کاغذ چاپ و شده و روی مودم چسبوندن؟ تنها چیزی که روی کاغذ چاپ کردن و روی مودم چسبوندن mac address هست.

از کجا بفهمم آی پی مودم چی هست؟ کجا باید واردش کنم؟

به فرض اگر این آی پی مودم باشه x.x.x.x کجا باید واردش کنم؟ در ویندوز کجاش باید وارد کنم؟ اون VPI و VCI رو کجا باید وارد کنم؟ من از این چیزا اطلاع زیادی ندارم.

تنظیمات wan در ویندوز xp کجاست؟
Anonymous نویسنده :
mah454 نویسنده :مودم رو وصل کن و توی مرورگر IP 192.168.1.1 رو وارد کن .

اولا که تا این IP مودم رو توی تنظیمات کارت شبکه ست نکنه 100 بار هم بزنه 192.168.1.1 چیزی نمیاد!

دوما یوزر و پسوورد admin هست نه Admin!

VPI و VCI هم یا همون اول جلو چشمن یا تو تنظیمات WAN توی قسمت Advanced هستن.

سلام
منم از adsl مخابرات استفاده ميكنم و اينكه بطور پيشفرض وقتي مودم رو روشن و با كابل به كامپيوتر وصل ميكني ip : 192.168.1.1 همونطور كه دوستان گفتن روش سته و بايد اين آدرس رو تو مرورگرت بزني.
آيا زماني كه مي زني پنجره اي باز ميشه كه ازت username , password بپرسه؟

البته يكي از دوستانم ميگه 192.168.0.1 بايد زد
ببینید. شما ویندوز رو فراموش کن. ok؟ لطفا تو ویندوز دنبال چیزی نگرد. این تنظیمات رو باید توی مودم انجام بدی.
پشت مودم یه دکمه یا سوراخ یا یه چیزی هست که مال ریست کردن کلی هستش. اون رو بزن تا هرچی تنظیمات قبلی هست پاک شه. در مورد مدل شما چیزی نمیدونم که چه جوری هست ولی معمولا باید دکمه رو یه مدت زمانی نگه دارید تا یه نشونه ای چیزی روی چراغ ها ایجاد شه. اینجوری تنظیمات قبلی همه میپره. زیر مودم یه برچسب هست.یه نگاه بندازید که آی پی عمومی ننوشته؟ اگه نه یه دفترچه داره.اونو یه نگاه بندازید که چی گفته. معمولا این آی پی ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ هست که از کلاس C هست.بعد این آی پی رو باید توی اینترنت اکسپلورر یا هر مرورگر دیگه ای که استفاده میکنید وارد کنید. بعد اگه درست باشه ازتون یوزر و پسورد میخواد که همون admin هست. عد که وارد شدید دیگه خودتون باید این اطلاعات رو وارد کنید. متاسفانه من بیش از این نمیدونم چون با مودم مشابه مدل شما کار نکردم. اگه از اینجا جواب نگرفتید یا حوصله ندارید ببرید در یه مغازه ی ISP و بخواهید که براتون تنظیم کنه.
درضمن حتما password ورود به تنظیمات مودم رو هم عوض کنید. راه هایی برای خرابکاری وجود داره که براتون مشکل ایجاد بشه از خارج از شبکه و اینترنت.نه فقظ این که کسی بشینه پشت پی سی شما،بلکه من هم از اینجا میتونم مودم شما رو دستکاری کنم. موفق باشید.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://forum.persiantools.com/t77738.html">http://forum.persiantools.com/t77738.html</a><!-- m -->

اينم ميتونه كمك كنه

مهمان

کد :
سلام
منم از adsl مخابرات استفاده ميكنم و اينكه بطور پيشفرض وقتي مودم رو روشن و با كابل به كامپيوتر وصل ميكني ip : 192.168.1.1 همونطور كه دوستان گفتن روش سته و بايد اين آدرس رو تو مرورگرت بزني.
آيا زماني كه مي زني پنجره اي باز ميشه كه ازت username , password بپرسه؟

البته يكي از دوستانم ميگه 192.168.0.1 بايد زد

192.168.1.1 روی چی سته؟؟ روی مودم؟؟ خب این IP روتر مودمه!! مگه لینوکس یا ویندوز علم غیب دارن که IP روتر شما چیه؟؟ مثل این میمونه که به نت وصل نباشی بعد آدرس سایت وارد کنی و توقع داشته باشی سایت باز شه برات!! من واقعا تعجب میکنم این چیزا رو میخونم! مثلا اگه IP روتر مودم 190.55.110.85 باشه وقتی مودمو وصل میکنی این IP رو بزنی توی براوزر میره توی تنظیمات مودم؟؟ Smile)

writer جان شما با استفاده از اپلت نتوورک منجر یه کانکشن Wired بساز و بعد توی قسمت IPv4 Settings حالت Manual رو انتخاب کن و بعد قسمت Addresses روی Add کلیک کن و زیر Address و Netmask و Gateway به ترتیب مقادیر زیر رو وارد کن:

192.168.1.10
255.255.255.0
192.168.1.1

سیو کن بیا بیرون و به کانکشنی که ساختی کانکت شو. اونوقت برو توی براوزر (فایرفاکس) بزن 192.168.1.1 و بعد اینتر کن. دیگه باید بیاد. اگه نیاد IP روتر مودمت یه چیز دیگه هست یا عوض شده. ریستش کن مودمو و باز امتحان کن. برا ریست کردن هم خاموشش کن یه 15 ثانیه دکمه ریستشو نگه دار و در همون حال مودم رو روشن کن.
دوستان از همه ی شما سپاس گذارم.

مشکل حل شد.

ایرادش از آی پی آدرس بود.

مخابرات هم کارش ایراد داره. باید در برگه ی راهنماییش می نوشت که باید در قسمت local area connection برای آی پی باید 192.168.1.1 رو وارد نکرد.

اون 192.168.1.1 برای کانفیگ خود مودم هست و همون نمیذاشت وصل بشه.

من آی پی رو در اون قسمت 192.168.1.5 وارد کردم و مشکل حل شد.

از همه ی شما عزیزان برای توجهی که به سوالم کردید سپاس گذارم.

مهمان

ای بابا این چه ربطی به مخابرات داشت آخه؟! معلومه که شما نباید IP رو 192.168.1.1 بذاری!! IP باید بین 192.168.1.2 تا 192.168.1.255 باشه. بین این هر چی بذاری تفوتی نمیکنه.ض
اون Gateway هست که باید 192.168.1.1 باشه!! نه IP Address!!

حالا که مشکلت حل شد خدا رو شکر ولی از این به بعد سئوال رو صحیح و دقیق بپرس و منظورت رو هم درست بیان کن. این چیزی که گفتی ربطی به سئوالت نداشت و ما رو هم گیج کردی!
درسته. 192.168.1.1 برای کانفیگ خود راوتر هست.

مشکل اینجاست که اون کسی که اون پشت نشسته بود چنین چیزی گفت و من شاخ هام داشت...