انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: یک مشکل با gmplayer
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
با سلام
من چندی پیش gmplayer را download کردم و آن را در مود gui نصب کردم .با فایلهای صوتی مشکلی ندارم ولی هنگام اجرای فایلهای تصویری پیغام زیر را می دهد
Error opening/initializing the selected video -out (-o) device
من از Fedora Core1 استفاده میکنم و کارت گرافیکم nVidia TNT2 است.حدس زدم که با ارتقاء
درایور کارت مشکل حل شود ولی درایور به درستی کار نمی کند(بر اساس مقاله ای که در همین سایت وجود دارد عمل کردم).آیا pachage خاصی رو باید نصب کنم.همچنین برای گوشدادن به سی دی های صوتی باید از چه دستوری استفاده کرد.لطفا مرا راهنمایی کنید.
دوستدار شما mehrsoft
من تا حالا از برنامه فوق استفاده نکرده‌ام ولی فکر نکنم مشکل از درایور کارت گرافیک
باشه. ببینید تنظیماتی برای اینکه درایور ویدیویی را بین sdl و framebuffer (fb) و غیره
انتخاب کنید وجود دارد یا نه و ....
راستی من mplayer رو از سی دی های مندریک رو فدورا ۳ به زحمت نصب کردم و تونستم
با دستور
[ltr]
کد :
mplayer -vo sdl  *.mpg
[/ltr]
فایلهای تصویری را پخش کنم. ببینید gmplayer از این گزینه‌ها دارد یا خیر؟
اگه تو ترمینال باشید و به جای sdl گزینه aa رو بنویسید می‌تونید تو محیط متنی فیلم تماشا کنید Smile
خدمت هکر عزیز سلام
از راهنمایی شما ممنونم .مشکلم حل شد .ان شاءا.. مشکلات شما هم حل بشه.
Linux is the best way to be free
سلام
شما چند تا CD Drive دارین ؟ اگه بیش از یک در تنظیماتتون ببینین منبع پخش فایلهای تصویری کجا تعریف شده ؟ یه چیزی تو مایه‌های تنظیمات Xine باید باشه.
با سلام
باید خدمت شما عرض کنم من دو CD Drive دارم ودر مورد تنظیمات منبع پخش فایلهای صوتی
باید بگم که منظور شما را دقیقا متوجه نشدم.لطفا بیشتر راهنمایی کنید
دوستدار شما mehrsoft
منظور ايشان اين است که به راحتي خواهيد توانست در قسمت Performance,مسير پيشفرضي را که دوست داريد هر بار براي‌ اجراي فايلهايتان به عنوان مثال از روي media/cdrom1/ خوانده شود را تنظيم نماييد...

ضمنا براي اجراي فايلهاي تصويري که بر روي‌ديسک هستند ميتوانيد بر روي صفحه نمايش gmplayer راست کليک کرده و از قسمت Open With گزينه VCD را انتخاب نماييد شايد مشکلاتان حل شود و هر بار نياز به اجراي دستورات خطي نداشته باشيد..Smile

مهمان

با سلام
مشکلم حل شد
ممنونم .دوستدار شما mehrsoft