انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: knoppix
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
صفحات : 1 2

مهمان

سلام. knoppix 3.8 رو میشه روی هارد نصب کرد؟ و بعد اینکه چرا نمیشه از طریق ان به اینترنت متصل شد. مودم من دی لینک DFM-562E هست و با سوز و فدورا و دیگر توزیع ها به راحتی از اینترنت استفاده میکنم اما در ناپیکس مودم رو نمیشناسه! اشکال از کجاست؟
عزیزم تاپیک در باره این موارد زیاده چرا نمیگردی یه خورده. که هم سریع تر به جواب برسی هم یه تاپیک تکراری باز نکرده باشی مودم رو من هم خودم این شماست مودمم و کار میکنه در مورد نصب نوپیکس هم با یکی از دو دستور .
knx2nd یا sudo knoppix-installer برنامه نصب نوپیکس میاد و بقیه اش اسونه.

مهمان

سلام
ااین دو دستور نصب اجرا نمیشن!
من والا قدیم ندیما نصب میکردم اینجوری نصب میکردم اما اگه میخوای یه لینوکس زیبا داشته باشی و سخت افزارهاتو خوب بشناسه xndros بهترینه و حتی از ویندوز هم قشنگ تر و عین نوپیکس هم سبک درضمن راه دیگه ای نداره میخوای توی سایتش بگرد تا بتونی پیدا کنی

مهمان

سلام
ببخشید دستور ها اجرا شدن اشکال از من بود البته تو اینترنت روش نصبشو هم پیداکردم ولی هنوز مودمم رو نمیشناسه!!

مهمان

در ضمن وقتی از kppp استفاده میکنم این خطا ها گزارش میشه:
bahram@behrad:~$ kppp
Opener: received OpenLock

Opener: received OpenDevice
error opening modem device !
Opener: received RemoveLock
Opener: received OpenLock

Opener: received OpenDevice
error opening modem device !
Opener: received RemoveLock
bahram@behrad:~$ su
Password:
root@behrad:/home/bahram# kppp
Xlib: connection to ":0.0" refused by server
Xlib: No protocol specified

kppp: cannot connect to X server :0.0
root@behrad:/home/bahram#
وقتی نصبش کردی روی هارد بسته wvdial رو پیدا کن از سایت دبیان قسمت package هاش و نصب کن ۱۰۰٪ کار میکنه راستی این اروری که داده تا اونجا که من فهمیدم مورد از شماست که مودمو درست نشناسوندی به سیستم.البته این نظر من بود تا دوستان دیگه چی بگن.

مهمان

من برای نصب مودم از همون پورتی که برای توزیع های دیگه استفاده کردم رو بکار گرفتم : dev/ttys0 در فدورا و سوزه کار میکنه.ان بسته رو هم پیدا میکنم.تشکر که راهنمائی میکنید
خواهش میکنم اگه پیدا نکردی بگو من از سی دی های دبیان خودم پیدا میکنم برات به ایمیلت می فرستم

مهمان

از لطفتون جدا ممنونم برنامه رو از سایت دبیان پیدا و نصب کردم مودم رو شناخت ولی موقعه اتصال به اینترنت قطع میشد. توی منوی k و بعد در منوی اینترنت یه برنامه =یدا کردم که مخصوص شناسائی مودم بود وقتی اجراش کردم دیگه kppp مودم را شناخت البته هر بار به اینترنت وصل میشد قطع میشد و ارور مداد بلاخره بعد از 7و8 بار وصل شد اما الان سرعتش خیلی خیلی پائینه! راهحلی داره؟

ممنون از هر کمکی
یه تستی با سایر ISPهای شهرتون بکنید، این امرشاید به دلیل نوع ISP شما باشه . راستی سرعت پایین یعنی چقدر تقریبا؟!
هم تست بکن هم اینکه سرعت مودمت رو بگذار روی ۵۷۶۰۰ احتمالا مشکلت کمتر میشه
سلام
بسیار ممنون که راهنمائی کردین همه چیز خوبه.ممنون از لطفتون.
بهرام
سلام.
نقل قول :یه تستی با سایر ISPهای شهرتون بکنید، این امرشاید به دلیل نوع ISP شما باشه . راستی سرعت پایین یعنی چقدر تقریبا؟!

قضیه چیه؟ واقعا چرا با بعضی ISP ها چنین مشکلی وجود داره؟

مهمان

ببخشید knoppix را چطور نصب کنیم.
وقتی سی دی را می گذاریم خود koppix بالا می آید ولی چطور می توانیم آن را به صورت دائم نصب کنیم

مهمان

با عرض سلام
آقا نوید دستت درد نکند برای راهنمایی هایت
من knoppix 3.7را نصب کردم ولی دونا مشکل دارم اولی این که گرافیک من که ati radeon 9200 است را شناسایی نمی کند. آیا لینکی برای دانلود درایور آن دارید ؟
دوم این که هنگام نصب مودم intel 536 ep خطای زیر را می دهد
را برای نصب مودم intel 536ep می زنم با پیغام زیر مواجه می شومmake installمن وقتی
rm -f /etc/hamregistry.bin
bash Intel536_inst
running kernel 2.4.27
installing hamregistry, used for persistant storage
install: cannot create regular file `/usr/sbin/hamregistry': Permission denied
installing Intel536 driver
install: cannot create regular file `/lib/modules/2.4.27/kernel/drivers/char/Intel536.o': Permission denied
make: *** [install] Error 1
ali@box:~/Desktop/intel-536EP-2.56.76.1/intel-536EP-2.56.76.1$

اگر کرنل آن را باید نصب کنم با چه دستوری این کا را بکنم
در ضمن من add remove در knoppix ندیدم چطور آن را پیدا کنم.

مهمان

سلام نوید جون

مقاله در مورد kernrel به زبان فارسی وجود دارد ؟ اگه می شه لینکشو بدید ؟
سلام
توی سایت مقاله هست ولی نمیدونم مقاله در زمینه خاصی میخواین یا نه ؟اگه بگین چی مد نظرتونه راحتتر میشه راهنمایی کرد. در مورد مشکلتون به نظر میرسه شما برای اجرا از su استفاده نکرده بودین. یه باردر حالت ریشه امتحان کنین ببینید میشه یا نه ؟

مهمان

ببین من می خوام کرنل رانصب کنم ولی با دستوراتی که در مقاله سایت داده بودید نصب نشد ممکن خودتون راهنمایی کنین
صفحات : 1 2