انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: گم شدن فایل HAL.DLL
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح

مهمان

سلام
من مدتیه کع وقتی لینوکس رو نصب میکنم
فایل HAL.DD ویندوز XP خراب میشه یا میپره
قبلا این مشکل رو نداشتم
من همیشه اول فضای هارد رو دو قسمت میکنم
یکس با file format 16 - 32
و بقیه رو فرمت نشده برای لینوکس میذارم
بهد اول 98 رو نصب میکنم
بعد از توی 98 -XP رو new یا upgrade میکنم
بعد هم لینوکس رو رو فضای باقیمونده نصب میکنم
ولی الان دو دفعه هست که فایل HAL.DLL ویندوزم میپره
اگر هم بعد از لینوکس XP رو نصب کنم
Grub خراب میشه
من چیکار باید بکنم ؟؟
من فکر نمی‌کنم گم شدن HAL.DLL ربطی به لینوکس داشته باشه. سیستم‌تون ویروسی چیزی نداره؟
دوست عزیز خراب شدن hall.dll ربطی به لینوکس ندارد احتمالا ویندوزی که دارید دارای اشکال می باشد یا اینکه بعضی از برنامه ها را نصب می کنید که این برنامه ها باعث خراب شدن فایل های dll می شوند چون ویندوز ضعیف تست و زود خراب می شود برنامه های مختلفی درست کرد ه اند تا ایراد های ویندوز را برطرف کنند بعضی از این برنامه ها مانند u-wipe باعث خراب شدن فایل های dll می شوند
یک احتمال دیگر وجود دارد که هارد شما قدیمی شده و شما برای مدت طولانی از آن استفاده می کنید این به این معنی نیست که شما هارد دور بیندازید اگر هارد شما maxtor است می توانید با برنامه های مخصوص آن را صفر و یک کنید یا به اصطلاح low level format یا zero fill کنید مشکل شما رفع می شود
در راه لینوکس موفق باشید
فریدی

مهمان

mfaridi نویسنده :دوست عزیز خراب شدن hall.dll ربطی به لینوکس ندارد احتمالا ویندوزی که دارید دارای اشکال می باشد یا اینکه بعضی از برنامه ها را نصب می کنید که این برنامه ها باعث خراب شدن فایل های dll می شوند چون ویندوز ضعیف تست و زود خراب می شود برنامه های مختلفی درست کرد ه اند تا ایراد های ویندوز را برطرف کنند بعضی از این برنامه ها مانند u-wipe باعث خراب شدن فایل های dll می شوند
یک احتمال دیگر وجود دارد که هارد شما قدیمی شده و شما برای مدت طولانی از آن استفاده می کنید این به این معنی نیست که شما هارد دور بیندازید اگر هارد شما maxtor است می توانید با برنامه های مخصوص آن را صفر و یک کنید یا به اصطلاح low level format یا zero fill کنید مشکل شما رفع می شود
در راه لینوکس موفق باشید
فریدی
از پاسخهای همگی شما ممنونم
ولی در مورد اول که آقای الان فرمودند که سیستم ویروسی ممکنه باشه تا اونجایی که یادمه هر بار هارد رو اول کاملا پاک و بعد فرمت کردم
بعد از نصب XP
بدوون اینکه هیچ برنامه ایی رو نصب کرده باشم
فورا linux نسخه فدورا رو نصب کردم و بعد که مجددا بالا اومدم از grube وارد xp میشم و بالا نمیاد و همین پیغام گم شدن hall.DLL رو میده چند بار وارد 98 شدم تا از اونجا این فایل رو تو مسیر خودش یعنی windows\system32مجددا از روی cd نصب ویندوز کپی کنم و لی باز هموون مشکل رو داشتم یک بار هم از توی dos این کار رو کردم باز هم کشگل حل نشد
در مورد اینکه هاردم قدیمی باشه اگه 5 سال مدت زیادی برای یک هارد باشه بله maxtor و 5 سال کار کرده ولی مطمعن هستم که ویروس ندارم چون بهد از این قضیه مجددا xp رو بدوون فرمت نصب میکنم و بالا میاد ولی دیگه grub خراب میشه چون بعد از linux نصب شده و خرابش کرده ولی مشکل اینجاست که به این دلیل من مجبورم از linux صرف نظر کنم
چون که فعلا درآمدم از برنامه نویسی در پلت فور سیستم عامل وینوز هست
و از این موضوع خیلی ناراحتم ...جالب اینجاست که با همین cd نصب ویندوز قلبا به راحتی همانطور که قبلا گفتم 3 تا سیستم عامل رو با هم داشتم .....