انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: gdm & kdm
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
کسی می دونه چطوری می تونم Display Manager ام رو از gdm به kdm یا برعکس عوض کنم ؟
راستش تا حالا بهش توجه نکرده بودم ولی الان باید این کار رو بکنم. :mrgreen:
باید آنرا در داخل فایل etc/rc.conf/ تغییر بدی.
البته اگر از زوزه استفاده مي كني بايد بري به YaST>>SYstem>>chenge sysconfig و از اون جا عوض كني... اگر پيدا نكردي بگو تا آدرس دقيق تر بدم.
راستي توكه دبيان سار‍ ‍ژ ريختي بايد تو etc/X11/default-display-manager/ دنبالش بگردي يا بري و اين دستور رو اجرا كني : dpkg-reconfigure xdm و به راحتي تغيير بدي.
دستتون درد نکنه.
icehesh جان فایلی که گفتی تو زوزه اطلا وجود نداشت. تمام etc/ رو گشتم.
نوید از تو YaST که گفتی تونستم عوض کنم . برای تغییر دستی هم باید از فایل etc/sysconfig/displaymanager/ تغییر داد.
برای دبیان رو هم خبر میدم.
خوب
تو زوزه بعد از اینکه جای kdm رو با gdm عوض کردم چند تا GDM Theme ( درست گفتم ؟ ) روش نصب کردم و دارم حالش رو می برم.. حالا یه سوال دارم. بعد از اینکه login می کنم و KDE Splash میاد و KDE داره لود میشه ، Background یه رنگ بنفش ضایع هستش. اون رو چطوری میشه عوض کرد.؟ توی kdm که یه عکس گذاشته بودم ولی تو gdm نتونستم پیدا کنم که از کجا باید این کار رو بکنم.
راستی باید اضافه کنم که حالت Graphical greeter رو میگم و تو حالت Standard greeter مشکلی ندارم و میشه این کار رو کرد.
آره بهش GDM theme ميگن.
نوید ممنون اما سوال اصلی چی ؟
چشم اونم يه نگاه بايد بكنم من از KDM[1] i استفاده ميكنم .
[1] :K display maneger
تو محيط KDE علاوه بر اين كه براي پشت زمينه مي تونيد يه كاغذ ديواري انتخاب كنيد يه رنگ هم مي شه انتخاب كرد كه اگر كاغذ ديواري نداشته باشي اون رنگ رو نشون ميده و اگر كاغذ ديواري داشته باشي نشونش نمي ده و وقتي از GDM استفاده مي كني موقع بالا اومدن اون رنگ رو نشون مي ده حالا يه بارعوضش كن و ببين زمان بالا اومدن مشكل حل مي شه؟
نه نوید با تغییر دادن اون رنگهای kdm تغییری تو background gdm حاصل نشد! خودت امتحان کردی ؟
رنگ هاي KDM نه رنگ بك گراند اون يوزرت ... مثلا root وقتي رفتي توش يه كليك راست بكن و ستينگ بك گراند رو انتخاب كن همون جا كه Wallpaper هاي Desktop رو عوض مي كنند... OK شد؟
اشتباه لپی بود ( آخه اون رنگی که واسه کلمه KDE گذاشته بودی خوب نبود و دیده نمیشد -> من KDM خوندم. ) ولی خوب با عوض کردن اون هم فرقی نمی کنه.
نبود ؟؟؟
انمی دونم تو زوزه چون مدیر پنجره ی پیش فرض KDM هست .، یه کمی کار ها پیچیده میشه .. جای خاصی هم چیزی ننوشته بعید می دونم بشه عوض کرد البته من دیدم خیلی زشت هم نیود .. قابل تحمل هست.
به نظر من که خیلی رنگ ضایعی هست! :lol: