انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: دلیل استفاده نکردن از لوگوی اصلی Firefox در GNU/Linux
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
میدونید چرا از لوگوی اصلی Firefox در توزیعهای GNU/Linux استفاده نمیشه ؟
فقط زمانی مجاز به استفاده از این لوگو هستید که Firefox را از طریق Installer عرضه شده توسط Mozilla نصب کنید...
<!-- m --><a class="postlink" href="http://en.wikipedia.org/wiki/Firefox#Branding_and_visual_identity">http://en.wikipedia.org/wiki/Firefox#Br ... l_identity</a><!-- m -->
حتی استفاده از اسم mozilla-firefox هم از نظر مجوز مجاز نیست. تا اونجا که من می‌دونم فعلا بنیاد موزیلا تنها به پروژه دبیان اجازه استفاده از این اسم را داده است.

مهمان

حالا مگه چي ميشه كه از لوگوي اصلي استفاده بشه ؟ چرا موزيلا نميزاره ؟
alan نویسنده :حتی استفاده از اسم mozilla-firefox هم از نظر مجوز مجاز نیست. تا اونجا که من می‌دونم فعلا بنیاد موزیلا تنها به پروژه دبیان اجازه استفاده از این اسم را داده است.
به چه دلیلی ؟!؟ Confusedhock:
شاید این مقاله موضوع رو روشن کنه.

مهمان

blix نویسنده :شاید این مقاله موضوع رو روشن کنه.
برای کسی روشن شد؟
نمیشه کوبید تو سر mozilla گفت چرا این کار رو می کنی.به نظر من شاکی بودن از این جریان غیر منطقیه.

مهمان

میشه علتش رو واضح بگین
چون محصول خودشه.واضح تر از این؟
به نظر من دلیلش اینه که اشتباه در کامپایل که مربوط به توسعه دهندگان توزیع های لینوکس هست به گردن توسعه دهندگان موزیلا نیفته و باگ هایی که به آنها مربوط نیست بهشون گزارش نشه.
m_pahlevanzadeh نویسنده :چون محصول خودشه.واضح تر از این؟
Windows هم محصول خود Microsoft هستش ! دلیل نمیشه هر کاری دلش بخواد بکنه :lol:
تا الان همیشه هممون از محصولات بنیاد موزیلا راضی بودیم.این قضیه به خاطر کیفیت کارشه....

مهمان

m_pahlevanzadeh نویسنده :تا الان همیشه هممون از محصولات بنیاد موزیلا راضی بودیم.این قضیه به خاطر کیفیت کارشه....
این پاسخی برای استدلال MASoft نبود آقای پهلوان زاده
خطاب به MASoft : این اسمش انحصار گری نیست.شاید در ظاهر باشه.ولی وقتی که می بینیم فقط چند تا package با installer خودشون انتشار یافتن باید ازشون تشکر هم بکنیم.OO,FireFox و ..
.در صورتی که اصل موضوعه OpenSource رو زیر سوال نبردند و سورس رو نیز به ضورت تمام و کمال در اختیار عموم گذاشتن.تا شما خودتون بتونید اون رو به صورت دلخواه نصب کنید.
Anonymous نویسنده :
blix نویسنده :شاید این مقاله موضوع رو روشن کنه.
برای کسی روشن شد؟
[ltr]"...
In addition, the Firefox brand exists as a registered trademark in the UK and Germany -- owned by the Charlton Company and Firefox Communications, respectively. In the US, the latter has abandoned its claim to the trademark.
..."[/ltr]

مهمان

بلیکس عزیز و بسیار ارجمند
اگر به خاطر همین فونت های فارسی چپ و راست سایت هم که شده کمی قبول زحمت کنیم و فارسی رو ملاک ارتباطمون قرار بدیم.
امیدوارم ناراحت نشین از این پیشنهاد
Anonymous نویسنده :بلیکس عزیز و بسیار ارجمند
اگر به خاطر همین فونت های فارسی چپ و راست سایت هم که شده کمی قبول زحمت کنیم و فارسی رو ملاک ارتباطمون قرار بدیم.
امیدوارم ناراحت نشین از این پیشنهاد
کمی دقت میکردی متوجه میشدی حرف blix یک نقل قول از سایت بودش ! برای همین انگلیسی بودش !
من آخر متوجه نشدم Mozilla به خواست خودش اینو گفته یا برای مشکلات انحصار نام !!! :roll: