انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: شما مجازید هر روز یک رای بدهید
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
سلام

در رای گیری های سایتمون به جمله ی زیر حتما برخورده اید :
"شما مجازید هر روز یک رای بدهید ."

اما آیا توجه کرده اید که هر کس میتواند به تعداد تقریبی زیر در هر روز رای بدهد ؟

تعداد ISP هایی که به شما سرویس میدهد*(تعداد مرورگرهایی که روی سیستمتان نصب است * حداکثر تعداد کاربرانی که ISP شما به طور هم زمان میتواند سرویس دهد(تقریبی) )

به عنوان مثال شما روی سیستمتان می توانید با firefox, konqueror,opera و اگر ویندوز دارید با IE یا اگر مکینتاش safari (اگه اشتباه نکنم ) صفحات وب را مرور کنید . فرض کنیم ۴ تا مرور گر دارید . اگر آی اس پی شما به طور همزمان قادر به تخصیص ۳۰ آی پی باشد شما میتوانید حد اکثر در هر روز ۱۲۰ رای بدهید .حالا اگر از چند آی اس پی سرویس میگیرید که بیشتر .

اگر چه این مثال دقیق نیست و یک حد اکثر شاید دست نیافتنی را نشان دهد ،اما برای تقریب به ذهن شما عرض کردم تا بگویم :

۱.سیستم فعلی رای گیری سایت ما ،اعتبارش در حدی نیست که بشود در باره ی مسائل مهم به نتایج آرائ آن اعتماد کرد.
۲.گرچه اگر حتی هر کس روزی یک رای هم بدهد باز هم رای گیری معنی درستی ندارد .( چون بعید به نظر میرسد که هر کس روزی یک بار رای عوض کند (رنگ عوض کند)و فقط رای آنانی را کم اهمیت میکند که موفق نمیشوند هر روز رای بدهند )
۳.شاید برای رای گیری مسائل مهم چاره ای جز این نباشد که رای گیری از کاربران عضو سایت انجام گیرد و هر کس یک رای ، تا آرائ شمارش شده ارزش واقعی اش مشخص باشد. (چون فعلا تنها راهی به نظر میرسد که هر کس بتواند فقط یک رای دهد)

۴. از اصول رای گیری این است که ابتدا موضوع مورد بحث و اهدافش به طور کامل بیان شود یعنی اگر بناست به قانونی رای دهیم باید به محتویات آن رای داد نه به اسم آن . مثلا قانون فعلی مورد رای گیری برنامه ی تخصصی شدن سایت های لینوکسی می باشد . فقط اسم آن مشخص است و هر کس میتواند برداشتی از آن نماید و مزید برآن قلمرو قانون در هر برداشت شخصی هم مشخص نیست. پس شاید بهتر باشد بدین منظور ابتدا پیش نویس قانون با مشورت عمومی ( در حد ممکن) تدوین و سپس اعلام شود . پس از مدتی که توسط دوستان مورد مطالعه قرار گرفت و نکات مبهم برطرف شد ، رای گیری صورت پذیرد و هر کس یک رای .

از این رو خواهشمندم مدیر محترم سایت و سایر دوستان در این زمینه نظر خویش را بیان نمایند تا بتوانیم در صورت صلاحدید به رویه ای جامع و معتبر در این زمینه دست یابیم.

با تشکر
hamidnassiby نویسنده :سلام

در رای گیری های سایتمون به جمله ی زیر حتما برخورده اید :
"شما مجازید هر روز یک رای بدهید ."

اما آیا توجه کرده اید که هر کس میتواند به تعداد تقریبی زیر در هر روز رای بدهد ؟

تعداد ISP هایی که به شما سرویس میدهد*(تعداد مرورگرهایی که روی سیستمتان نصب است * حداکثر تعداد کاربرانی که ISP شما به طور هم زمان میتواند سرویس دهد(تقریبی) )

به عنوان مثال شما روی سیستمتان می توانید با firefox, konqueror,opera و اگر ویندوز دارید با IE یا اگر مکینتاش safari (اگه اشتباه نکنم ) صفحات وب را مرور کنید . فرض کنیم ۴ تا مرور گر دارید . اگر آی اس پی شما به طور همزمان قادر به تخصیص ۳۰ آی پی باشد شما میتوانید حد اکثر در هر روز ۱۲۰ رای بدهید .حالا اگر از چند آی اس پی سرویس میگیرید که بیشتر .

اگر چه این مثال دقیق نیست و یک حد اکثر شاید دست نیافتنی را نشان دهد ،اما برای تقریب به ذهن شما عرض کردم تا بگویم :

۱.سیستم فعلی رای گیری سایت ما ،اعتبارش در حدی نیست که بشود در باره ی مسائل مهم به نتایج آرائ آن اعتماد کرد.
۲.گرچه اگر حتی هر کس روزی یک رای هم بدهد باز هم رای گیری معنی درستی ندارد .( چون بعید به نظر میرسد که هر کس روزی یک بار رای عوض کند (رنگ عوض کند)و فقط رای آنانی را کم اهمیت میکند که موفق نمیشوند هر روز رای بدهند )
۳.شاید برای رای گیری مسائل مهم چاره ای جز این نباشد که رای گیری از کاربران عضو سایت انجام گیرد و هر کس یک رای ، تا آرائ شمارش شده ارزش واقعی اش مشخص باشد. (چون فعلا تنها راهی به نظر میرسد که هر کس بتواند فقط یک رای دهد)

۴. از اصول رای گیری این است که ابتدا موضوع مورد بحث و اهدافش به طور کامل بیان شود یعنی اگر بناست به قانونی رای دهیم باید به محتویات آن رای داد نه به اسم آن . مثلا قانون فعلی مورد رای گیری برنامه ی تخصصی شدن سایت های لینوکسی می باشد . فقط اسم آن مشخص است و هر کس میتواند برداشتی از آن نماید و مزید برآن قلمرو قانون در هر برداشت شخصی هم مشخص نیست. پس شاید بهتر باشد بدین منظور ابتدا پیش نویس قانون با مشورت عمومی ( در حد ممکن) تدوین و سپس اعلام شود . پس از مدتی که توسط دوستان مورد مطالعه قرار گرفت و نکات مبهم برطرف شد ، رای گیری صورت پذیرد و هر کس یک رای .

از این رو خواهشمندم مدیر محترم سایت و سایر دوستان در این زمینه نظر خویش را بیان نمایند تا بتوانیم در صورت صلاحدید به رویه ای جامع و معتبر در این زمینه دست یابیم.

با تشکر

روش بهتری وجود نداره
به نظرم سیستم نظرسنجی phpbb2 یا همین pnphpbb2 از این نظر قابل اطمینانتر باشه نه؟
موفق باشید
سلام

Zouup عزیز شاید تنها راهی که در صد اطمینان بالاتری پیش رو مینهد اخذ رای از کاربران ثبت شده برای مسائل کلیدی و حساس باشد .

آلن جان : به دلیل حساسیت بحث و پیش آمدن مواردی مانند :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technotux.org/html/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=43190#43190">http://www.technotux.org/html/index.php ... 3190#43190</a><!-- m -->

مشارکت شما راه گشا و ضروری است .
با تشکر

Zouup عزیز شاید تنها راهی که در صد اطمینان بالاتری پیش رو مینهد اخذ رای از کاربران ثبت شده برای مسائل کلیدی و حساس باشد .

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.technotux.org/html/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&p=43190#43190">http://www.technotux.org/html/index.php ... 3190#43190</a><!-- m -->

با تشکر

دوست عزیز

این مسئله فعلا زیاد مهم نیست . هر وقت قرار شد یک رای گیری حسابی بشه اونوقت سیستم را دقیق میکنند....

شما در اینجا لینوکس را بیاموز بقیه را ول کن...

مرسی

مهمان

آرش نویسنده :

با تشکر

دوست عزیز

این مسئله فعلا زیاد مهم نیست . هر وقت قرار شد یک رای گیری حسابی بشه اونوقت سیستم را دقیق میکنند....

مرسی
فکر نمیکنی کمی تند و پر بی راه رفتی آقا آرش؟؟؟
[/quote]فکر نمیکنی کمی تند و پر بی راه رفتی آقا آرش؟؟؟[/quote]

مهمان حبیب خداست ولی تا وقتی که .....

شما یه اسم برای خود بگیر بعد در جایی که به انجمن لطمه نزنه تا آخر دنیا صحبت میکنیم ...
آرش نویسنده :

با تشکر

دوست عزیز

مرسی

سلام
به نظر مسئله مهمی بود . نمیدونم شما چه دیدی نسبت بهش دارید .
و این که ما اول بقیه را گرفتیم بعد اومدیم لینوکس بیاموزیم :lol:
و این که باید از حالا به فکر آینده هم بود . :wink:
حمید جان آیا بنظر شما در سایتهای دیگر نظر سنجیها دقیق انجام میشود ؟؟؟

اگر جواب مثبت هستش باید دید آنها از چه سیستمی استفاده میکنند و خیلی راحت میشه هر کس دوست داره در آن سایتها به نظر سنجی ها پاسخ بده .و در ضمن الان نمیشه بیایم مثلا تمام سیستم رو عوض کنیم برای یک نظر سنجی. حالا بر حسب اتفاق بزنه و اطلاعات سایت از بین بره.

اگر جواب منفی هستش که هیچ شما فکر کن اینجا هم مثل اونجا .

اگر من گفتم شما لینوکس یاد بگیر منظور کلی بود . برای آینده حق باشماست در صورتی که همه چیز درست باشه . مشکل ما الان نظر سنجی نیست . اگر واقعا به آینده فکر کنی من ایده میدم شما دنبالش رو بگیر و بدون برای آینده داری تلاش میکنی ...
آرش نویسنده :حمید جان آیا بنظر شما در سایتهای دیگر نظر سنجیها دقیق انجام میشود ؟؟؟

اگر جواب مثبت هستش باید دید آنها از چه سیستمی استفاده میکنند و خیلی راحت میشه هر کس دوست داره در آن سایتها به نظر سنجی ها پاسخ بده .و در ضمن الان نمیشه بیایم مثلا تمام سیستم رو عوض کنیم برای یک نظر سنجی. حالا بر حسب اتفاق بزنه و اطلاعات سایت از بین بره.

اگر جواب منفی هستش که هیچ شما فکر کن اینجا هم مثل اونجا .

اگر من گفتم شما لینوکس یاد بگیر منظور کلی بود . برای آینده حق باشماست در صورتی که همه چیز درست باشه . مشکل ما الان نظر سنجی نیست . اگر واقعا به آینده فکر کنی من ایده میدم شما دنبالش رو بگیر و بدون برای آینده داری تلاش میکنی ...

سلام
آرش جان اگر در پست اول بنده توی این تاپیک دقت کنید ایرادم به این بود که برای موارد حساس به کارگیری نظر سنجی با این سیستم درست نیست .( موارد حساس و کلیدی)
نگفتم سیستم را عوض کنیم . گفتم برای اون موارد حساس از کاربران ثبت شده نظر خواهی بشود و هر کس یکبار .
Smile
اما یادگیری در این موقع داشت تحت تاثیر مسائلی قرار میگرفت که نمیشد بهش بی توجه بود .
در مورد ایده هم خیلی خوشحال میشم ایده بگیرم .
با تشکر از همگی
حمید جان حق با شماست ولی بهتر بود این رو در یک پیغام به مدیران سایت اطلاع بدین مثل من که مشکل داشتم و با قسمتی از سایت به نویدجون خصوصی پیغام دادم ایشون هم اون مشکل رو رفع کرد . نیامدم جار بزنم و اعلام کنم . البته خدا نکرده به شما بر نخوره من کلی دارم میگم چون جدیدا من اینطور حس کردم که یه تعدادی از اینکه این سایت داره خوب جلو میره ناراحت هستن و دارن به هر شکلی یه صدا هایی در میارن شاید شما هم به چشمتان خورده باشه .

به هر حال من از شما معذرت میخوام ولی بازم میگم بهتره اینجور مساپل خیلی خصوصی با مدیران مطرح بشه . حالا اگر مشکا از ارسال نشدن نوشتها بود یه چیزی مشکل مهمی هستش و لی اینو میتونید خصوصی حل کنید تا من کاربر تازه کار و ابتدایی الکی این پستها رو نخونم و سایت از مسیر خودش خارج نشه .....

ممنون

مهمان

آره راست میگه آرش
حمید جان ما که معتقدیم به خط قرمز و ... چرا اخه جار میزنی و های و هوی راه میندازی؟! ناسلامتی یه خودی گفتن یه غیرخودی گفتن. خط قرمزی گفتن.
نمیدونم چرا این آرش آقا از خودش یه سنگ محک ساخته و میخواد همه با اون خودشون رو محک بزنن.
چرا فکر میکنه قیم سایت هست؟ چرا دچار این توهم شده که باید ما رو به سر منزل برسونه. و چرا فکر میکنه که مث یه تابلو کوبیسم صد سال بعد به اهمیتش پی میبرن

ناظر گرامی لطفا این ارسال رو پاک کنید که در شان این سایت نیست اما در شان آرش مون هست. ایمیل اگه میذاشت؛ سایت رو مکدر نمیکردم.. ببخشین
دوستان,عزیزان , برادران :
به خدایی که استالمن را آفرید درست نیست چنین بحث هایی مطرح بشه.اگر هر چقدر حاشیه بیشتر بشه راندمان فروم ها پایین میاد.

برادر کوچکترتون
مهمان عزیز سلام
پست 7 را با دقت بخوانید...

مهمان

m_pahlevanzadeh نویسنده :دوستان,عزیزان , برادران :
به خدایی که استالمن را آفرید درست نیست چنین بحث هایی مطرح بشه.اگر هر چقدر حاشیه بیشتر بشه راندمان فروم ها پایین میاد.

برادر کوچکترتون

حق با شماست پهلوان زاده ی عزیز
حق با شماست
من عذر میخوام
:oops:
البته نیازی به تعویض ISP یا مرورگر نیست! شما با پاک کردن Cooki می‌تونید دوباره و ... هزاباره در یک روز رای بدید.
اما ...
این رای گیری‌ها مبنای بسیاری تصمیم‌گیریهای دنیای اوپن سورس هستند و تعداد کمی آدم احمق هستند که این ضرورت رو درک نمی‌کنند و مابقی با یک بار رکت در هر رای گیری سعی می‌کنند به واقعی‌تر بودن نتایجکمک کنند.
Navid نویسنده :البته نیازی به تعویض ISP یا مرورگر نیست! شما با پاک کردن Cooki می‌تونید دوباره و ... هزاباره در یک روز رای بدید.
اما ...
این رای گیری‌ها مبنای بسیاری تصمیم‌گیریهای دنیای اوپن سورس هستند و تعداد کمی آدم احمق هستند که این ضرورت رو درک نمی‌کنند و مابقی با یک بار رکت در هر رای گیری سعی می‌کنند به واقعی‌تر بودن نتایجکمک کنند.

بله نوید جان . اما اصل مطلب به قوت خود باقیست . یعنی صحیح نیست برای موارد مهم از روشی استفاده شود که در صد اعتماد پایینی دارد .

در دنیای اوپن سورس فکر نکنم تصمیمات کلیدی با این روش اخذ شود . شاید برای آمار گیری ها ی عمومی ، تخمین میزان علاقه کاربران به موضوعات و از این قبیل ...
از نظرت ممنونم