انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: SUSE 10.0 OSS
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
صفحات : 1 2
سلام دوستان
من چند تا مشكل با suse 9.2 داشتم گفتم اين suse 10 رو نصب كنم شايد برطرف بشه . نشد كه هيچي ، چند تا ديگه اضافه شد

1- باز هم Time Zone ناقص . نه تهران نه ايران نه GMT 3.5 يا GMT 3.30 و نه خيلي جاهاي ديگه !
راه حلي براي كامل شدن time zone هست يا نه؟

2-بعد از نصب رفتم به بسته ها سر زدم اولش با ديدن يك بسته فونت فارسي خوشحال شدم ولي خبري از kde-i18n-fa نبود(':cry:')

3- به kcontrol رفتم و فارسي رو اضافه كردم و ديدم كه سه گزينه جديد به ليست Layout Variant مربوط به صفحه كليد فارسي ، اضافه شده ولي
گزينه include latin layout غير فعال است در حالي كه در suse 9.2 اين گزينه با انتخاب لايه فارسي ، فعال مي شد كه با ان مي شد با همون Alt+Ctrl+K از فارسي و انگليسي و تمام زبانهاي ديگر ، براحتي به يكديگر سوئيچ كرد.
حالا اون سه گزينه جديد به چه دردي مي خورن ؟

4- چرا در keyboard shortcut بعضي از كليد و يا تركيب كليد رو اصلا نمي پذيرد در حالي كه مورد مشابهي وجود نداره مثلا ALT+SHIFT براي تغيير زبان و WIN براي KMENU

5- در suse 9.2 ،
kcontrol -> system administration -> Linux Kernel كه بجاي نشون دادن جزئيات كرنل، خطا ميداد ولي تو اين suse 10 اصلا چنين جايي نيست كه خطا بده يا درست كار كنه !

6- دست اخر هم رفتم كه يه موسيقي گوش كنم ديدم كه بعله ،MP3 هم تا اطلاع ثانوي توقيف است
(':x')چه طور مي تونم mp3 پخش كنم ؟
--- من تمام بسته ها رو به طور كامل نصب كردم و تنطيمات كاملا آكبند ه .

ممون از اينكه مثل هميشه راهنماييم خواهيد كرد.
ناول با ایران مشکل داره و از هیچی ایران پشتیبانی نمیکنه البته متاسفم براشون مثلا اسم سیستم عاملشونو گذاشتن باز متن
ایول دست همه شما درد نکنه راستی SUSE 10 درایور مودم اسمارت اسپیریت را ساپورت نمی کنه ؟
سلام
خب، چند تا از این سوالها رو تو یه پست دیگه هم جواب دادم ولی باز هم چشم.
۱ - شما اگه روی ساعت راست کلیک کنین و از Configure timezone برین می‌تونین تهران رو هم اضافه کنین.
۲ - این ربطی به SuSE نداره و به دلیل قطع شدن پروژه farsiKDE ه که از نسخه 9.3 دیگه بسته فارسی ارائه نشده.
۳ - چون SuSE 10 ندارم نمی‌تونم نظر بدم.
۴ - برای اینجور کلیدها باید از Keyboard layout استفاده کنین نه Keyboard shortcut.
۵ - این هم تغییرات kcontrol ه و کلی و برای همه توزیعهاست.
۶ - این رو sirbijan توی یه ارسال دیگه پرسیده. فکر کنم بسته gstream رو باید نصب کنین. با این وجود اون ارسال رو پیدا کنین تا مطمئن بشین.
سلام.
در مورد ۳ باید عرض کنم تا اونجایی که من میدونم اون سه حالت برای معرفی استاندارد های کیبورد است که در مورد ما بهتره با همون basic کار کنید.
در مورد ۶ هم بد نیست سری به این پست بزنید:
http://www.technotux.org/html/index.php?...&highlight

مهمان

<!-- m --><a class="postlink" href="ftp://ftp.suse.com/pub/suse/i386/update/9.3/rpm/i586/xmms-lib-mad-1.2.10-68.i586.rpm">ftp://ftp.suse.com/pub/suse/i386/update ... 8.i586.rpm</a><!-- m -->

bl2k
دوستان خیلی ممنون از کمکتون.دستتون درد نکنه. مشکل mp3 و فایل تصویری حل شد.

shetakhteh نوشته : ناول با ایران مشکل داره و از هیچی ایران پشتیبانی نمیکنه

خب اگه این طور باشه که با خیلی از کشورهای دیگه مشکل داره.چون اسم خیلیها توی timezone نیست.مثل اینکه این suse با تایم زون کامل ، حال نمیکنه .

navidjoon نوشته : اگه روی ساعت راست کلیک کنین و از Configure timezone برین می‌تونین تهران رو هم اضافه کنین.
اخه نوید عزیز اون که شما گفتین فقط تهران رو به لیست مربوط به ساعت kde ، اضافه میکنه که توسط ان هم فقط میشه ساعت فعلی سیستم رو به وقت تهران نمایش داد
قبلا هم پرسیده بودم ولی بیجواب موندم:
1-- ایا میشه مواردی به لیست تایم زون مربوط به یاست اضافه کرد یا نه ؟
2-- میشه بگین علت قطع پروژه FarsiKDE چی بوده؟
4و3-- نشد که نشد .چه از keyboard shortcut و چه از keboard layout و چرا در keyboard shortcut بعضي از كليد و يا تركيب كليد رو اصلا نمي پذيرد در حالي كه مورد مشابهي وجود نداره مثلا ALT+SHIFT براي تغيير زبان و WIN براي KMENU
5 - اهان 6- تشکرلر و
7- - - تو suse 9.2 هم این مشکل رو داشتم به توصیه اساتید به زوزه 10 کوچیدیم اما مشکل همچنان باقیست : power option در kcontrol center . جایی که بشه مثل power option در ویندوز با هاش تنظیمات نیرو را انجام داد.
باز هم تشکرلر - ممنون
کسی نیست ؟ ....

مهمان

سلام
کسی از دوستان تونسته amarok رو تو سوز ۱۰ راه بندازه و بتونه mp3 رو بخش کنه؟چه بسته هایی رو دانلود کرده؟من از لینک زیر دانلود کردم ولی نمیشه!

<!-- m --><a class="postlink" href="http://linux01.gwdg.de/~pbleser/rpm-navigation.php?cat=/Sound/amarok">http://linux01.gwdg.de/~pbleser/rpm-nav ... und/amarok</a><!-- m -->
شما دنبال بسته ای به این نام بگرد:
helix-amarok
myLin نویسنده :جایی که بشه مثل power option در ویندوز با هاش تنظیمات نیرو را انجام داد.
K menu /system/desktpo applet/kpowersave
ممون
ولی هنوز جواب سوالات دیگه ام رو نگرفته ام ! ! !
همچنان منتظر راهنماییتان هستم
با با پوسیدیم !
یکی نیست به داد ما برسه؟؟؟
با با پوسیدیم !
یکی نیست به داد ما برسه؟؟؟
سلام
۱ - شدنش که میشه ولی نه از طریق رابط گرافیکی. اگه بخواین می‌تونین از + 3 : 30 GMT استفاده کنین که راحتتره.
۲ - مثل خیلی پروژه‌های دیگه به دلیل نبود حمایت مالی و همچنین نیروی انسانی. البته ما که تا همینجا هم ممنون چاپار شبدیز هستیم به خاطر این همه کمکی که کرده.
۳ و ۴ - بیاین یه بار چک کنیم. شما این مسیر رو میرین kcontrol>Regional & Acceessiblity>Keyboard Layouts>Xkb Options بعدش هم مثلا در Group Shift/Lock Behavior گزینه Alt Shift Changes Grooup رو تیک می‌زنین باز هم درست نمیشه؟
۵ - خدا رو شکر!
۶ - باز هم خدا رو شکر
۷- در این مورد اگه روی صفحه خالی راست کلیک کنین و گزینه Configure Desktop رو انتخاب کنین در بخش Display و زبانه Power Control بعضی تنظیمات رو بهتون میده. اگه برای laptop بخواین زحمت بیشتره چون باید یه بار هسته رو کامپایل کنین و ماژولهای ACPI مورد نیاز رو هم فعال کنین تا از بخش Power Control در kcontrol بتونین استفاده کنین.
خوب بید؟
1-- همین GMT+3:30 رو کجا میشه پیداش کرد ؟
3 و 4 -- نــه ، درست نشد!
منم یه مشکلی با نصب SuSE 10 داشتم. وقتی CD دوم رو موقع نصب گذاشتم شروع کرد به ایراد گرفتن از بسته‌ها که این بسته ایراد داره و اون یکی هم همینطور. در نتیجه آخر کار تنها محیط گرافیکی‌ای که دارم FVWM هستش!
من چند وقت پیش سعی کردم SuSE 9.3 رو نصب کنم که همین مشکل پیش اومد. یعنی از CD 2 ایراد گرفت. فکر کردم CD اشکال داره ولی بعد که از Ali88 که CDها رو به من داده بود پرسیدم گفت SuSE سابقه اینجور مشکل‌ها رو با بعضی از CD-Romها داره. من از یه PLEXWRITER به عنوان CD-Rom و CD-Writer اتفاده می‌کنم. کسی برای این مشکل راه‌حلی سراغ داره؟
اگر با CD-Rom مشکل داشته باشه منطقی که با CD 1 نیز مشکل داشته باشه اینطوری نباید سیستم از CD 1 بوت بکنه
حالا دو راه هست ۱- CD ها رو یک سیستم دیگه تست کنید ۲- یک زوزه دیگه تهیه کنید اون موقع میشه اشکال از CD-Rom یا خود CD ?
من با دو نسخه از SuSE امتحان کردم و هر دو روی CD2 مشکل داشتن. بعد عم Ali88 مدتها از SuSE استفاده کرده و فکر کنم بنا به تجربه‌اش گفت که این مشکل تو بعضی از CD-Romها با CD2 پیش میاد. شاید من درست متوجه نشدم منظورش چی بود. ولی این نبود که محتوای روی CD2 ناقصه یا ایراد داره. مثل اینکه بعضی وقتا همچین مشکلی پیش میاد.
myLin نویسنده :1-- همین GMT+3:30 رو کجا میشه پیداش کرد ؟
3 و 4 -- نــه ، درست نشد!
و چرا در keyboard shortcuts برخی از کلیدها و ترکیب برخی را اصلا قبول نمی کنه ؟ مانن win برای kmenu . کسی میدونه؟؟؟
صفحات : 1 2