انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: بروز تعجب آمیز اشکال در برخی قسمتهای کاری لینوکس
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
با سلام
من از Fedora Core 4 استفاده می کنم که همانطور که می دانید اون از کرنل 2.6.11 استفاده می کنه. امروز وقتی خواستم وارد قسمت Configure بخش Network Device Control شوم، نتوانستم. اصلاً نمی تواند وارد بخش Configuration آن شود. حتی دیگر وارد Internet Configuration Wizard هم نمی شود. به نظر شما چه شده و چه باید کرد؟
چند روز پیش برای اولین بار در هنگام خاموش کردن کامپیوتر از لینوکس، گزینه Save Current Setup را علامت زدم. ممکن است برای آن باشد؟ اصلاً چه کار باید کرد تا آن Current Setup ذخیره شده از بین برود و اینگونه نباشد که پس از هر بار بالا آمدن لینوکس به آن حالت در آید؟(چراکه هم اکنون اینگونه است!)
ضمناً امروز صبح، پیش از اینکه متوجه این خرابی شوم، WineHQ (شبیه ساز اجرای نرم افزارهای مبتنی بر ویندوز) را روی سیستم نصب کردم. آیا ممکن است به این جهت باشد؟

ممنون می شوم سریعتر راهنمایی کنید.
فکر نمی‌کنم بخاطر Wine باشد. بد نیست برنامه‌هایی را که اجرا نمی‌شوند، از خط فرمان اجرا کنید و ببینید چه خطایی می‌دهند؟
ممنون.
آما چگونه می توان از طریق خط فرمان مثلاً وارد قسمت Configure از Network Device Control شد؟
شما می تونید اون رو اجرا کنید و بعد در همون حالت اجرا یه ps -ax بگیرید و ببینید که اسم فایل اجرایی اون چیه.