انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: suse 10.0 يا Ubuntu 10.0
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
صفحات : 1 2

مهمان

سلام
من برای اولین بار میخوام از لینوکس به عنوان یک سیستم عامل نگاه کنم البته مدت زیادی هست که از لینوکس استفاده میکنم.
به نظر مهندسای این سایت از کدامیک از توزیع های زیر استفاده کنم؟
suse 10.0
ubuntu 10.0
سلام ....
ubuntu 5.10 یه چیز دیگه است .......... محبوبترین توزیع لینوکس به عنوان دسکتاب ....
البته آمار نصب suse هم بالاست طبق آماری که تو همین سایت نوشته شده بود ...

matarodi : گفته

نصب توزیع معروف لینوکس OpenSuSE به مرز ۷۵۰۰۰۰ بار رسید. بنا به خبر منتشر شده در سایت Linuxelectrons.com بازدید از صفحه سایت openSUSE.org از مرز ۱۳ میلیون صفحه گذشته است. این در حالی است که در هر روز به طور متوسط بیش از ۷۰۰۰ با ر نصب از این توزیع معروف توسط علاقه مندان صورت گرفته است. و به طور میانگین در هر ۱۲ ثانیه یک نصب از این توزیع گزارش شده است. این توزیع از لینوکس به گفته توسعه دهندگان آن دارای محیط های لازم و آسان برای هر کاربر مبندی در شروع کار با لینوکس است.
البته Ubuntu توزیعی ساده و برپایه‌ی دبیان هست، با دوره‌ی به روز رسانی ۶ ماهه و بهینه سازی‌های لازم برای یک کاربر تازه، از ابتدا هم با هدف کاربران تازه‌کار ایجاد شده و دولت‌هایی مثل اسکندریه این توزیع رو به عنوان توزیعی برای تمام کشورشون انتخاب کردند.

OpenSuse اگر باز هم نسخه‌های آتیش منتشر بشه و دچار درگیری‌های Novell و .. نشه توزیع خوب و ساده‌ای هست، مخصوصا برای مدیران سیستم که تازه از Win 2K می‌خوان بیان روی لینوکس برنامه‌های جالبی هم داره و بسته‌های نرم‌افزاریش هم تقریبا تکمیله.

خوبی SuSE اینه که به دانلود بعد از نصب خیلی کمتر احتیاج داره، در حالی که Ubuntu بعد از نصب مدام باید به اینترنت وصل باشید و دانلود کنید!!
اگر به اینترنت پر سرعت دسترسی دارید ubuntu بهترین است و اگر نه suse خوب است
در راه لینوکس موفق باشید
فریدی
من هم ubuntu روپيشنهاد مي كنم..خودم كه از اوون راضي ام

مهمان

با سی دی homa هم میتونید بخشی از بسته هایی رو که میخواهید برای ubuntu بدون اینترنت نصب کنید
هر دوتاشون خوبه کلا هر توزیعی یه چیزایی داره مخصوص خودش باید ببینی با کدوم بیشتر حال میکنی از کار کدوم بیشتر خوشت میاد سخت افزاراتو کدومیکی بیشتر میشناسه از گرافیکش خوشت میاد از گنو خوشت میاد از kde خوشت میاد از دستورات ساده خوشت میاد یا نه دوست داری ور ری با توزیعت بستگی به خودت داره .
اگر Ubuntu رو انتخاب کردی که Kubuntu رو استفاده کن
از جوابتون ممنون
ولی نمیشه همون Ubuntu رو نصب كرى بد روش Kde نصب كرد؟
مگه Ubuntu با Kubuntu ده فرقي داره؟
Ubuntu به صورت پیش فرض با GNOME میاد، البته این مورد رو توسعه دهنده های این توزیع به بحث گذاشتن و ممکنه بزودی توزیع اصلی همراه با KDE بیاد.
البته مورد خاصی وجود نداره و میتونی KDE رو شخصا نصب کنی ولی مسما اون چیزی که پیش فرض همراه یک توزیع بیاد تا حدی هم configure شده تا بهترین performance رو ارائه بده.
Breakneck نویسنده :Ubuntu به صورت پیش فرض با GNOME میاد، البته این مورد رو توسعه دهنده های این توزیع به بحث گذاشتن و ممکنه بزودی توزیع اصلی همراه با KDE بیاد.
جدی ؟؟!! خدا اون روز و نیاره
میشه لینک بحثی که بهش اشاره کردید رو بگذارید...
h.mehdi نویسنده :
Breakneck نویسنده :Ubuntu به صورت پیش فرض با GNOME میاد، البته این مورد رو توسعه دهنده های این توزیع به بحث گذاشتن و ممکنه بزودی توزیع اصلی همراه با KDE بیاد.
جدی ؟؟!! خدا اون روز و نیاره
میشه لینک بحثی که بهش اشاره کردید رو بگذارید...
[ltr]
Sure... See this link
But what's so sad about that? if it ever happens ...
[/ltr]
توزیع Ubuntu محصول اصلی پروژه Ubuntu و شرکت Canonical هست و به صورت پیش فرض با میزکار Gnome میاد... در کنار Ubuntu پروژه های دیگه ای به صورت جانبی شکل گرفتن که توسط Community کاربران Ubuntu آغاز به کار کردن از جمله Kubuntu ٬ Edubuntu و Xubuntu
همه این پروژه های جانبی از Ubuntu به عنوان Base استفاده میکنن و میزکار یا بسته هایی رو به اون اضافه میکنن و همون طوری که میدونید Ubuntu از Debian Sid به عنوان Base استفاده میکنه یعنی همه این توزیعهای جانبی بعد از انتشارهای رسمی Ubuntu منتشر میشن
اخیرا به دلیل اقبال و توجهی که کاربرا نسبت به این پروژه های جانبی داشتند شرکت Canonical هم اعلام کرده که از اینها حمایت تجاری خواهد کرد.
پیشنهاد میکنم چند بار دیگه و با دقت بیشتر لینکی که بهش استناد کردید رو بخونید٬ چیزی که اونجا نوشته اینه که آقای Shuttleworth گفتن که ایشون میخوان که Kubuntu با کمک اجتماع کاربران Ubuntu به یک توزیع طراز اول تبدیل بشه
همون جوری که میدونید فعلا فقط دیسک های Ubuntu توسط شرکت Canonical به صورت رایگان ارسال میشه و اجتماع کاربران Ubuntu هستن که Kubuntu رو توسعه میدن نه توسعه دهندگان اصلی Ubuntu
و به هیچ وجه نمیشه Community Ubuntu رو با Kubuntu مقایسه کرد

ضمنا نه هیچ جای این لینک و نه تو هیچ صحبت رسمی و غیر رسمی دیگه هم گفته نشده که Ubuntu با میزکار KDE به صورت پیش فرض بیاد
نقل قول :فعلا فقط دیسک های Ubuntu توسط شرکت Canonical به صورت رایگان ارسال میشه
[ltr]FTA:
Free CDs for Kubuntu through shipit should be available for the next release if the planned Live CD Installer removes the need for a separate install CD.
[/ltr]
فعلا بله، اما قدم به قدم ... :wink:

و اما:[ltr]
نقل قول :Ubuntu founder Mark Shuttleworth announced that he was now using Kubuntu on his desktop machine and said he wanted Kubuntu to move to a first class distribution within the Ubuntu community
[/ltr]

وقتی خود Shuttleworth که بنیان گذار Ubuntu هست هم از Ubuntu به Kubuntu مهاجرت کرده طولی نخواهد کشید که Kubuntu از Ububtu پیشی بگیره.
در ضمن سوال من مبنی بر این که چرا گفتید خدا اون روز رو نیاره بی پاسخ مونده هنوز...

مهمان

جناب ‌Break لطفا اگه مطلبی رو میدونید درست و دقیق طرح کنید و لینک رسمی بدید
من هیچ جای این لینک ندیدم که نوشته باشه : توسعه دهنده های این توزیع به بحث گذاشتن و ممکنه بزودی توزیع اصلی همراه با KDE بیاد.
ضمنا هیچ وقت Kubuntu از Ubuntu پیشی نخواهد گرفت چون تا وقتی که Ubuntu نباشه از Kubuntu هم خبری نیست
خوبه این چند تا جمله رو به نقل از یکی از Developer های Ubuntu بخونید... البته لینک نداره٬ چون ایمیل هست

[ltr]It simply means that he uses Kubuntu instead of Ubuntu on one of his
desktop machine (at least at the time of that story in late October).
It doesn't necessarily mean that he prefers one over the other.

So maybe he simply wanted to use it for a while on his machine to see
what the deal is, and maybe to help with its development.

I don't want to put words in his mouth, but I suspect he wants a
strong Kubuntu besides a strong Ubuntu so that users have the choice
between one or the other without a lost of quality.

To my best knowledge, there has never been a discussion to
replace Gnome with KDE on the Ubuntu CD. trust me
[/ltr]
فکر میکنم برای همه دوستان قابل فهم باشه و نیاز به ترجمه فارسی نداشته باشه
خب زیاد سخت نیست... زمان حلال مشکلاته
یکم باید صبر کنیم (2 تا release) تا ببینیم به کجا میکشه کار!
در ضمن ممکنه:
1- اگر مهمان هستید لطفا یک اسم هم بزنید که مهمان ها از هم مشخص بشن
2- دلیل اینکه خدا اون روز رو نیاره هنوز روشن نشده!!
3- لینک پست بالا کوش؟!!

مهمان

من فکر کنم دلیل اینکه h.mehdi عزیز میگه خدا اون روز رو نیاره خیلی روشنه ! بخاطر اینکه میزکار محبوب ایشون Gnome هست و
با KDE حال نمی کنند!
یک سوال از Breakneck عزیز
چرا لینوس استفاده از KDE رو پیشنهاد میکنه ؟ من لینک شما رو خوندم ولی باز متوجه نشدم! لطفا خلاصه ماجرا رو اگه براتون
امکان داره بگید!
اولا من خیلی عذرخواهی میکنم که بحث به حاشیه رفته و اصلا هیچ ارتباطی به Topic نداره و حتما باید به شکل دیگه ای و جای دیگه ای مطرح میشد...

نکته دوم اینکه اصلا بحث من Gnome و KDE نیست٬ هر کسی با هر سلیقه و نیازی مختاره هر جور میزکاری که می پسنده انتخاب کنه و اصلا یکی از هدایای جامعه OpenSource به نظر من همین تنوع و حق انتخابه

همه بحث من خبری است که دوست بزرگوار ما به نیابت از توسعه دهندگان Ubuntu مطرح کردن و من نمیدونم این خبر رو از کجا در آوردن٬ البته استنباط من اینه که فقط یک سوتعبیر از لینکی بوده که آدرس دادن...

البته سناریوی بامزه ای هم میشه: Ubuntu به جای Gnome از KDE استفاده کنه و خوب Kubuntu تبدیل به Ubuntu بشه و بعد در کنارش یک پروژه به نام Gubuntu درست بشه که Gnome رو برای Ubuntu که حالا Gnome نداره port کنه... چی بگم والا

و سوال دوست عزیزی که پرسیدن «چرا لینوس استفاده از KDE رو پیشنهاد میکنه» این بحث قبلا هم در تکنوتاکس مطرح شد٬ ظاهرا داستان از این قرار بوده : <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.linux-watch.com/news/NS6060826007.html">http://www.linux-watch.com/news/NS6060826007.html</a><!-- m -->
و اینم لینک بحثی که در تکنوتاکس بود...

ضمنا با فرض اینکه زمان هم حلال مشکلات باشد ما حق نداریم از بحثی که وجود نداره خبر بدیم...

مهمان

در مورد اینکه چرا لینوس KDE رو پیشنهاد میکنه من هم با نظر لینوس موافقم! سول و جواب ها
بین Developer های Gnome و لینوس رو میتونید تو این لینک بخونید
<!-- m --><a class="postlink" href="http://lists.osdl.org/pipermail/desktop_architects/2005-December/">http://lists.osdl.org/pipermail/desktop ... -December/</a><!-- m -->
Gnome کاربرانش رو بیش از حد (به قول لینوس) idiots فرض کرده! و واقعا محیط Gnome در مقایسه
با KDE قابل سفارشی نیست.
نظر شما چیست؟
ُ
Saeed
صفحات : 1 2