انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: دانلود بسته های مورد نیاز در سیستمی دیگر و نصب آن ها
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
سلام دوستان ، آیا راهی وجود داره که یک بسته باینری به خصوص را همراه با برخی بسته های مورد نیازش دانلود کنیم (البته در سیستم دیگر) و بعد آنها را در سیستم اصلی نصب کنیم؟

من در حال حاضر نمی تونم از طریق لینوکسم به اینترنت وصل بشم و CD یش رو هم همراهم ندارم!
اگر در این مورد مقاله ای می شناسید و یا خودتون بلدید لطفا راهنمایی کنید.
راستی من از ubuntu استفاده می کنم.

سپاس
نقل قول :سلام دوستان ، آیا راهی وجود داره که یک بسته باینری به خصوص را همراه با برخی بسته های مورد نیازش دانلود کنیم (البته در سیستم دیگر) و بعد آنها را در سیستم اصلی نصب کنیم؟
مشکلی نداره، به شرطی که بدونید اون بسته های مورد نیازش چه بسته هایی هستند و کدوم ها رو توزیع هدف کم داره تا دانلود کنید

نقل قول :من در حال حاضر نمی تونم از طریق لینوکسم به اینترنت وصل بشم و CD یش رو هم همراهم ندارم!
یه مقدار اطلاعات بیشتر لطف کنید، مثلا این که مودمتون چی هست و آیا شناسایی شده روی Ubuntu یا اینکه اصلا dial up استفاده می کنید یا سرویس دیگه
در ضمن چه نسخه ای از Ubuntu استفاده می کنید؟
در دبیان برنامه ای هست که بعد از نصب و اجرا یک اسکریپت می سازه و شما اسکریپت رو روی یک سیستم دیگه که به اینترنت دسترسی داره اجرا می کنید و خودش بسته های مورد نظر رو دریافت می کنه. متاسفانه اسمش یادم نیست ولی به احتمال زیاد تو ubuntu هم باید باشه.
آره بسته‌های دبیانیشون رو همراه باوابستگی‌هاش دانلود کن و بعد در var/apt/chace/archive/ کپی کن و بزن apt-get update بعد apt-get instal pacjage که package اون اصلیه هست .
برای دانلود package ها در ubuntu میتونید تو آدرس <!-- m --><a class="postlink" href="http://packages.ubuntu.com">http://packages.ubuntu.com</a><!-- m --> با توجه به نسخه Ubuntu که نصب کردید package هاتون رو جستجو کنید و دانلود کنید... فقط یادتون باشه که یک سری dependency که با دایره قرمز رنگ نشون داده میشن رو هم باید دانلود کنید٬ البته ممکنه برخی از اون dependecy ها روی سیستم شما نصب باشه ( برای اینکه بدونید اون dependency ها نصب هستن یا نه میتونید از دستور dpkg -l packagename کمک بگیرید )

بعد از دانلود package ها رو در مسیر /var/cache/apt/archives/ کپی کنید و بعد با دستور
sudo apt-get install package-name
اون package رو نصب کنید... در اینجا نیازی به دستور sudo apt-get update ندارید چون اصلا شما به اینترنت وصل نیستید...

مهمان

دوستان ممنون از راهنمایی تون ، واقعا از سردرگمی نجات یافتم!!
راستی اون بسته هایی که الان توی cache هست رو هم می تونید کپی کنم تو یه لینوکس مثلا debian base دیگه و استفاده کنم؟
سپاس ...
سینا جان می تونید به شرطی که آن دیسترو اسمی میتنی بر دبیان نباشد و بتواند بسته ها رو روی توزیع خودش پشتیبانی نماید.
اما غالبا یا مستقیما قابل نصب هستند و یا با یک برنامه کمکی می توانید بسته های دبیان رو روی اون نصب کنید.
مثلا توزیعی مثل زاندروس مبتنی به دبیان است و با نصب 2 برنامه امکان نصب مستقیم اکثر برنامه ها را بر روی خود دارا می شود.
علی