انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: فروش cd های ubuntu !!!!
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
صفحات : 1 2
سلام
یه مطلب عجیب تو مجله شبکه شماره 60 دیدم.
فروش سی دی های ubuntu نسخه دیسک زنده 1500 تومان Confusedhock:
نسخه قابل نصب به همراه راهنمای فارسی 2000 تومان Confusedhock:

وقتی سفارش 30 عدد از اون فقط 800 تومان هزینه بستی داره , این کار مسخره نیست Big Grin
تا جایی که می‌دونم مجله شبکه مدتهاست توزیعهای مختلف لینوکس رو می‌فروشه. در این مورد هم فقط میشه گفت یه کمی از فروشنده‌های بازار رضا و غیره باانصافتره.
نظرتون چیه که پول رو هم بذاریم و تو شماره بعدی مجله شبکه یه تبلیغ بزنیم و توش روش سفارش دادن اوبونتو رو توضیح بدیم؟ :wink:

مهمان

از من 5000 تومان هزينه گمركي گرفتن بي انصاف ها.

مهمان

من به ماهنامه شبکه تبریک میگم به خاطر این کار با ارزششون
دستشون درد نکنه و قیمت هم بسیار منصفانه هست٬ ضمنا من نمیتونم صبر کنم که آیا کی از ubuntu برای من cd بفرستن
شما میدونید که تو بازار نرم افزار fedora رو دارن 7000 تومن میفروشن
بابا چقدر ساز مخالف؟؟؟؟؟ چقدر نق میزنید ؟؟؟؟ چقدر غر میزنید ؟؟؟؟ تا حالا شده از کسی تشکر کرده باشید ؟ چرا فکر میکنید چون اسمش شده لینوکس و کدباز باید همه چی رایگان باشه ؟ البته شایدم حق داشته باشید چون تا حالا cd ویندوز رو میخریدید 1500 تومن و حالا چون ماهنامه شبکه داره لینوکس رو میفروشه 2000 تومن به پر قباتون برخورده

چرا نمیتونید بفهمید که باید sponsor های تجاری رغبت کنن که رو لینوکس سرمایه گذاری کنن
اظهار نظر خیلیاتون غیرمنصفانه و غیر مسئولانه است
نقل قول :چون تا حالا cd ویندوز رو میخریدید 1500 تومن و حالا چون ماهنامه شبکه داره لینوکس رو میفروشه 2000 تومن به پر قباتون برخورده
شاید تا حدی همین باشه که شما میگید.... ویندوز که کپی رایت داره رو می خریم 1500 ولی فدورا رو باید بخریم 7000 تومن... چرا؟؟؟؟ چون هنوز کسی معنی درست اوپن سورس رو نمی دونه...... همه به کمیت فکر می کنند.....تا تعداد از یکی بیشتر میشه قیمت رو میبرند روی 2000 تومن.
نقل قول :اظهار نظر خیلیاتون غیرمنصفانه و غیر مسئولانه است
غیر منصفانه شاید ولی غیر مسئولانه چرا؟
Anonymous نویسنده :من به ماهنامه شبکه تبریک میگم به خاطر این کار با ارزششون
دستشون درد نکنه و قیمت هم بسیار منصفانه هست٬ ضمنا من نمیتونم صبر کنم که آیا کی از ubuntu برای من cd بفرستن
بابا چقدر ساز مخالف؟؟؟؟؟ چقدر نق میزنید ؟؟؟؟ چقدر غر میزنید ؟؟؟؟ تا حالا شده از کسی تشکر کرده باشید ؟ چرا فکر میکنید چون اسمش شده لینوکس و کدباز باید همه چی رایگان باشه ؟ البته شایدم حق داشته باشید چون تا حالا cd ویندوز رو میخریدید 1500 تومن و حالا چون ماهنامه شبکه داره لینوکس رو میفروشه 2000 تومن به پر قباتون برخورده

چرا نمیتونید بفهمید که باید sponsor های تجاری رغبت کنن که رو لینوکس سرمایه گذاری کنن
برادر یا خواهر مهمان؛ حالا چرا جوش میاری؟ فروشگاه همین سایت سی.دی. نصب اوبونتو 5.10 رو می‌فروشه ۵۰۰ تومن. حالا شما اگه ناراحتی من می‌تونم از دوستان خواهش کنم به شما ۵۰۰۰ تومن بفروشن که وجدانتون آسوده باشه.

مهمان

نقل قول :بابا چقدر ساز مخالف؟؟؟؟؟ چقدر نق میزنید ؟؟؟؟ چقدر غر میزنید ؟؟؟؟ تا حالا شده از کسی تشکر کرده باشید ؟ چرا فکر میکنید چون اسمش شده لینوکس و کدباز باید همه چی رایگان باشه ؟ البته شایدم حق داشته باشید چون تا حالا cd ویندوز رو میخریدید 1500 تومن و حالا چون ماهنامه شبکه داره لینوکس رو میفروشه 2000 تومن به پر قباتون برخورده

کسی نگفته باید رایگان باشه ولی مجانی سفارش بدی و دو تا سی دی رو بفروشی 3500 تومان
بی انصافیه .این یعنی از آب گل آلود ماهی گرفتن!!!
تازه با راهنمای فارسی که زحمت Copy/Paste رو کشیدن !!

ببینید کار این مجله به کجا کشیده که مدیر مسئول این مجله آگهی فروش سی دی Ubuntu میده! اون هم با چه قیمتی ! در حالیکه میتونی با 500 تومان ویندوز سرور 2003 نسخه
Enterprise رو بخری!

مهمان

مجله شبکه مجله مزخرفیه!! کارشون بیشتر ترجمه مقالات مجله های خارجی هست.
تو مجله های ایرانی فکر کنم رایانه بهتر از بقیه باشه.

مهمان

دوست عزیز من سه چهار تایی سی دی Ubuntu 5.10 دارم اگه خواستید تو همین تاپیک email تون رو بگید که براتون بفرستم

مهمان

نقل قول :چرا نمیتونید بفهمید که باید sponsor های تجاری رغبت کنن که رو لینوکس سرمایه گذاری کنن

میشه منظورتون رو از sponsor های تجاری بگید؟ چه ربطی به فروش سی دی Ubuntu توسط صاحب امتیاز و مدیر مسئول این مجله اون هم به اون قیمت داره؟!
Anonymous نویسنده :بابا چقدر ساز مخالف؟؟؟؟؟ چقدر نق میزنید ؟؟؟؟ چقدر غر میزنید ؟؟؟؟ تا حالا شده از کسی تشکر کرده باشید ؟ چرا فکر میکنید چون اسمش شده لینوکس و کدباز باید همه چی رایگان باشه ؟ البته شایدم حق داشته باشید چون تا حالا cd ویندوز رو میخریدید 1500 تومن و حالا چون ماهنامه شبکه داره لینوکس رو میفروشه 2000 تومن به پر قباتون برخورده

ساز مخالف چیه دوست عزیز !! کی ساز مخالف می زنه ؟!!!!
کسی که ساز مخالف می زنه بازار ماست که همه چی رو بر عکس عمل می کنه .!!
نرم افزار پولی رو کرک می کنه میده 1000 تومان یا حتی بعضی موقع ها مجانی Confusedhock: بعد نرم افزار رایگان میده 7000 تومان .
این روال موجوئه که مشکل داره. بابا سازه اونه که کوک نیست :?

مهمان

آقا تو رو خدا بس کنین. چرا ناظرها چنین پستهای بی ربطی رو پاک نمی‌کنن؟
Anonymous نویسنده :آقا تو رو خدا بس کنین. چرا ناظرها چنین پستهای بی ربطی رو پاک نمی‌کنن؟
به نظر چندان بی‌ربط نمیاد. صحبت سر قیمت نرم‌افزاره.
blix نویسنده :
Anonymous نویسنده :آقا تو رو خدا بس کنین. چرا ناظرها چنین پستهای بی ربطی رو پاک نمی‌کنن؟
به نظر چندان بی‌ربط نمیاد. صحبت سر قیمت نرم‌افزاره.
بازم میگم یه سیستم moderation و meta-moderation احتیاج داریم! پاک کردن یعنی سانسور که بسیار بسیار بسیار غلطه!
خب اونا بفروشن ۲۰۰۰ تومن. هزینه بالایی نگرفتن. حق این هم دارن که با این قیمت بفروشن، یا حتی گرونتر یا ارزونتر. اینجا میده ۵۰۰ تومن، شاید یک جای دیگه هم بده ۲۵۰ تومن. شاید یکی هم دلش بخواد مجانی بده !
اونا حداقل این زحمت رو به خودشون دادن که سی دی های لینوکس رو بفروشن و مردم رو با یه لینوکس دیگه آشنا کنن، اونم نه با هزینه خیلی زیادی مثل ۲۰ هزار تومن که برای افراد مشکل‌ساز باشه. دارن هزینه این کارشونم میگیرن. اگر سود نداشت هم اصلا این کار رو نمیکردن. نمیدونم چرا الکی به جای این که به چیزهایی مهمتر بپردازین، ذهنتون رو با این چیزای کوچیک و بی اهمیت مشغول میکنید !
Anonymous نویسنده :مجله شبکه مجله مزخرفیه!! کارشون بیشتر ترجمه مقالات مجله های خارجی هست.
تو مجله های ایرانی فکر کنم رایانه بهتر از بقیه باشه.

خوب ما تو مرکزتکنولوژی اطاعات نیستیم که خبر ساز باشیم، بازم همین که مقالات رو ترجمه می‌کنند و امکان دسترسی افراد بیشتری رو توی ایران به اون فراهم می‌کنند دستشون درد نکنه.
درسته که بخش نرم‌افزارهای آزاد نداره و فقط تو بخش اوپن سورسیه چیزهایی می‌نویسه اما من این ماهنامه رو هر وقت وقت کنم می‌خرم و مطمسن هستم زحمت زیادی برای نشرش می‌کشند .. و مسلما هر مجله‌ای به خصوص توی ایران با شرایط و هزینه‌های کاغذ و چاپ و ... دارای مشکلات و کاستی‌هایی هست.
موفق باشند.
Anonymous نویسنده :من به ماهنامه شبکه تبریک میگم به خاطر این کار با ارزششون

به نظر من بعضی قیمت‌هاشون بسیار غیر منسفانه هست، مثلا همین Ubuntu برای من ۲۰ روزه اومد، برای دوستم ۱۵ روزه اومد برای خیلی‌ها هم ۱۵-۲۰ روزه امد و حداکثر ۹۰۰ تومن پول پست دادیم.(گمرکی نیستش، این هزینه‌ی لفاف هستش که می‌پردازید!! بله خودشون پاره می‌کنند و توشو نگاه می‌کنند و دوباره بسته بندی می‌کنند و پول بسته بندی رو از ما می‌گیرند!! بگذریم)

خوب Ubuntu خیلی غیر منسفانه هست اما Knoppix رو سال پیش ۱۵۰۰ می‌دادند که منسفانه هست.

البته با کارشون موافقم، اما با روشش نه یکمی بد هست، البته تازگی‌ها برخوردی نداشتم اما بهتر از سایر مجلات دارند لینوکس رو می‌فروشند و خوب این یکمی می‌تونه امیدوار کننده باشه. چون بالاخره شبکه مخاطباش کم نیست و این فروش CDها تبلیغی هست بری Linux و شاید Free Software
Anonymous نویسنده :از من 5000 تومان هزينه گمركي گرفتن بي انصاف ها.
کجا؟! ممکن نیست چون توی تعرفه‌هاشون ندارند!! اگر گمرکی گرفتند باید برگه‌ی ترخیص گمرک داده باشند! این برگه تو چه سایزی هست و روش چه چیزهایی نوشته شده؟!!

فقط ۷۵۰-۹۰۰ تومن برای لفاف می‌گیرند چون برای بازسی و دیدن توشون نیاز به پاره کردنش هست و بعد از پاره کردن دوباره بسته بندی می‌کنند و پول بسته بندی جدید رو می‌گیرند!! جالبه که روی لفاف هم پرو پرو نوشته به دلیل نامناسب بودن بسته بندی پاکتتتون پاره شده ما براتون لفاف جدید پیچیدیم!!
با این آقایان مهمان ، که به کی شد!
من خودم سفارش دادم و طبق گفته خود سایت سه هفته به دستم رسید! ولی خیلی بی انصافیه چیزی که از بیخ داره همه جای دنیا مجانی توزیع می شه رو با این قیمت ها بفروشیم!!!

مهمان

Navid جان از من 18000 تومان گرفتند نامردها!! 5000 تومان که چیزی نیست!
البته 40 تا سفارش داده بودم!
Saeed
صفحات : 1 2