انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: فایل مخفی در cd
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
سلام
در بعضی از سی دی هام ، چند تا فایل و پوشه مخفی است .که تو لینوکس نمیتونم اونها رو ببینم.
منظورم از مخفی، هم همون hidden ویندوزه، که با همین خاصیت hidden روی سیدی رایت شده اند. با nero هم یه فایل iso درست کردم که شامل چند تا فایل و پوشه مخفی هم میشد.بعد همون فایل رو تو لینوکس مونت کردم ، اما باز هم ، همون فایلهای hidden ویندوزی ، توی لینوکس ، نامرئی شدند و اصلا دیده نمی شوند. گزینه show hidden file هم چیزی نشون نداد.
کسی می دونه چطوری میشه فایل مخفی تو سی دی رو در لینوکس دید؟
توی لینوکس فایل‌هایی مخفی تلقی می‌شوند که با Dot شروع شده باشند. برای نمونه "tux. " برای نمایش تمام فایل‌های داخل سیستم هم از دستور "ls -la" توی خط فرمان استفاده می‌کنند،اگر نمایش نداد یعنی Nero اون فایل‌ها رو عملا رایت نکرده چرا که لینوکس در زمان نمایش فایل‌های یک سی‌دی اون رو به روش لینوکسی نگاه می‌کنه و اون خاصیت‌هایی کهتوی ویندوز بوده و با اکستنشن Joliet به CD اضافه شدند کاری نداره.
ببینید دوباره توضیح میدم:
من هیچ مشکلی با فایلهای مخفی لینوکسی (مثل"tux. ") ندارم
در ویندوز یه فایل دارم بنام A که دارای خاصیت hidden می باشد.من میام این فایل رو با همون خاصیتش ،با nero در یک فایل iso رایت میکنم .این فایل ، فقط یک iso 9660 است و بدون کم و کاستی.حال من این فایلiso رو در ویندوز با virtual cd مونت میکنم ، اگر گزینه show hidden file در اکسپلورر فعال باشه ؛ فایل A دیده میشه و اگر ان گزینه فعال نباشه ،خب فایل A هم دیده نمیشه. تا اینجا که درسته.
خب حالا من همون فایل iso 9660 رو در لینوکس مونت میکنم ؛ ولی هر کاری کردم نتونستم فایل A رو ببینم.
یه بار هم فایل iso رو با برنامه UltraIso درست کردم ولی باز هم نتیجه همان بود

-- فایلهایی که در پارتیشنهای ویندوز است و دارای خاصیت hidden هستند ؛ در محیط لینوکس مثل یک فایل عادی ، دیده میشوند .اما فایلهای مخفی در سیدی ، در محیط لینوکس همچنان در دسترس نمی باشند.

چطوری میشه فایل مخفی تو سی دی رو در لینوکس دید؟
کسی نیست؟
این مشکل مربوط به Nero هست، توی CDتون یه فایل اضافی هست؟! مربوط به Nero ...
این بستگی به libiso شما داره نسخه های قدیمی فایل های hidden ویندوز رو نشون نمیده ولی نسخه های جدید نشون میده.

مهمان

من suse 92 استفاده میکنم. از کجا می تونم نسخه جدیدتر libiso رو دانلود کنم ؟