انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: حالا سيستم عاملي رو ديده كه روي يك Floppy
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
سلام به تمام دوستان عزيز.
نميدونم موضوع رو جاي درستي مطرح كردم يا نه. چون موضوع درباره يك سيستم عامله نه يك برنامه. ( البته با اجازه مدير گرامي اين بخش )
كي تا حالا سيستم عاملي رو ديده كه روي يك Floppy جا بشه ؟ !
امروز كه در اينترنت گشت ميزدم ناگهان به موضوع جالبي برخورد كردم كه به شدت تعجب كردم. بله درسته سيستم عاملي كه روي يك Floppy جا ميشه ! اين سيستم عامل تماما با زبان اسمبلي نوشته شده ! خيلي جالبه. حجم فايل Zip شدش حدود 700 كيلوبايته كه وقتي شما آن را باز ميكنيد دقيقا حجم يك Floppy را اشغال ميكند. شما ميتوانيد از طريق بوت با اين فلاپي وارد اين سيستم عامل شويد و از آن استفاده كنيد. كرنل و سورس هاي اين سيستم عامل جالب تماما در سايتش وجود دارد. در زير نيز يك عكس از محيط اين سيستم عامل جالب را قرار داده ام تا محيطش را ببينيد. شما ميتوانيد اين سيستم عامل را از سايت زير در سه حالت Zip و Exe و Img دريافت كنيد ( به همراه سورس كرنل و ... ) همچنين ميتوانيد اطلاعات كاملي را درباره آن در همين سايت بدست آوريد.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.menuetos.org">http://www.menuetos.org</a><!-- m -->
آدرس دانلود فايل Zip :
<!-- m --><a class="postlink" href="http://voxel.dl.sourceforge.net/sourceforge/menuet/m078p2.zip">http://voxel.dl.sourceforge.net/sourcef ... m078p2.zip</a><!-- m -->
موفق باشيد.

بر گرفته از یک سایت ایرانی

[عکس : 076news.png]
ممنون .جالب بود.
نقل قول :كي تا حالا سيستم عاملي رو ديده كه روي يك Floppy جا بشه
نویسنده یک لینوکس کوچولوی 1 mb الان در سایت هستند Smile
اسم اون نسخه zool است .اطلا عات بیشتر را از خودشان بگیریدSmile
تا جایی که من می‌دونم تعداد زیادی توزیع لینوکس روی فلاپی وجود داره که یکیش هم کار Zoup هستش. منتها اون چیزث که در مورد این توزیعی که آرش معرفی کرده، جالبه رابط گرافیکی هستش. تا جایی که من می‌دونم توزیعهای روی فلاپی رابط گرافیکی ندارن. در حالی که این یکی داره و انگار خوبشم داره.
حالا اون کدوم سیستم‌عامله که تو جیب جا میشه؟ :wink:
blix نویسنده :تا جایی که من می‌دونم تعداد زیادی توزیع لینوکس روی فلاپی وجود داره که یکیش هم کار Zoup هستش. منتها اون چیزث که در مورد این توزیعی که آرش معرفی کرده، جالبه رابط گرافیکی هستش. تا جایی که من می‌دونم توزیعهای روی فلاپی رابط گرافیکی ندارن. در حالی که این یکی داره و انگار خوبشم داره.

پروژه بسیار جالبیه :)

هیچ چیز قابل مقایسه ای بین این پروژه و زول وجود نداره ولی عملا امکان این وجود داره که روی یک فلاپی دیسک با استفاده از لینوکس و X محیط گرافیکی داشته باشید ، ولی فقط یک محیط گرافیکی ، چیزی که چندان مفید نخواهد بود .
اگر امکان این بود که کرنل 2.6 رو مستقیم از طریق Image و بدون BootLoader مثل 2.4 بوت کند ، خب ممکن بود به خاطر حجم کمتری که داره ( استفاده از Os- به جای O2- روی gcc ) ، بشه یه جوری کارایی کرد ، به هر صورت هر کاری که کنید ، نمیشه با استفاده از کرنل لینوکس ، چیزی به این کوچکی ساخت :)
اشتباه نکنید ، این یک توزیع نیست ، این یک سیستم عامل کاملا بر اساس اسمبلی نوشته شده است و تحت GPL :)
Zouup نویسنده :
blix نویسنده :تا جایی که من می‌دونم تعداد زیادی توزیع لینوکس روی فلاپی وجود داره که یکیش هم کار Zoup هستش. منتها اون چیزث که در مورد این توزیعی که آرش معرفی کرده، جالبه رابط گرافیکی هستش. تا جایی که من می‌دونم توزیعهای روی فلاپی رابط گرافیکی ندارن. در حالی که این یکی داره و انگار خوبشم داره.

پروژه بسیار جالبیه Smile

هیچ چیز قابل مقایسه ای بین این پروژه و زول وجود نداره ولی عملا امکان این وجود داره که روی یک فلاپی دیسک با استفاده از لینوکس و X محیط گرافیکی داشته باشید ، ولی فقط یک محیط گرافیکی ، چیزی که چندان مفید نخواهد بود .
اگر امکان این بود که کرنل 2.6 رو مستقیم از طریق Image و بدون BootLoader مثل 2.4 بوت کند ، خب ممکن بود به خاطر حجم کمتری که داره ( استفاده از Os- به جای O2- روی gcc ) ، بشه یه جوری کارایی کرد ، به هر صورت هر کاری که کنید ، نمیشه با استفاده از کرنل لینوکس ، چیزی به این کوچکی ساخت Smile
اشتباه نکنید ، این یک توزیع نیست ، این یک سیستم عامل کاملا بر اساس اسمبلی نوشته شده است و تحت GPL Smile
از چند خط اول که چیز زیادی سر در نیاوردم. ولی خط آخر برام مفید بود. پس این اصلا یه لینوکس نیست که توزیعش باشه. درسته؟