انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: پارتيشنها گم شده اند !!
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح

مهمان

با سلام به دوستان عزيز
من از رد هت 9 استفاده مي كنم. يه مشكلي برام پيش اومده كه خلاصشو براتون عرض مي كنم.
ويندوزم خراب شده بود و با خواندن مقاله "ترميم مدير بوت" (كه در سايت موجود است) با خيال زاحت شروع به نصب مجدد ويندوز كردم. بعد از نصب. سيستم رو با ديسك يك ردهت بوت كردم و دستور مربوط به ترميم مدير بوت را وارد كردم. اما پيغام مي داد كه دستور مورد نظر پيدا نمي شه. خلاصه از اين كار نااميد شدم و تصميم گرفتم لينوكس را دوباره نصب كنم. بنابراين شروع كردم به نصب دوباره رد هت. اما وقتي خواستم پارتيشنها رو بصورت دستي معرفي كنم ديدم كه هيچ اثري از پارتيشنهاي قبلي نيست و فقط يه تكه هارد 80 گيگا بايتي نشونم داد. فكر كردم اشتباه مي كنه و سعي كردم سيستم رو با سي دي ويندوز بوت كنم و لي با كمال تعجب ديدم ويندوز هم مي گه كه هيچ پارتيشني پيدا نمي كنه.
خلاصه فكر از دست دادن همه اطلاعات هاردم كلافم كرده. اگه كسي ميدونه چه جوري مي شه اين پارتيشنها رو دوباره برگردوند لطفا منو راهنمايي كنه.
متشكرم.
خیلی عجیبه! آیا هنگام نصب ردهت پارتیشن‌بندی خودکار رو انتخاب کردید؟ مطمئن هستید که کار اشتباهی انجام نداده‌اید؟

مهمان

نه. پارتیشن بندی خودکار را انتخاب نکرده ام و گمان نمی کنم کار ناجوری هم انجام داده باشم.
یه سوال دیگه : اگر دوباره هارد را پارتیشن بندی کنم (با fdisk یا partition magic ) آیا روشی یا نرم افزاری وجود داره که بتوان با آن اطلاعات قبلی را برگرداند؟
بايد با نرم افزارهايي که مخصوص Recovery هست اين کار را انجام بديد..(يحتمل شايد برگشت)...
درست است دوستان؟
نقل قول :اگر دوباره هارد را پارتیشن بندی کنم (با fdisk یا partition magic ) آیا روشی یا نرم افزاری وجود داره که بتوان با آن اطلاعات قبلی را برگرداند؟
بستگی به چند تا چیز داره ایا بر روی ان قسمت ها باز نویسی شده یا نه ؟
نوع پارتیشن ها چی باشه fat یا ntfs?
چند تا برنامه برای ویندوز است که این کار را می کند.یکی از آن ها getdataback است که خیلی قوی است هم برای fat وجود داره هم برای ntfs.ولی برای لینوکس سراغ ندارم
موفق باشید

مهمان

سلام به دوستان عزيز و خوبم:
مشكل من حل شد !!! :lol: :lol: :lol: اونم با يه نرم افزار به نام Recovery Expert كه روي سه تا ديسكته.
واقعا نرم افزار به اين كوچولويي نديده بودم كه چنين كار بزرگي ازش بربياد.
همه پارتيشنها رو صحيح و سالم بدون كمترين نقصي برگردوند.
خوب "جوينده يابنده است" و من از كامپيوتر ياد گرفته ام كه هر كاري رو مي شه با تلاش و پيگيري مداوم به سرانجام رسوند و به هر هدفي (كه با عقل و منطق سازگار باشه) رسيد.
به هر حال از راهنمايي هاي همه دوستان عزيز ممنونم و براتون آرزوي موفقيت مي كنم.