انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: بدشانسی و مشکل ICEauthority.
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
چند شب پيش، درست موقعی که KDE در حال لود شدن بود، برق رفت و بعد که سيستم رو روشن کردم، وقتی به لود KDE رسيد اين پيغام رو داد:
[ltr]
The following installation problem was detected while trying to start KDE:
No write access to /root/.ICEauthority
KDE in unable to start.
[/ltr]
و بعد که دکمه OK اين پيغام رو زدم پيغام داد:
[ltr]
Could not start ksmserver. Check your installation.
[/ltr]
من سعی کردم از طريق يه Slackware ديگه که رو سيستم نصب هست فايل ICEauthority رو از root دومی به root اول کپی کنم. نمی‌دونم اين کار کمکی می‌کنه يا نه. به هر حال بخاطر Permission نه از طريق اون يکی Slackware و نه با CDLiveهايی که داشتم، نتونستم اين کار رو بکنم. حالا می‌خواستم ببينم کسی درباره اين ICEauthority چيزی می‌دونه و می‌تونه راه‌حلی برای مشکل من پيشنهاد کنه يا بايد برم خسارت ناکار شدن سيستم‌عاملم رو از شرکت برق بگيرم؟ Confusedhock:
بليکس جان...
با Slax امتحان کردي...حتما ميشه...
این قایل خراب شده اگه بتونی یه جوری پاکش کنی... شاید بشه یه کاریش کرد..اینارو هم امتحان کن
chown pureevil4 ~/.ICEauthority
نشد اینو
rm ~/.ICEauthority
Slax رو هم امتحان کردم، نشد. تا می‌رم سراغ permission فولدر root سيستم reset ميشه.
اين دو تا دستور بالا رو هم امتحان کردم. با permission denied مواجه می‌شم. فکر کنم اين pureevil4 هم دستور نباشه. اسم يوزر تو مثاليه که تو اون فروم اومده. درسته؟
شاید فایل سیستم دچار مشکل شده... بد نیست از fschk استفاده کنید...
fsck رو امتحان کردم و نتیجه این دستور:
[ltr]
e2fsck /dev/hda9
[/ltr]
این شد:
[ltr]
Couldn't find ext2 superblock, trying backup blocks...
e2fsck: Bad magic number in super-block while trying to open /dev/hda9

The superblock could not be read or does not describe a correct ext2
filesystem. If the device is valid and it really contains an ext2
filesystem (and not swap or ufs or something else), then the superblock
is corrupt, and you might try running e2fsck with an alternate superblock:
e2fsck -b 8193 <device>
[/ltr]
دستور fdisk -l میگه که کد hda9 عدد 83 هستش که یعنی ext2 باشه. درسته؟ پس مشکل کجاست؟
انگار فايل ICEauthority. اصلا تو فولدر root نيست. با اين حال هنوز پيغام No write access to /root/.ICEauthority می‌ده. کسی می‌دونه چطور می‌تونم Permission تغيير فايلها تو فولدر root داشته باشم؟ و تغيير فايل ICEauthority. به اين شکل که ICEauthority. اون يکی Slackware رو جای اين يکی بذارم کمکی به حل مشکل ميکنه يا نه؟
همونطور که alan حدس زده بود اشکال از فایل سیستم بود و با دستور reiserfsck --rebuild-sb مشکل حل شد.
بله فایل سیستم reiserFS بود. :mrgreen: