انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: اشکال در نصب دوباره linux
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
با سالم به همه دوستان .من لینوکس رو داشتم بعد از اینکه کامپیوتر رو به کل پاک کردم و پارتیشن ویندوز رو NTFSو بقیه رو FAT32کردم حالا که میخوام linux نصب کونم که این warning رو میده:
unable to align partition properly.This probably means that another
partitioning tool generated an incorrect partition table becuse it
didn't have the correct BIOS geometry.it is safe to ignore but
ignoring may cause (fixable) problems with some boot loaders.
در قسمته disk partitioning این warning رو مده .ممنون میشم اگر کمکم کونید.
خوب باید دید شما از چه ابزاری برای پار تیشن بندی استفاده کرده اید.و همان طور که گفته شما می تونید این خطا رو نادیده گرفته وبه ادامه نصب بپردازید چون بوت لودر های لینوکس به راحتی با جدول پارتیشن ها کارمیکند.
NTFS رو موقعه نصب windows انتخاب کردم ولی fat32 رو در disk managementویندوز انجام دادم اگر این warning رو هم ایگنور کنم وقتی که دارم پارتیشن bootمی سازم یه ارور دیگه میده که اگر اون رو هم رد کونم بازم نصب نمیشه.
شما چه لینوکسی دارید نصب می کنید؟
متن کامل پیغام خطای دوم را هم بنویسید
در ویندوز میتوانید با partition magic یاباNorton disc doctor این خطارا بر طرف کنید وسپس لینوکس را نصب کنید
redhat9.1
2.boot partition /boot may not meet booting constraints for your architecture.creation of aboot disk is highly encouraged...
3.اگر میدونستم چه جوری میشه درستیش کرد که سئوال نمیکردم
با سلام
این که نوشتید در حد یک هشدار بیش نیست وبرای من هم در نصب ردهت 9 همین را میگفت و راحت هم ازش رد میشدم و مشکلی ایجاد نمی کرد.
اما اگر پس از این نصب ادامه پیدا نکرد؟
توی ویندوز مثلاً پارتیشن مجیک 8 را نصب کنید. پس از اجرای اولین بار اگر مشکلی در جدول پارتیشن ها دید از شما برای رفع آن مشکل سوال میکند اگر شما اجازه دادید خب مشکل را بر طرف میکند.Norton Disc Doctor هم پس از اولین اجرا همین کار را میکند ولی از ضریب اطمینان کمتری برخوردار است.از راه حل این مشکل در لینوکس متاسفانه خبری ندارم اساتیدکمکی؟!!!...
ممنون از شما دوست عزیز من همه پارتیشنها fat32کردم مشکل حل شد .بازم ممنون که جواب دادید