انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: تاندر برد و مشکل نمایش ایمیلهای فارسی
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
من از تاندربرد 1.5.0.8 استفاده میکنم
وقتی ایمیل ارسالی واسم که فارسی هست رو باز میکنم به جای اینکه راست چین باشه چپ چین نشون میده
مخصوصا که در خطی یه کلمه انگلیسی باشه
کسی میدنه چکار باید بکنم؟
این اشکال از طرف فرستنده است. در متن ارسالی می شه مشخص کرد که نوشته ها راست به چپ هستند یا چپ به راست.
اگر طرف فرستنده این رو مشخص نکرده باشه، به شکل پیش فرض متن چپ به راست نشون داده می شه.

مشکل اصلی من با تاندربرد موقع نوشتن است. موقع نوشتن به شیوه ای راحت نمی تونم مشخص کنم که می خوام راست به چپ بنویسم.
کاری که فعلا می کنم اینه که در Inser~HTML یک <p dir=rtl > وارد می کنم.
برای راست به چپ کردن کل نامه می‌شه از منوی فرمت، Page Color and background‌را انتخاب کرد و در قسمت Advance گزینه dir با محتوای RTL را اضافه کرد.
ولی مشکل اینه که برای هربار فارسی یا انگلیسی نوشتن باید اینکار رو کرد. بهترین حالت اینه که یک دگمه داشته باشه که بتونیم فشار بدیم و راست به چپ بشه یا برعکس.
آیا کسی میتونه پیشنهاد بده evolution بهتره یا Thunderbird؟

مهمان

یعنی تا حالا موزیلا تا حالا هیچ فکری واسه زبانهای راست به چپ نکرده ؟
منکه چیزی توی سایتش پیدا نکردم
من بلد نیستم ولی فکر کنم برای تاندربرد بشه پلاگین بشه (مثلا فایرفاکس) کسی نیست بلد باشه ؟ می تونه یک پلاگین راست به چپ کردن متن بنویسه.
من حتی نمی دونم این کار عملی است یا نه. ولی به هرحال اگر کسی ننوشت بهتره همینجا یک نگاهی بهش بندازیم و ببینیم می شه یا نه (: می تونه
خیلی مفید باشه.
سلام
این اکستنشن رو از اینجا بگیرید و نصب کنید. مشکلتون حل میشه.
لینک مستقیم
ممنون. اکستنشن جالبی است. کار من خواننده رو راه می ندازه. فقط باید حواسم باشه کسی که نامه
رو می گیره، هرچند من راست به چپ دیده ام موقع نوشتن، الزاما راست به چپ نخواهد دید.

البته راستش رو بگم برای من مساله چندان مهمی نیست توی ایمیل. همین کارم رو راه انداخت ممنون

مهمان

irix جان دست درد نکنه
درست شد
مرسی