انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: مشکل در نصب gtk-+ و glib
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
سلام
من می خواستم یه برنامه نصب کنم گفت gtk بالاتری نیاز داره رفتن gtk بالاتری دانلود کردم اومدم نصب کنم گفت glib بالاتری می خواهد رفتم glib2.12 رو دانلود کردم
می خواستم بدونم چون فایل های lib هست می تونم نصب کنم یا نه؟
چون شاید برنامه های موجود که خود سیستم اولش نصب کرده با این ورژن کار می کنند بالا ببرم اونها کار نکنند
همین مشکل رو با برنامه ای دیگر در zlib پیدا کردم اون رو چی؟؟
مرسی
این مشکل حل نشدنی هست؟
اول سلام ...
دوم، شرمنده که سریع و کوته توضیح میدم ...
سوم، بهتر بود که توزیعت رو مینوشتی و اینکه آیا gtk داری که قدیمی شده و حالا میخوای upgrade اش کنی و یا اینکه از نو میخوای نصب کنی ...
چهارم . یه سر به اینجاها بزن ...
<!-- m --><a class="postlink" href="ftp://ftp.gtk.org/pub/gtk/v2.10/">ftp://ftp.gtk.org/pub/gtk/v2.10/</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="ftp://ftp.gtk.org/pub/glib/2.12/">ftp://ftp.gtk.org/pub/glib/2.12/</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="ftp://ftp.gtk.org/pub/pango/1.14/">ftp://ftp.gtk.org/pub/pango/1.14/</a><!-- m -->

ورژن آخر همشون رو باید دانلود کنی و البته اگه نیاز به پیش نیاز های خاصی داره، اونا رو هم که تو فولدر مخصوصی تو هر کدوم از لینک های بالا گذاشتن، دانلود کن ... که البته بعید میدونم بهشون نیاز داشته باشی ...ولی glibو pango و gtk رو حتما دانلود کن ...

نکته بعدی اینکه قبل از نصب کردن gtk باید glib رو نصب کنی و بعد فکر کنم pango و بعدش هم gtk ...

installation note هم اینجا اومده و چیز خاص و خفنی هم نداره ...
<!-- m --><a class="postlink" href="http://developer.gnome.org/doc/API/2.0/gtk/gtk-building.html">http://developer.gnome.org/doc/API/2.0/ ... lding.html</a><!-- m -->

اما اول که این تاپیک رو دیدم فکر کردم تو نثب کردن و کانفیگش مشکل داری ...
برای اینکه دچار دردسر های جانبی نشی و به کانفیگ کردن برخی متغیرها نیاز پیدا نکنی، بخصوص اگه gtk قبلا داشتی و الان داری upgradesh میکنی ... شدیدا پیشنهاد میکنم بجای ./configure از
./configure --prefix=/usr استفاده کنی که البته بستگی به توزیعت داره ....

و در آخر، خوش باشی ... !
مرسی نه در نصب ها مشکل ندارم
سوالم این بود اگر glib رو بالا ببرم یهو برنامه های دیگه که از این library ها استفاده می کنند از کار نیوفتند؟
توزیع linux redhat As4 هست
gtk رو دارم قدیمی هست برنامه می خوهام نصب کنم می گه قدیمی جدیدش رو بریز پس بریزم دیگه
اخرش خراب میشه از اول نصب می کنم
مرسی
هر نسخه جدید از glib2 و gtk2 هم از لحاظ سورس و هم از نظر باینری با نسخه‌های قبلی سازگار هستند. پس برنامه‌های دیگه به راحتی به کارشون ادامه می‌دهند.