انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: کامپایل کرنل اوبونتو
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح

مهمان

من می‌خوام تو اوبونتو سورس کرنل رو نصب کنم و از اول کامپایلش کنم. دو تا بسته هست به اسم‌های linux-source-2.6.17 و linux-headers-2.6.17-10
۱- کدوم یکی سورس کرنل هستش؟
۲- تفاوت این دو تا اصلا چیه؟
۳- وقتی linux-source-2.6.17 رو نصب می‌کنم فقط فایل linux-source-2.6.17.tar.bz2 رو تو مسیر /usr/src/ ایجاد می‌کنه و وقتی linux-headers-2.6.17-10 رو نصب می‌کنم شاخه linux-headers-2.6.17-10 رو تو همون مسیر می‌سازه که به نظر میاد توش فایلهای کرنل هستن.
حالا من باید اون فایل tar.bz2 رو باز کنم و از اون استفاده کنم و کرنل رو کامپایل کنم یا از همون شاخه headers باید این کار رو انجام بدم؟

ممنون میشم منو راهنمایی کنید.
یک بی‌سواد

راستی سوال ۲ خیلی مهمه. جواب بدید.

مهمان

راستی اضافه کنم که وقتی اون فایل رو extract می‌کنم چیزی حدود 240MB میشه ولی اون شاخه چیزی حدود 40MB هست.
سلام؛
بهترین منبع:
http://www.howtoforge.com/kernel_compilation_ubuntu

مهمان

نیما جان از شما هم ممنونم. ولی من کامپایل کرنل اصلی رو به کمک راهنمای آقای باغومیان انجام دادم و مشکلی ندارم. لطفا در مورد خود سوالاتی که کردم اگر جوابی دارید بفرمایید که بنده استفاده کنم. از شما خیلی خیلی ممنونم که پاسخ دادید.
بسته kernel-header تنها حاوی فایل‌های سرایند هست و سورس کامل کرنل نیست. وجود این بسته برای کامپایل اقلامی مثل بسته‌های ماژول‌ها الزامیه. بسته کرنل سورس کد منبع کامل هسته هست.
یه سوال
وقتی مثلا سورس کرنل رو از روی مخزن یک توزیع نصب می‌کنیم configهای موجود تو سورس همون configهایی هستن که توزیع‌کننده برای ارائه کرنلِ توزیع خودش انجام داده؟ یا همون تنظیمات اولیه هسته اصلی و دست‌نخورده linux.org هست؟ ( نمی‌دونم تونستم منظورم رو بگم یا نه! )

مهمان

آقا آلن ممنون. پس یه جورایی header ها جزئی از کرنل اصلی هست دیگه، نه؟