انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: مشکل تایپ کردن
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
من که جستجو کردم چیزی پیدا نکردم بنابر این اگر بوده به من ایراد نگیرید
هنگامی که قصد دارم فارسی تایپ کنم اگر بخواهم کلمه انگلیسی هم بکار ببرم جمله بهم میخورد و کلمه انگلیسی به ابتدای جمله میرود
به این شکل هیچ وقت نمیتوان تایپ فارسی و انگلیسی توام با هم داشت چگونه میتوانم این مشکل را حل کنم
توی کجا با این مشکل برخورد کردی ؟ توی openOffice یا کلا همه جا ؟
چه dist. رو داری ؟
اگر منظورت تو OOo هست باید از مسیر زیر گزینه (Enabled for complex text layout (CTL رو فعال کنی:
[ltr]
Tools --> Options --> Language Setting --> Languages
[/ltr]
کلا وقتی ساختار جمله چپ به راست باشه (انگلیسی)‌ این مشکل پیش می یاد.
برای حل این مشکل باید ساختار پارگراف رو راست به چپ کنی. توی OO که دوستان گفتند و توی جاهای دیگه هم به روش های مختلف (مثلا توی html معمولا با dir=rtl ) . یکسری برنامه هم هستند که هنوز راه خوبی برای این جریان ندارند یعنی قابلیت راست به چپ ندارند.
من در oo این مشکل رو ندارم اما در نرم افزارهای email این مشکل رو دارم و در abiword
از همه ممنونم بخاطر راهنمایی
خب بعضی از نرم افزارهای ایمیل این قابلیت رو ندارند. قبلا در یک تاپیک من خودم پرسیده بودم و یک نفر
یک پلاگین برای تاندربرد معرفی کرده بود.
در مورد AbiWord نمی دونم ولی مثلا توی gedit اگر اول پاگرارف با عبارت فارسی شروع بشه پارگراف فارسی به حساب می یاد و بر عکس.
نرم‌افزار ایمیل شما چیه؟
اگر Thunderbird هست از اکستنشن bidi استفاده کن، bidi.mozdev.org باید باشه.
اگر Evolution هست که باید درست کار کنه، کافیه اول خط کلمه فارسی باشه تا راست به چپ بنویسه.
اگر جیز دیگه‌ای هست بگو.
AbiWord با فارسی مشکل داره البته حیاتی نست. چه نسخه‌آی از AbiWord هست؟ توزیعتون؟ نسخه‌ي GNOME?
lمن از Thunderbird استفاده میکنم در گنوم یا kde فرقی نداره من در ویندوز هم این مشکل رو با تاندربرد دارم ممنونم پلاگین رو امتحان میکنم
در ضمن scribe هم همینطور در ubontu هم oo همین ایراد رو داره
خیلی ممنونم پلاگین کار کرد متشکرم