انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: مشکل باپسورددر ubuntu
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح
من موقع نصب ubuntu هیچ سوالی مربوط به پسورد کاربرroot نپرسید فقط یک account برای یک کاربرساختم اما الان وقتی میخوام با root واردشوم پسورد میخواهد چکارباید بکنم.
وقتی کامپیوتر رو روشن میکنی. وارد حالت safe mode لینوکس شو(به جای حالت پیشفرض)
.....بذار راه اندازی بشه......
در انتها به حالت root میرسی(خودش پیشفرضه) بعد تایپ کن:
passwd root#
ازت پسورد جدید root رو میپرسه که وارد میکنی....بعد هم restart کن و .....
در محیط گرافیکی نمی‌توانید با روت وارد شوید (به صورت پیش‌فرض فعال نیست).دستور su هم به صورت پیش‌فرض کار نمی‌کند.از sudo استفاده کنید.(اصلاح:پسوردی که به عنوان کاربر اولی در موقع نصب انتحاب کردی را استفاده من)
emilsedgh نویسنده :در محیط گرافیکی نمی‌توانید با روت وارد شوید (به صورت پیش‌فرض فعال نیست).دستور su هم به صورت پیش‌فرض کار نمی‌کند.از sudo استفاده کنید.(اصلاح:پسوردی که به عنوان کاربر اولی در موقع نصب انتحاب کردی را استفاده من)

1-منظور من حالت گرافیکی نیست.منظورم وقتیه که با ترمینال سر وکار داریم .
2- توجه کنید وقتی با یه برنامه مثل synaptic میخوای کار کنی و ازت paswword میخواد، منظورش password کاربریه به پسورد root !
3- یه راهنمای کامل تو سایت هزاردستان هست، البته همه اینو میدونن Smile

مهمان

توی ترمینال هر بار که دستوری را با کاربر روت اجرا میکنید.به جای su باید تایپ کنید.sudo ls که ls دستور مورد نظر است.اگه نمیخواهید هر بار دستور sudo رو وارد کنید.تایپ کنید sudo -s -H و پسورد کاربر معمولی رو وارد کنید.
برای ورود به محیط گرافیکی بصورت روت.
system>admin>users and groups>
روی کابر روت کلیک و properties و در صفحه باز شده set password by hand رو کلیک و یک پسورد رو در کادر وارد کنید.و ok کنیپد.
در مرحله بعد
system>admin>login window
و در کادر باز شده در کادر secutrity تیک allow local system admin .... رو بزنید.
من یه راه حل برای خودم دارم:

sudo passwd root

با اجرای دستور بالا اگه برای کاربر فعلی (معمولا ubuntu) کلمه عبور ست کرده باشید اون رو باید وارد کنید اگه نه که هیچی...

بعدش باید برای کاربر root کلمه عبور جدیدی وارد کنید....

همین.