انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: بالا نیامدن openSUSE 10.2
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح

مهمان

سلام دوستان من DVD open SUSE را دریافت کردم ولی حالا هر کاری که می کنم در هنگام بوت شدن DVD خوانده نمی شود و بعد از چند لحظه ویندوز بالا می آید.تمام تنظیمات هم درست است
بريد قسمت ستاپ كامپيوتر
بعد بخش تنظيمات بوت
Fisrt Boot Device رو روي CDROM تنطيم كنيد
ُ

مهمان

برادر محترم متن را کامل بخوان اولا CD نیست و DVD است.ثانیا بنده گفتم که تنظیمات درست هست!!!!

فكر=>عمل=>عادت=>شخصي b]+[/b]خواندن کامل پستت=>سرنوشت[
دوست عزيز مطمئن هستيد که فايل isoي دريافتي را بدرسي رايت کرده ايد!

مهمان

والا من رفتم و این DVD را روی دستگاه های دیگر امتحان کردم جواب داد!!!!
Anonymous نویسنده :برادر محترم متن را کامل بخوان اولا CD نیست و DVD است.ثانیا بنده گفتم که تنظیمات درست هست!!!!

فكر=>عمل=>عادت=>شخصي b]+[/b]خواندن کامل پستت=>سرنوشت[

سلام
دوست عزیز با پرسشی که شما مطرح کردید اگر هر کاربر یه بار دیگه پیشنهاد بده «تنطیمات بوت رو چک کنید» خطایی نکرده. شما می‌فرمایید تنطیمات درسته، اما تنطیمات چی؟ دوستی که به شما پاسخ دادند با شما آشنایی قبلی ندارند که بدونند چقدر درباره‌ی کامپیوتر اطلاعات دارید، خوب برای همین پیش فرض می‌گیره که شما اطلاعات کمی دارید. اما اگر شما صحیح پرسشتون رو مطرح کنید مطمئنا خواننده پرسش هم می‌تونه بهتر پاسخ بده.

ضمنا توی مادربوردها گزینه‌ای نیست که بگه سیستم از روی DVD بالا میاد،‌یعنی اون دوستمون هم که وقت گذاشتند و پاسخ دادند اشتباه نکردند.

اما :
وقتی می‌خواهیم لینوکس رو نصب کنیم ۲ مرحله داره: ۱.تهیه‌ي سی‌دی و بالا اوردن سیستم از روی سی‌دی ۲.شروع نصب

خوب حالا شما در مرحله‌ي اول مشک دارید. یعنی :
۱.یا DVD شما دچار مشکل هست : الف. اشتباه دانلود شده ب.اشتباه رایت شده
۲.یا تنطیمات سخت افزاری شما صحیح نیست : الف. تنطیمات بایوس رو چک کنید. ب. تنطیمات جامپرهای پشت هارد دیسک و DVD درایو رو

نتیجه:
شما می‌فرمایید که این DVD روی سیستم‌های دیگه بالا میاد کار می‌کنه یعنی Media شما درسته. پس مورد اول رده.
شما می‌فرمایید تنطیمات سخت افزاری هم مشکلی نداره یعنی همه چیز درسته، پس مورد دوم هم منتفی هست!
خوب پس شما مشکلی ندارید! ایم چیزی هست که از نوشته‌های شما بر میاد. پس باید اطلاعات بیشتری در اختیارمون بگذارید. (در ضمن آیا شماتا به حال لینوکسی روی سیستم نصب کردید؟) آیا این رو روی سیستم دیگه‌اینصب کردید؟
از SATA استفاده می‌کنید یا PATA؟