انجمن کاربران لینوکس ایران - تکنوتاکس سابق

نسخه ي کامل: چه فایده این همه دردسر !
شما در حال مشاهده نسخه ي متني اين صفحه هستيد. مشاهده نسخه کامل تر با قالب بندي صحيح

مهمان

اول سلام . من مسعود 23 دانشجوی کامپیوتر البته بدون کنکورا :evlgtn:. خوشحالم از اینکه به محفل شما وارد شدم . دوستان و اساتید من یه 5-6 بار لینوکس نصب کردم اما هر دفه چون به یه مشکل بر میخوره پاکش کردم. اما این بار دیگه میخوام با کمک شما دوستان به جمع اوپن سورسها بپیوندم...
آقا من لینوکس فدورا 4 نصب کردم اما چند تا مشکل دارم :
1) من از سیستم وایر لس استفاده میکنم آیا برای Access Point نیاز به درایور هست در لینوکس . اگر هست کجا میشود گیر آورد .
2) از کجای لینوکس میشه Add or Remove linux Component کرد. میخوام kde و چند برنامه دیگر به لینوکس اضافه کنم ...
3)اگر دوستان اطلاع دارن که میشود نتورک لینوکس را برای وایر لس تنظیم کرد ممنون میشم بگن .البته من دی ان اس ها و ای پی ها را وارد میکنم اما توی هاست نیم همون لوکال رو میزارم و اینکه شاید چون اسم اکسس پوینت تو لیست Devies ها نیست نمشناسش !
4)من قبلا مانت کرده بودم اما الان مانت نمیشه
هر وقت میخوام مانت کنم میکه فایل تایپ رو وارد کنو vntfs رو که مینویسم میگه همچنین تایپی نمشناسه ! لطفآ دستور مانت رو یکبار دیگر بگید البته میدونم یه سرچ بزنم 1000 تا پیدا میکنم اما میخوام مطمءن باشم .
ممنون میشم مقداری کمک کنید تا راه بیوفتم....
در ضمن Access point : Senao num model sl-2511bg1 plus
من به شما توصیه میکنم حتما یه کتاب لینوکس بگیرید و ازش کمک بگیرید :
2) برای نصب برنامه تو fedoraمی تونید از دستور yum توی ترمینال استفاده کنید. برای گرفتن راهنما man yum و برای نصب kde:
yum install kde
4) چیزی به اسم vntfs نداریم. اگه پارتیشنتون fat هست vfat تعریف کنید .
mount -t vfat /dev/hdax /media/mount/point
سلام
من هم اومدنتون رو به جمع برورچ تکنوتاکسی خوش‌آمد می‌گم و خوشحالم یه دوست جدید دیگه پیدا کردیم.

1. منظورتون رو از «برای AP» متوجه نشدم. منظورتون اینه که می‌خواهید به AccessPoint یا AP وصل بشید؟ یا این که Linux Box خودتون رو به AP تبدیل کنید؟
3. شما قصد اتصال به Wireless Network رو دارید؟
خوب برای این کار می‌تونید توی محیط GNOMe بخش مدیریت شبکه برید. نمی‌دونم اسمش توی فدوراکور یه چیزی شبیه system-config-network? یا یه چیزی شبیه به اینه. همچنین می‌تونید از دستور iwconfig هم استفاده کنید. (Desktop" > "System Settings" > "Network")
این هم یه راهنما برای شبکه‌ی بی‌سیم در فدوراکور
این هم یه راهنمای ساده‌تر